• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

شعار بازاریابی خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شعار بازاریابی

شعار بازاریابی

تصور کنید که  قادر به خواندن ذهن مشتریان خود هستید. و هر زمانی که آنها درباره خرید یک محصول فکر می کنند، شما آنرا برایشان تولید می کنید. به عنوان مثال زمانی که تشنه می شوند شما بلافاصله نوع نوشیدنی را که از ذهنشان می گذرد تهیه کنید؛ آنوقت چه اتفاقی می افتاد؟ بله درست است محصولتان را به راحتی به فروش می رساندید. داشتن یک شعار بازاریابی مناسب که تداعی کننده نوع محصول یا خدمات باشد نیز دقیقا همین کار را می کند.

شعار بازاریابی به مردم کمک می کند تا یک محصول را به یاد داشته باشند و تمایل شان برای خرید افزایش یابد.

آیا می خواهید شعار بازاریابی یا تبلیغاتی موثری داشته باشید؟ در این مقاله چند راهنمایی برای ایجاد یک شعار بازاریابی موثر ارائه می شود. با پدیده فکر مهتر همراه باشید!

برای مظالعه بیشتر:

شعار بازاریابی موثر بر مشتریان را چگونه طرح کنیم؟

شعار تبلیغاتی تاثیرگذار چگونه باید باشد؟

شعار بازاریابی چیست؟

شعار چند کلمه است که به عنوان ابزاری برای ترویج یک محصول خاص، خدمات یا بازاریابی استفاده می شود. بر خلاف شعار شرکت یا پیام بازاریابی، شعار بازاریابی ممکن است به طور مرتب تغییر کند یا ممکن است بیش از یک مورد باشد.

فرمول ایجاد شعار بازرایابی

۱. لیست کلمات خود را ایجاد کنید

لیستی از کلمات مرتبط با محصول خود تهیه کنید، ببینید این کلمات چه کاری انجام می دهند و چه سودی دارد. هرچه ایده ها بیشتر باشد بهتر است، شما همیشه می توانید آنها را ویرایش کنید.

از خودتان بپرسید که :

چکار میکند؟

به چه کسی کمک می کند؟

ویژگی های متمایز کننده و منحصر به فرد محصول شما چیست؟

نیاز مشتریان شما چیست؟

۲. لیست خود را گسترش دهید

مترادف های کلمات خود را بیابید و آنها را به لیست خود اضافه کنید. بعد، هر یک را روی برگه بنویسید و تمام آنها را به دیوار اتاق خود بچسبانید.

۳. از لیست خود برای شروع نوشتن استفاده کنید

نگاهی به تمام کلماتی که به دیوار خود زده اید بیندازید. به نظرتان کدامیک می تواند برای مشتری مهمتر باشد؟ کدام یک با هم می آیند؟

۴. شعار بازاریابی را کوتاه انتخاب کنید

بیشتر شعارها تنها ۵ کلمه هستند. این به این دلیل است که هرچه شعار کوتاه تر باشد، مردم آنرا ساده تر به خاطر می سپارند. نیازی نیست نام تجاری خود را در شعار بازاریابی بگنجانید. هدف از شعار این است که افراد به نام تجاری شما فکر کنند.

۵. از انتخاب عبارات دشوار و پیچیده اجتناب کنید

از اصطلاحات خاص صنعتی یا اصطلاحات مفهومی استفاده نکنید. کلمات باید تصویری فوری از محصول شما، مشتریان شما و یا مزایای شما ارائه دهند.

گام عملی:

از ۵ مرحله بالا برای ایجاد لیست اصلی خود از کلماتی که شرکت ، محصول ، خدمات ، مزایا و مشتریان شما را توصیف می کنند، استفاده کنید. سپس از خودتان شش سوال زیر را در مورد شعار بازاریابی خود بپرسید.

آیا این شعار اصل و منحصر به فرد است؟

آیا قابل اعتماد است؟

آیا محصول یا خدمات شما را از رقابت متفاوت می کند؟

آیا یک مزیت کلیدی را برجسته می کند؟

آیا نام تجاری را منعکس می کند؟

آیا به یاد ماندنی است؟

اگر جواب این ۶ سوال “بله” باشد، شما موفق شده اید شعار بازاریابی مناسب خود را انتخاب کنید. اگر فقط جواب سه یا چهار سوال “بله” است شما به موفقیت نزدیک هستید پس بیشتر روی آن کار کنید.

در هر صورت، گام بعدی این است که آن را آزمایش کنید. ببینید مردم چگونه به آن پاسخ می دهند. ببینید اگر در تبلیغات خود از آن استفاده کنید پاسخی بهتر دریافت خواهید کرد.

سخن آخر

هر صاحب تجارت و کسب و کاری ، شعار بازاریابی یا شعارهای تبلیغاتی جذابی را می خواهد، که در ذهن مشتریان بالقوه شان قرار می گیرد، به آنها کمک کند برند خود را ایجاد کرده و فروش را افزایش دهند. و شعار بازاریابی خوب مانند چسب به ذهن مردم می چسبد، و محصول را خواه ناخواه به آنها یادآوری می کند.

[تعداد: 8   میانگین:  3.6/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar