شعار بازاریابی موثر بر مشتریان را چگونه طرح کنیم؟

شعار بازاریابی موثر

شعار بازاریابی موثر

اگر می خواهید کسب و کارتان در خاطر مشتریان باقی بماند، در این صورت یک شعار بازاریابی موثر می تواند شما را از دیگران متمایز کند. در اینجا به چگونگی نوشتن یک شعار قانع کننده و قوی می پردازیم.

به این فکر کنید که چرا به یک شعار نیاز دارید

باید چیزی ایجاد کنید که اصیل و به یاد ماندنی باشد ، برند شما را از دیگران متمایز کند و دارای یک مزیت کلیدی باشد.

صادق باشید

روی چیزی که شما را از رقبایتان متمایز می کند تمرکز کنید، مانند خدماتی که ارائه می دهید.

به شعارهای کسب و کارهای دیگر نگاه کنید

بدانید که چه چیزی اثرگذار است و چه چیزی نیست. برخی از شعارها ساده هستند، برخی دیگر به مشتری اشاره دارند. مهمتر از همه، شما به شعاری نیاز دارید که مردم به آن اعتقاد داشته و آن را به یاد داشته باشند.

شعارتان مشتری محور باشد

از مشتریان خود بپرسید که کدام ویژگی های شرکت شما را دوست دارند. اگر یک موضوع بارها تکرار می شود ، آن را به شعار خود اضافه کنید.

با کارکنان خود طوفان ذهنی ایجاد کنید

از کارکنان بخواهید تا یک طوفان ذهنی درمورد ایده های شعاری بالقوه داشته باشند و یا یک رقابت برای پیدا کردن بهترین شعارها برگزار کنید. یک لیست کوتاه تهیه کرده و ایده های خود را با برخی از مشتریان و تامین کنندگان خود تست کنید.

مطمئن شوید که از شعار شخص دیگری استفاده نمی کنید

می توانید در پایگاه داده ی آنلاین ثبت مالکیت معنوی و فکری ببینید که آیا ایده تان به نشان تجاری تبدیل شده است یا خیر.

شعار کوتاه انتخاب کنید

اگر می خواهید شعارتان در ذهن مردم نفوذ کند، سعی کنید که حداکثر از هفت کلمه استفاده کنید نه بیشتر.

استخدام و یا کمک از مشاور بازاریابی

اگر در تلاش هستید تا یک ایده ارائه دهید، به استخدام یک کپی رایتر یا مشاور بازاریابی نیز فکر کنید. از صاحبان کسب و کارهای دیگر بخواهید که داوطلبان و یا سازمان ها را به شما معرفی کنند. مشاوران بازاریابی در طراحی شعار بازاریابی موثر می توانند کمک قابل توجهی داشته باشند.

از شعار خود محافظت کنید

برای جلوگیری از استفاده دیگران از شعار، آن را به عنوان یک نشان تجاری در سایت مالکیت معنوی و فکری ثبت کنید ( http://ip.ssaa.ir و WIPO  ).

انتشار شعار

شعار خود را روی کارت های ویزیت کسب و کار ، روی لوازم التحریر، در مواد بازاریابی ، در نمایشگاه ها و در پایین ایمیل ها، منتشر کنید. همچنین می توانید آن را به نشان خود اضافه کنید. تا آنجا که ممکن است از شعار خود استفاده کنید و مطمئن شوید که به وعده خودتان عمل می کنید.

به طور منظم شعار خود را بررسی کنید

همانند پیشنهادات تان، شعارتان نیز باید با نیازهای بازار تطبیق داشته باشد.

شعار بازاریابی موثر در ماندگاری کسب و کارتان در خاطر مشتری اهمیت ویژه ایی دارد. شما از چه شعار بازاریابی برای کسب و کار خود استفاده می کنید؟  شعار های خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar