شعار تبلیغاتی تاثیرگذار چگونه باید باشد؟

شعار تبلیغاتی تاثیرگذارشعار تبلیغاتی تاثیرگذار

شعارِ تبلیغاتی خوب و عالی تاثیرگذار است. و سال  ها در یاد می ماند. متأسفانه، امروزه صدها شعار تبلیغاتی توخالی وجود دارد. از شعارهای مطلوب و خوشایند گرفته تا شعارهای متقلبانه. البته، لازم نیست که حتما یک شعار داشته باشید. اما اگر این کار را انجام می دهید، باید صادق باشید. صداقت باعث می شود شعار تبلیغاتی تاثیرگذار باشد.

کار اخلاقی آن است که لاف نزنید و دروغ نگویید. بنابراین اگر یک خودروی معمولی می فروشید، نباید بگویید که “بهترین رانندگی زندگی خود را تجربه کنید “.

معلوم نیست که چرا بازاریابان در مورد شعارها خیلی وسواس دارند. البته باید هم اینگونه باشند. حساب های تبلیغاتی چند میلیون دلاری کارشان بر مبنای کمی بیش از چند کلمه ی شگفت انگیز است. بنابراین قبل از اینکه هر گونه تصمیم عجیب و غریبی را بگیرید. باید درباره ی مشکلات احتمالی آن آگاه شوید.

مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید. این توصیه ی پولونیوس به پسرش لائرتس در داستان هملت است: ” از همه مهم تر، با خودت صادق باش.”

برای مطالعه بیشتر:

تبلیغات تاثیر گذار بر روی ذهن چگونه ایجاد می شود ؟

تکنیک های تبلیغاتی که در حال حاضر استفاده می شود چیست؟

استراتژی تبلیغات و ترویج یکی از اساسی ترین آمیخته های بازاریابی

استراتژی های تبلیغاتی برای محصولات

صداقت خریدار دارد

اگر می خواهید یک شعار داشته باشید (البته بسیاری از شرکت ها نیز به خوبی بدون آن از عهده اش برآمده اند!!!) اجازه دهید که شعارتان ریشه در واقعیت داشته باشد. نه در آنچه که دوست دارید واقعی باشد.

باید عمیقا فکر کنید که چه چیزی را می توانید ارائه دهید. که واقعا باعث بهتر شدن شما می شود. و اگر پاسخ “هیچ چیز باشد، ممکن است نتیجه ی خوبی در پی داشته باشد. و آن این است که باعث می شود آن چیزی را می خواهید ارائه دهید بهبود ببخشید تا نهایتا چیزی برای شعار داشته باشید. در واقع برای شعار تبلیغاتی تاثیرگذار می بایست چیزی واقعی برای ارائه داشته باشید.

چارلز ویتیر، نویسنده ی تبلیغات خلاقانه، می گوید شعار “باید بیانگر چنان شایستگی در مورد یک محصول یا خدمات باشد که ارزش تکرار مداوم در تبلیغات و ارزش ماندن در ذهن عموم را داشته باشد. و چنان مورد استقبال و خرید مردم قرار بگیرد که گویی که همه به آن احتیاج دارند. ”

وی ادامه می دهد: “هدف اصلی این تیتر تبلیغاتی قرار دادن پیام برند در ذهن هدف است. این شعار همراه با لوگو می آید. پیام این همراهی شعار و تصویر آن است که می گوید: اگر هیچ چیز دیگری از این آگهی دریافت نکردید، پس این پیام را دریافت کنید”

ویژگی های شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

ویتیر ۲۵ نکته را در مورد بایدها و نبایدهای یک شعار فهرست کرده است. همه ی آنها مربوط به هم هستند. اما برخی از آنها بیشتر از برخی دیگر اهمیت دارند، از جمله:

  • اصل باشید ( برای مثال، نگویید که می خواهید چیز “بیشتر و بهتری پیشنهاد بدهید- این کاری است که همه می کنند)
  • برند را متمایز کنید.
  • مزایای کلیدی را در آن بگنجانید.

چند چیز نباید در یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار باشد : مبهم بودن، پر مدعایی یا بی معنی بودن که اغلب نمونه هایی از آن را هر روز می بینید.

اصلا به این فکر نکنید که یک شعار خوب نمی تواند مهم باشد. ممکن است سالها از معرفی یک شعار تبلیغاتی بگذرد اما همچنان در خاطرات زنده بماند.

هیچ چیز بهتر از صداقت و حقیقت نیست. برای شعار تبلیغاتی تاثیرگذار صداقت را رعایت کنید. و چیزی را که کسب و کار شما ارائه می کند را بیان کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar