شغل های مورد نیاز در آینده !!

 

۱۰ شغل موردنیاز در آینده

 

طبق آمار اداره کار، انتظار می رود هر گروه عمده شغلی، به استثنای مشاغل کشاورزی و ماهیگیری، در ۱۰ سال آینده شغل به دست آورند. گفته می شود، برای به دست آوردن شغل آینده تان، امکانات بی پایان هستند. شخصیت و یا علایق شما هرچه که باشد، امروزه می توانید جایگاه ویژه خود را در یکی از بازارهای فراوانِ در حال رشد پیدا کنید.

شغل های مورد نیاز در آینده

دستیاران پزشک تحت نظارت پزشکان و جراحان طبابت می کنند. برای دستیار پزشک شدن، مدرک کارشناسی ارشد در رشته پرستاری مورد نیاز است. متوسط حقوق دستیاری پزشکی ۹۰,۹۳۰ دلار در سال است. پرستاران با پزشکان هماهنگ هستند و مراقبت و حمایت عاطفی برای بیماران ارائه می کنند. برای پرستار شدن نیاز به دیپلم پرستاری، لیسانس پرستاری یا کاردانی پرستاری دارید. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط حقوق پرستاری ۶۵,۴۷۰ دلار بوده است. مشاغل مشابه به دستیاری پزشکی و پرستاری شامل متخصص شنوایی سنجی، تکنسین اورژانس های پزشکی، امدادگری، بهداشت دهان و دندان و مامایی است. فیزیوتراپیست ها به بهبود تحرک افراد آسیب دیده یا بیمار کمک می کنند. آنها در توانبخشی فیزیکی بیماران مبتلا به آسیب مزمن مهم هستند و با کنترل درد به افرادی که آسیب فیزیکی را تجربه کرده اند، کمک می کنند. فیزیوتراپیست ها همچنین کار پیشگیری از آسیب دیدگی و آموزشی انجام می دهند. برای اینکه فیزیوتراپیست شوید، باید مدرک دکترای فیزیوتراپی و مجوز فعالیت داشته باشید. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد فیزیوتراپیست ها سالانه ۷۹,۸۶۰ دلار بوده است. مشاغل مشابه به شغل فیزیوتراپی شامل متخصص شنوایی سنجی، متخصص کایروپرکتیک، دستیار فیزیوتراپیست، و آسیب شناسان (پاتولوژی) گفتار و زبان است.

سنگ تراشان از سنگ طبیعی و مصنوعی برای ساخت نرده ها، گردشگاه ها، و سازه ها استفاده می کنند. گرچه برخی از سنگ تراشان بسیار حرفه ای هستند، با این وجود بیش تر سنگ تراشان در درجه اول از طریق کارآموزی و یا آموزش ضمن کار، این حرفه را آموخته اند. طبق آمار سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد سنگ تراشان ۴۴,۹۵۰ دلار است. مشاغل مشابه به این حرفه شامل کار ساخت و ساز، نجاری، موزاییک سازی، و مرمر کاری است.

درمانگران شغلی توسط کار درمانی از طریق کارهای روزمره به بیماران آسیب دیده یا بیمار کمک می کنند تا بهبود یابند و مهارت هایی را که برای زندگی نیاز دارند، توسعه دهند. برای اینکه یک درمانگر شغلی شوید به طور معمول به مدرک کارشناسی ارشد کاردرمانی نیاز دارید، هر چند در برخی موارد ممکن است یک مدرک کارشناسی روانشناسی نیز پذیرفته شود. لازم است همه درمانگران شغلی مجوز و یا گواهی داشته باشند. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط حقوق این شغل ۷۵,۴۰۰ دلار در سال است. شغل های مشابه شامل درمانگر های فیزیکی، دستیاران کاردرمانی و روانشناسان ورزش می باشد.

مشاوران مالی شخصی به مشتریان خود مشاوره مالی ارائه می دهند. آنها به تصمیم گیری های مالیاتی، سرمایه گذاری، بیمه، و پولی کمک می کنند. برای اینکه یک برنامه ریز مالی شوید، نیاز به مدرک کارشناسی دارید، اما درجه و گواهی بالاتر به افزایش شانس اشتغال و افزایش پایه مشتری کمک می کند. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد این حرفه ۶۷,۵۲۰ دلار در سال است. مشاغل مشابه شامل تحلیلگران بودجه، تحلیلگران مالی، مدیران مالی و نمایندگان بیمه است.

با توجه به اهمیت فزاینده ی تکنولوژی کامپیوتر، توسعه نرم افزار و ارتباطات داده ای، باف های سایبری بسیار مورد نیاز هستند. توسعه دهندگان نرم افزار به طور کلی مدرک کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر و دانش کامل ابزارهای برنامه نویسی کامپیوتر و زبان دارند. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد این حرفه ۹۳,۳۵۰ دلار در سال است. شغل های مشابه شامل متخصص کامپیوتر و پژوهش اطلاعات، مهندسان سخت افزار کامپیوتر، برنامه نویس کامپیوتر، مهندسین نرم افزار کامپیوتر، و تحلیلگران سیستم های کامپیوتری است.

تحلیلگران مدیریت، راه هایی برای بهبود بهره وری یک شرکت تدبیر و برنامه ریزی می کنند. آنها پیشنهاد می دهند که چگونه سازمان ها بیشترین سود را به دست آورند و اغلب مسئول اهداف بودجه و درآمد هستند. بسیاری از تحلیلگران مدیریت معمولاً مدرک کارشناسی دارند، اما این مدرک مورد نیاز نیست. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد این حرفه ۷۸,۶۰۰ دلار در سال است. مشاغل مشابه شامل حسابداران، حسابرسان، تحلیلگران بودجه، مدیران خدمات اداری، تحلیلگران تحقیق بازار و مدیران کسب و کار می باشد.

معلمان، مسئول آموزش و پرورش دانش آموزان در رشته خود هستند. انواع مختلفی معلم وجود دارد، اما آنهایی که با بالاترین رشد پیش بینی شده رسیده اند، معلمان پیش دبستانی و مربیان کالج هستند. مدرک تحصیلی مورد نیاز برای یک معلم پیش دبستانی با مدرسه و دولت متفاوت است، این مدرک اعم از دیپلم دبیرستان تا مدرک دانشگاهی است. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد معلمان ۲۷,۱۳۰ دلار در سال است. مربیان کالج به آموزش رسمی تر و اغلب نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارند. طبق سال ۲۰۱۴ متوسط دستمزد مربیان کالج ۶۸,۹۷۰ دلار در سال است. شغل های مشابه شامل دبیری ، انسان شناسان، معلمان آموزش ویژه، مورخان و اقتصاددانان است.

نویسندگان فنی مقالات مجلات، دفترچه راهنما، و اسناد حمایتی ضروری برای ارتباطات اطلاعات پیچیده را فراهم می کنند. آنها مسئول تحقیق و توسعه اطلاعات فنی برای مشتریان، طراحان و تولید کنندگان می باشند. نویسندگان فنی معمولا دارای مدرک دانشگاهی هستند، اما دانش و تجربه در رابطه با موضوع فنی، بسیار مهم است. متوسط دستمزد آنان ۶۵,۵۰۰ دلار می باشد. مشاغل مشابه شامل سردبیران، مترجمان، متخصصان روابط عمومی، و مدیران جمع آوری اعانه است.

هدف دانشمندان علوم پزشکی بهبود سلامت کلی با انجام تحقیقات، آزمایشات کلینیکی و روش تحقیقی است. دانشمندان علوم پزشکی تقریبا همیشه نیاز به یک دکتری در زیست شناسی و یا علم زندگی دارند. متوسط حقوق شان ۷۶,۹۸۰ دلار در سال است. شغل های مشابه شامل دانشمندان کشاورزی و مواد غذایی، بیوشیمی، اپیدمیولوژیست، و مربیان سلامت است.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
نظافتچی خانم تهران
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نظافتچی خانم تهران
مهمان
نظافتچی خانم تهران

مطلب جالبی بود روند هاش شغلی مدام در حال تغییره