شناسایی مزایا و فواید محصول چگونه به توسعه کسب و کار کمک می کند؟

شناسایی مزایا و فواید محصول به مشتری چه کمکی می کنند؟ اگر یک کارآفرین هستید و در ابتدای راه به سر می برید باید بدانید چگونه نیاز مشتری را با محصولات و خدمات خود کسب نمایید.

شناسایی مزایا و فواید محصول

شناسایی مزایا و فواید محصول

راه های فراوانی وجود دارد تا محصولات خود را مختلف و جذاب جلوه دهید. سود کسب کردن از محصولات یا خدمات به نوع استراتژی های کاربردی شرکت بستگی دارد. از عوامل مهمی که در موفقیت شرکت ها و فروش محصولات تاثیر دارد طراحی کالای شرکت یا پروژه است. آیا محصولی که طراحی کردید ظاهر خوبی دارد؟ احساس خوبی به مشتری منتقل می کند؟ تا چند درصد نیاز مشتری را برطرف می کند؟ مزایای خاص محصول چیست؟ فواید محصول را چگونه برای مردم شرح می دهید؟ با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را دریافت نمایید.

تفاوت مزایا و فواید محصول

تفاوت مزایا و فواید محصول یا خدمات، با مزایا یا منافعی که به مشتری از طریق فروش می رساند شناخته می شود. برای همین اگر به بازاریابی محصول تان مشغول هستید و دوست دارید ویژگی آن را مردم بهتر بشناسند باید روی دو بخش اساسی تبلیغات و پیشنهاد فروش تمرکز کنید.

مزایا

مزایا خوده محصول است. یا هر چیزی که ویژگی های محصول را نمایان می سازد. “Features” این کلمه به معنای ویژگی های خوب می باشد و جذابیت خاصی دارد. برخی از ویژگی ها ظاهری هستند. که شامل رنگ، حجم، نوع فعالیت کارکرد و یا طراحی کالا به شمار می رود . اگر خدمات ارائه می دهید ویژگی ها می تواند قیمت کمتر، ارائه خدمات ویژه برای یک بار، ارائه اصل خدمات و … باشد.

فواید محصولات

فواید صفت های مفید محصول هستند. “Beneflts” که به بهبود وضعیت مشتری کمک می کنند. و هر کمکی که محصول برای مشتری محقق می سازد فایده نامیده خواهد شد. فواید محصولات به سوال مشتریان پاسخ می دهد. چه سودی از محصول به مصرف کنندگان می رسد؟ مثلا وزن آن سبک تر باشد. قابل حمل و کوچک باشد. به طور مثال در یک کیف جای بگیرید. قیمت آن کم و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

یک مثال می زنیم تصور کنید یک شرکت تولید گوشی یک گوشی را طراحی کرده که باتری آن بدون نیاز به برق و با انرژی خورشیدی شارژ می شود. ارائه محصول، صرفه جویی برق، بازاریابی محصول خام و شروع شرکت به عنوان شرکتی نوظهور در ارائه چنین محصولی همه و همه در فواید محصول سهیم هستند.

اهمیت شناسایی مزایا و فواید محصول

۱_ باعث می شود طراحی محصولات را را بهتر انجام دهید. تبلیغات خود را بهتر در رسانه ها منتشر کنید، و در راه فروش مدیری خبره شوید.

۲_ در صورت بودن اختلافات باعث شناخت خوب و بد شده و از بروز مشکلات جلوگیری می کند.

۳_ با استراتژی های کارآمد به ترویج و قیمت محصولات کمک خواهید کرد.

۴_ به درستی به نیاز مشتری پاسخ می دهید.

۵_ با شناسایی مزایا و فواید محصول می توانید استراتژی های توسعه خود را به درستی بر روی هر یک متمرکز نمایید.

پس باید محصول خود را کشف نمایید برای این کار ابتدا درخواست مشتری را بدانید.

سوال کردن از مشتری بالقوه درباره ایده ها برای توسعه محصول، کنترل رقبا برای تغییر محصولات خود، اهمیت دادن به شکایت های مشتری و … سعی داشته باشید همیشه انتقاد پذیر باشید. شناسایی مزایا و فواید محصول می تواند باعث گسترش کسب و کارتان شود.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar