شکست کسب وکار توسط تکنولوژی قدیمی چگونه رخ می دهد؟

شکست کسب وکار به عوامل زیادی بستگی دارد اما در این پست، به اهمیت تکنولوژی و سیستم های جدید می پردازیم.

 

شکست کسب وکار توسط تکنولوژی قدیمی چگونه رخ می دهد؟

 

شکست کسب وکار

 

بدون ترس، روی تکنولوژی قدیم وفادار نمانید. به آغوش گرفتن تکنولوژی جدید می تواند مخاطبان شما را گسترش داده و اعتبار مستحکمی را با مشتریان ایجاد نماید.

با اینکه موانع زیادی هر روز با کارآفرینان و صاحبان کسب وکار گل آویز است اما برای شما جالب نیست اگر بدانید که همچنان برخی از صاحبان کسب وکار تمایلی به استفاده از تکنولوژی جدید ندارند؟!

این روش به نوآوری اجازه می دهد تا کسب وکار خیلی به تکنولوژی قدیم تکیه کند که در نهایت، بهره وری را کاهش می دهد. در عین حال، تعمیر کردن تکنولوژی های قدیمی به همان میزان جدید آن، هزینه برتر هم هست! علاوه بر اینها، کامپیوترها، ماشین ها، تجهیزات و سایر نرم افزارها اغلب کندتر بوده و از قدرت کم تری -نسبت به تکنولوژی های جدید- برخوردار است.

همراه نبودن با آخرین و جدیدترین تکنولوژی ها می تواند در چشم اندازهای کسب وکارتان از جوانب مختلف اثر گذاشته و منجر به شکست کسب وکار گردد:

  • تهدید به از دست دادن اعتبارتان در جلوی چشمان مشتریان
  • از دست دادن بهترین فرصت ها برای کسب وکارتان
  • عدم خلاقیت کافی بخاطر سیستم های ناکارآمد فعلی
  • دست نیافتن به همه پتانسیل هایی که در شما هست
  • توجه و تبلیغات منفی در رسانه های آنلاین

 

صدمه به اعتبارتان

اصلاً زمانی زیادی لازم نیست تا به کسب وکارتان صدمه بزنید! برای مثال، تصور کنید که محصولی جدیدی دارید که در حال راه اندازی شدن است. اگر اطلاعات کافی درباره ی آن روی وب سایت قرار ندهید مشتریان شما احساس خواهند کرد که کیفیت خیلی پایینی دارد.

بخاطر بسپارید که مشتریان آنچنان صبور نیستند که بخواهند محصول را خریده و آن را تست کنند. تحقیقات هم نشان می دهند که اکثر مردم قبل از خرید کالا، در اینترنت درباره ی آن و جزئیات بیش تر جستجو می کنند. بسیاری از کسب وکارها هم اصلاً وب سایت شان را بطور مرتب بروزرسانی نمی کنند که این مورد هم منجر به سوءتفاهمات زیادی با مشتریان می شود.

 

تگ “شبکه های اجتماعی” را از دست ندهید!

فرصت های از دست رفته بخاطر تکنولوژی قدیم

اینترنت نحوه ی خرید چیزها را تغییر داده است. رسانه های اجتماعی و سایر پلت فرم های ارتباطی یعنی توسعه ی اطلاعات با سرعت زیاد! از این پلت فرم ها برای دستیابی به مخاطبان بیش تر استفاده کنید. با وابستگی به تبلیغات در روزنامه های قدیمی و سایر ابزارهای عمومی هرگز نمی توانید به مخاطبان بالقوه ی خود دست یابید. که در نهایت همه ی اینها، می توانید فرصت های بسیاری را از دست دهید که مانع از رشد کسب وکارتان می شود.

کاهش خلاقیت بخاطر تکنولوژی قدیم

شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که تکنولوژی قدیم چقدر روی بهره وری و خلاقیت تان تاثیر می گذارد. کارکنان شما زمان بیش تری را روی متدهای قدیمی -بیش از آنچه که نیاز است- سپری می کنند. مثلاً سیستم های قدیمی می توانند آسیب پذیرتر بوده و موردحمله ی هک قرار بگیرند و یا کارکنان بیش تر از مشکلات سرعت رنج می برند.

 

دست نیافتن به مخاطبان کافی

وقتی وب سایت تان برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشود، طبق مطالعات اخیر- این فرصت را که به مخاطبان بیش تری دست یابید از دست می دهید. همینطور بسیار ضروری است که از جدیدترین پلت فرم های اجتماعی برای برقراری ارتباط با کارکنان و مشتریان استفاده کنید تا در نهایت به تبادل اطلاعات سریع تر برسید.

 

تبلیغات منفی در رسانه های آنلاین

وقتی شما به آخرین و جدیدترین تکنولوژی ها دسترسی نداشته باشید، کامنت ها و نظرات منفی منتقدان را درباره ی کسب وکارتان روی شبکه ی اجتماعی دعوت می کنید. برای مثال، تصور کنید که شما هنوز هم برای مشتریان تان دستورالعمل های چاپی فراهم می کنید تا دستورالعمل های آنلاین برای خدمات. برخی از کاربران ممکن است در اشتراک گذاری های اجتماعی تان این مسئله را قید کنند. دقت کنید که مشتریان شاید بخاطر همکاری با کسب وکارهای از مد افتاده و قدیمی احساس شرمندگی کنند.

پس هر چه زودتر، برای جلوگیری از شکست کسب وکار که -بخش وسیعی از آن به استفاده از تکنولوژی های جدید مرتبط است- به بروزرسانی و بهبود بخشیدن آنها بپردازید.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه توجه سایر رسانه ها را به کسب وکارمان جلب کنیم؟

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar