صاحبان کسب و کارهای کوچک چطور باید به رهبر فکری بدل شوند؟

صاحبان کسب و کارهای کوچک چطور باید به رهبر فکری بدل شوند؟

صاحبان کسب و کارهای کوچک چطور باید به رهبر فکری بدل شوند؟

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید به خوبی واقفید که زمان، منبعی محدود و گران قیمت است. بسیار گران!

بسیاری از صاحبان کسب و کار می گویند که حتی یک ساعت تولید بیش تر در روز به معنای ۱۰۰ دلار ارزش دارد و ۲۵ درصد دیگر عقیده دارند که یک ساعت برای آنها ارزشی معادل ۵۰۰ دلار را داراست.
با دانستن اینکه زمان تا چه اندازه ارزشمند است، می توان دریافت که چطور صاحبان بسیاری از کسب وکارهای کوچک برای اختصاص زمان برای رهبریِ افکار تمایل کمی دارند. آنها می دانند به محض قبول این پیشنهاد باید مقدار زمانی زیادی را بدهند.

آیا رهبریِ افکار، ارزش سرمایه گذاری دارد؟

برای دانستن این که آیا رهبری افکار به اندازه ارزش زمان اهمیت دارد یا خیر، باید به نکات منفی و مثبت این کار به علاوه چالش های نبودن در این جایگاه نگاهی انداخت. سپس باید روشن کنید که رهبری افکار واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارد.

هرچند رهبری افکار مزایایی دارد؛ اما برای داشتن یک کسب و کار موفق نیازی نیست که در ایده پردازی افکار ماهر باشید.

اما آیا این توانایی مفید است؟ کمکی می کند؟ بله. آیا این کمک چشمگیر است؟ جواب باز هم مثبت است. اما مانند تمام دیگر تعهدات باید در آن هوشمند باشید.

رهبر فکری چیست؟

این مفهوم در واقع یکی از واژه های جدید در بازاریابی است که نشان دهنده فردی است که ایده هایش در حوزه کاری خودش شنیده شده و مورد توجه قرار می گیرد. اینها افرادی هستند که در زمینه کاری و صنعت خود پیشرو می باشند. آنها از دیدگاه های جدید استقبال کرده و شرایط موجود را تغییر می دهند. به طور خلاصه، آنها باعث دیده شدن کسب وکار شما می شوند. یعنی، دیده شدن روابط عمومی!

در مفهوم واقعی فرم جدیدی از روابط عمومی است. در معرض عموم قرار گرفتن برای کسب وکارهای کوچک همواره ارزشمند و سودآور است. اعلام و عرضه ی نام کاری شما و نام خود شما نوعی از تبلیغات رایگان است. اگر ایده شما در معرض دید بسیاری از افراد قرار گیرد راهی بسیار خوب برای جلب توجه به شرکت شما خواهد بود. همچنین برای تمایز شما از رقبای تان نیز مهم است.

وبلاگ شرکت شما سکویی بسیار مهم است

رهبری فکری می تواند از طریق دیگری نیز موثر واقع شود آن هم با جلب ترافیک زیاد برای وب سایت شرکت و کار شماست. وبلاگ نویسی راهی است که بیش تر صاحبان کسب وکارهای کوچک از آن استفاده می کنند تا تفکرات و ایده هایشان را در معرض دید بگذارند.

براساس آمارها و نوشته های HubSopt بلاگ نویسیِ معمولی می تواند نظر بسیاری را جلب کند. آنها متوجه شده اند شرکت هایی که در ماه ۱۶ پست و یا بیش تر مطلب منتشر می کنند ۳٫۴ درصد بیش تر از دیگر شرکت هایی که در ماه ۰-۴ پست ارسال می کنند ترافیک جذب می کنند.

نکته دیگری که متوجه شده اند این است که : تمام این ترافیک ها منجر به رشد و تولید می شوند. وبلاگ نویسی برای شرکت های B2B و B2C بسیار موثر بوده است (B2B ها به میزانی که بیش تر مطلب منتشر کرده اند این رشد بیش تر بوده است) در این آمار نشان داده شده که شرکت های کوچک در مقایسه با شرکت های بزرگ حتی به نتایج بهتری دست یافته اند.

وبلاگ نویسی، هنگامی که شما یک نویسنده نیستید

شماره یک: به سوالاتی که صاحبان دیگر کسب وکارهای کوچک از شما می پرسند پاسخ دهید. دلیل خوبی که برای این کار دارم این است که واقعیت این است:

“نویسندگی آسان نیست و استعدادی است که همه از آن بهره نبرده اند.”

پس چه باید کرد؟

استخدام یک نویسنده بطور ناشناس گزینه خوبی است و اغلب اوقات جواب می دهد. اما باید نویسنده ای پیدا کنید که به کسب و کار شما آشنا باشد و حداقل نیمی از دانسته های لازم را بداند. پیدا کردن چنین فردی دشوار است و اگر هم پیدا کنید احتمال زیاد دستمزد بالایی دارند.

همچنین می توانید یک ویراستار بیابید. یک ویراستار آزاد می تواند می تواند نوشته های شما را با حفظ اطلاعات و دانش تان و حتی حفظ لحن بیان و شخصیت شما ارائه کند. (بهتر و بدون خطا!)

البته راه حل دیگری هم هست.

برای بیش تر صاحبان کسب وکار نوشتنِ یک پیش نویس، خود یک چالش است. بنابراین بهتر است فقط یک موضوع یا یک سوال را انتخاب کرده و به آن پاسخ دهید و صدای خود را ضبط کنید. سپس آن را بنویسید و یا به یک ویرایشگر بدهید. سپس متنی زیبا و مرتب را دریافت خواهید کرد. با تمام دانسته های شما، به زبان شما و براساس تجارب شما.
ایجاد یک سیستم ممکن است برای شما نتیجه معکوسی داشته باشد. انجام رهبری فکری می تواند آسان تر باشد و تمام چالش ها را قابل دسترسی کند. به همین دلیل پیشنهاد من این است که رهبری افکار را حداقل برای سه تا شش ماه بکار بگیرید. حتی در بدترین حالت ترافیک سایت بیش تر و مطالب پیش نویس بیش تری برای سوالات آتی مشتریان و کاربران خواهید داشت. در بهترین حالت نیز یکی از شرکت هایی خواهید شد که همه در مورد آن صحبت می کنند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar