صحبت های سیمون سینک درباره جوانان

صحبت های سیمون سینک درباره جوانان

 

سیمون سینک

سیمون سینک وصحبت های وی درباره جوانان

هر نسلی درباره نسل جوانی که بعد از آنها می آید گله و شکایت هایی دارد. بسیاری از این شکایت ها قرن هاست که تکرار شده اند مثل همینکه می گوییم: “جوانان هدف ندارند!” تنبلی، ناشکیبایی و بسیاری دیگر را می توان در طول سالها دید. در عین حال این عبارات در طی هزاره با شدت و هیجان اضافی نیز بارها بیان شده است.

به عنوان یک رهبر اعتراف می کنم که درباره جوانان این نسل هزاره اشتباه کرده ام!

همین موضوع دلیل اشتیاق من به مصاحبه با متخصص زمینه رهبری سیمون سینک برای ویدیوی یوتیوب من به نام Inside Quest بوده است. بینش سیمون درباره رهبری یک تیم برای هرکسی که رهبری تیمی را به عهده دارد مفید است و من نیز بخصوص جذب سبک مدیریتی وی به نام “Leaders Eat Last” شده ام. با وجود این شیفتگی من باز هم از طرف او غافلگیر شدم وقتی این ویدیو بصورت ویروسی بیش از صد میلیون بازدید به خود گرفت.
در این مصاحبه سیمون و من در مورد آنچه او ” سوال هزاره” -هزاره اشاره به جوانان نسل هزاره دارد- می نامد صحبت می کنیم و بررسی می کنیم که مدیران چگونه می توانند فضایی ایجاد کنند تا آنها شکوفا شوند. در مجموع، با مخاطبان جوان و هم مخاطبان نسل قبلی فضایی کاملا هیجان انگیز ایجاد شده بود. همه مجذوب کلمات سیمون شده بودند، کلماتی که با بینش او درباره استراتژی های والدین در مورد فرزندان می پرداخت و همچنین تکنولوژی که این دو با یکدیگر فضایی پر از نارضایتی را بوجود آورده اند که در نهایت باعث افزایش افسردگی و نرخ خودکشی در میان نسل جدید شده است.
بر اساس تز سیمون سینک  نسل هزاره بدون اینکه مقصر باشد طوری تربیت شده اند که انتظار دارند سریع به خواسته هایشان برسند در حالیکه ما در جهانی زندگی می کنیم که نیاز به صبوری و پشتکار توام با هم دارد. می دانم که در مورد من نیز همینطور است. من با نسل جدید هم به عنوان کارآفرین و هم مربی کار کرده ام، الگویی که در اغلب موارد متوجه آن شده ام تمایل آنها به سریع “ثروتمند” شدن است. من عبارت ثروت را داخل گیومه گذاشته ام چون مساله پول نیست! همانطور که سیمون در مصاحبه اش عنوان کرد تمایل این نسل به تاثیر گذاری بدون تلاش برای آن” است. گاهی حتی بدتر از آن! اصلا تشخیص نمی دهند که باید برای آن تلاش کنند.
این بخشی از الگویی است که بیش تر از هر چیزی نگران کننده است. در دوره زمانی حال که اجتماع بسیار فعال است و کسب شهرت و اهمیت از طریق رسانه های اجتماعی اتفاق می افتد، تمرکز از ارتقای مهارت در سطح جهانی به سمت ارتقای اعداد و تعداد در سطح جهانی است. و چون این نسل با تمایل سریع به خواسته ها و پاسخ سریع به همه نیازهایشان بزرگ شده اند در حالیکه همیشه با رسانه های اجتماعی در ارتباط هستند اصلا حتی تشخیص نمی دهند که در گذشته معیار اولیه بدست آوردن چیزها این بود که واقعا در آن زمینه خوب و توانا بوده باشید و برای آن می باید صبور و شکیبا نیز می بودید.
در این مصاحبه روشن است که سیمون در نسل جدید این هزاره زیبایی و قابلیت هایی دیده است که پیش از آن در نسل های گذشته نبوده است و مستقیما قصد شکوفایی این قابلیت ها را با مطرح کردن آن در ویدیوی خود دارد. من نیز می دانم تمام استراتژی های وی را در مورد کارمندانم از لحظه ای که او درباره آن صحبت کرده بکار برده ام. اگر تا بحال آن را تماشا نکرده اید توصیه میکنم این ویدئو را ببینید و به تمام آنهایی که با این نسل کار می کنند و یا آنها را می شناسند و یا به آنها عشق می ورزند توصیه کنید. به نظر من صحبت های سیمون سینک نه تنها به مردم کمک می کند تا نسل جدید را درک کنند بلکه به نسل جدید نیز کمک می کند تا خودشان را بشناسند. به علاوه این صحبت ها کمک می کند تا پلی بین دو بخشی ساخته شود که مدت های زیادی از هم جدا بودند.

 

نویسنده:  Tom Bilyo

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar