طراحی برنامه کسب و کار و دلایلی برای نیاز به استخدام یک طراح برنامه

طراحی برنامه کسب و کار و استخدام طراح

طراحی برنامه کسب و کار اساسا نقشه راهی است که یک برند برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند. یک برنامه ی موفق باید خلاقانه و کارشناسانه باشد – در برنامه ای که به خوبی نوشته شده است، از تجربیات و تخیل استفاده می شود و بر اساس داده های واقعی است تا واقعا موثر باشد. اگرچه شاید به نظر برسد که هر کسی می تواند طراحی برنامه کسب و کار را انجام دهد، اما به فردی متخصص و ماهر برای طراحی برنامه کسب و کار نیاز است که بدون ایجاد ابهام و گفتن حرفهای اضافی به مطلب اشاره می کند – برای اینکار آنها بهترین روش را پیدا می کنند.

 

۱. طراحی برنامه کسب و کار برای موفقیت یک کسب و کار مهم است

طراحی برنامه کسب و کار به مواردی مانند سودآوری و رشد کسب و کار و همچنین بسیاری از مسائل عمده ی دیگر اشاره می کند. از طرح های کسب و کاری که روی آنها به خوبی فکر شده و به روشنی نوشته شده اند می توان به عنوان یک راهنما برای جذب سرمایه گذاری و تامین مالی جدید استفاده کرد. یک طرح کسب و کار عالی، برتمام جنبه های نحوه ی فعالیت یک شرکت از جمله تولید، رشد بازاریابی و فروش می پردازد. برای یک طرح کسب و کار ضروری است که یک رویکرد جامع در مورد ماموریت اصلی و هدف یک برند ارائه دهد.

 

۲. یک برنامه نویس حرفه ای کسب و کار دارای مجموعه مهارت های حیاتی است

ایجاد یک طراحی برنامه کسب و کار موفق به فردی نیاز دارد که مهارتهایش خیلی بیشتر از صرفا تایپ کلمات است. برای ایجاد یک طرح کسب و کار موثر، باید طیف گسترده ای از مهارت ها در اختیار فرد باشد – یعنی دانش گسترده در مورد کسب و کار و فعالیت ها همراه با درک روش های بازاریابی و فروش. اغلب اوقات پیدا کردن کسی که همه این مهارت ها را دارد، دشوار است، به خصوص اگر کسی هیچ تجربه ای در زمینه برنامه نویسی کسب و کار نداشته باشد. برای پیدا کردن یک نویسنده ی با تجربه در انواع مشابه طرح های کسب و کار و یا کسی که برای برندهای همان صنعت کار کرده ، تحقیق ضروری است.

شما برند خود را می شناسید، اما نویسنده می داند که چگونه با نوشتن می تواند با مخاطبانی که نیاز به متقاعد کردن دارند، ارتباط برقرار کند. یک نویسنده ی خارج از برند شما می تواند اطمینان دهد که طرح کسب و کار شما صریح و واضح است و عاری از هر زبان یا اصطلاحی است که درک آن برای مخاطبان دشوار است.

 

۳. کار را به موقع انجام می دهد

وقتی یک نویسنده حرفه ای به طراحی برنامه کسب و کار شما اهمیت بدهد، تنها به دنبال تکمیل اسناد شما در زمان مقرر و به موقع است. آنها با فعالیت های روزانه کسب و کار، که صاحب یک کسب و کار و اعضای تیم با آن روبرو می شوند، محدود نمی شوند. در عین حال، باید اطمینان حاصل کنید که خود را در اختیار نویسنده قرار می دهید تا بتوانید تمام منابع و اطلاعات مورد نیاز را برای پیش نویس تهیه کنید.

با صرف وقت کمتر برای طراحی برنامه کسب و کار ، می توانید انرژی خود را به فعالیت های روزانه خود اختصاص دهید، چرا که نویسنده ی شما انرژی خود را صرف ارائه ی یک طرح کسب و کار بی نظیر در وقت معین می کند.

 

۴. تحقیق برای موفقیت برند حیاتی است

نویسندگان حرفه ای کسب و کار وقت خود را صرف تحقیق درباره ی صنعت و همچنین حوزه ی رقابتی شما، جمعیت شناسی مربوطه، تقاضای مصرف کنندگان و بازار هدف می کنند. همه اینها در فرآیند نوشتن یک طراحی برنامه کسب و کار ضروری هستند که به ارتقای برند کمک خواهند کرد. آنها توضیح می دهند که چگونه در صنعت و حوزه ی خود رقابت کنید، و ضمنا از آنچه که برای موفقیت ضروری است، آگاه خواهید شد. یک صاحب کسب و کار عموما زمانی برای اختصاص دادن به این تحقیقات مهم را نخواهد داشت و اغلب اوقات حتی نمی داند از کجا باید شروع به جمع آوری اطلاعات لازم برای نوشتن طرح کسب و کار هدفمند کند.

 

۵. کسب و کار هدفمند دیده می شود

به عنوان یک صاحب کسب و کار، سخت است تا کسب و کار خود را به طور عینی بررسی کنید. اما هنگامی که یک حرفه ای را برای نوشتن طرح کسب و کار خود استخدام می کنید، وقتی را برای کسب اطلاعات در مورد برند اختصاص خواهد داد، برنامه هایی را که شرکت در حال حاضر انجام می دهد بررسی خواهد نمود. سپس به برند کمک خواهد کرد تا جوانب مثبت و منفی خود را شناسایی نماید، و نحوه ی غلبه بر موانع را بداند. یک برنامه نویس حرفه ای کسب و کار تجربه زیادی در طراحی برنامه کسب و کار برای انواع کسب و کار دارد. آنها قادر هستند تا یک راهنما را برای یک شرکت یا برند ارائه دهند تا به بهبود درآمد آن کمک کنند- سریع تر و راحت تر از آنچه که در مورد ممکن بودن این کار فکر می کردید.

 

۶. ترس عمومی از نوشتن

به طور کلی، وقتی که پای نوشتن و به اشتراک گذاشتن هر چیزی به میان آید ، مردم کمی دلسرد می شوند ، چه برسد به طرحی که موفقیت برند به آن بستگی دارد. این ترس می تواند ناشی از این واقعیت باشد که موضوع بیش از حد پیچیده است، تجربیات بدی در گذشته موجب خجالتی شدن شما شده است، و یا تعدادی دلیل دیگر. برای برخی از کارآفرینانی که از ارائه ی ایده های خودشان دست کشیده اند- ایده هایی که می تواند به موفقیت های زیادی در حرفه هایشان منجر شود- این مسئله مثل یک بار مسئولیتی سنگین است. این ترس نیز می تواند ناشی از کمبود تجربه نیز باشد لازم به گفتن نیست که کسی که تجربه ی نگارش بسیار کمی دارد ، هیچ فضایی برای نوشتن یک طرح کسب و کار ندارد.

 

۷. زمان بیشتری را به کسب و کار شما اختصاص می دهد.

آیا می دانید چقدر طول می کشد تا یک طراحی برنامه کسب و کار برجسته نوشته شود؟ تقریبا ۴۰ تا ۶۰ ساعت طول می کشد تا طرح کسب و کاری را بنویسیم که دوام بیاورد و به موفقیت برسد. این مسئله به خاطر آن است که به تحقیق زیاد،سازماندهی، نوشتن و سپس ویرایش نیاز دارد. همه این مراحل به صورت جداگانه وقت گیر هستند، اما منجر به نتایج عالی خواهند شد.

آیا این مقدار زمان دارید که به یک طرح کسب و کار اختصاص دهید تا به موقع به پایان برسد؟ شاید به ندرت بشود، اما بهتر است زمانتان را صرف کاری کنید که بهتر از پس آن بر می آیید و اجازه دهید یک حرفه ای به طرح کسب و کار شما رسیدگی کند.

مطمئنا، نوشتن یک طرح کسب و کار اینگونه به نظر می رسد که هر کسی که با نحوه کار یک کسب و کار آشنا است می تواند این کار را انجام دهد، اما درحقیقت هر کسی برای این کار ساخته نشده است. یک طرح کسب و کار نباید در اوقات فراغت فردی که در حال تماشای تلویزیون است و یا در فواصل انجام چندین کار، نوشته شود. بهتر است فردی را به کار گیریم که بتواند بر روی نوشتن طراحی برنامه کسب و کار در یک زمان مشخص شده تمرکز کند و به تمام نکات مهم اشاره نماید. این جاست که کار یک برنامه نویس حرفه ای کسب و کار شروع می شود.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar