طرح فروش محصولات برای هر کسب و کاری الزامیست(۲)

طرح فروش محصولاتطرح فروش محصولات

در جلسه اول گفتیم، در طرح فروش محصولات ، برای فروش محصول باید بتوانید آنرا توصیف کنید. پس برای توصیف نکات زیر را فراموش نکنید:

 

مقایسه رقابتی

به معنای گزینه های مختلف خرید برای یک خریدار بالقوه است.در بخش تحلیل بازار می توانید نقاط قوت و ضعف کسب وکارتان را با رقبای خاص مقایسه کنید.

می توانید چگونگی ارائه خدمات و محصولات خود را با رقبا مقایسه کنید؛ برای مثال ممکن است شما در فضای باز اینترنتی در مورد تجهیزات اسکی بهتر از دیگران عمل کنید. همیشه این سوالات را از خودتان بپرسید:

چرا مردم به جای خرید از دیگران، از شما می خرند؟

مگر شما چه چیزی ارائه می دهید؟

آیا قیمت شما پایین تر از رقباست؟

آیا کیفیت بهتری نسبت به رقبا دارید؟

آیا خدمات پشتیبانی بهتری ارائه داده اید؟

درواقع با پرسش این سوالات، ویژگی های عمده رقابتی محصولات یا خدمات خود را مرور می کنید. در این خصوص می توانید از تکنیک تحلیلی Swot استفاده کنید.

تحلیلSwotچیست؟

تحلیل Swot در کسب و کار یک سرگرمی جذاب است!

این سرگرمی وقت زیادی از شما نمی گیرد، در عوض شما را مجبور می کند با شیوه جدیدی در مورد کسب و کار خود فکر کنید.

در این تحلیل با شناسایی نقاط قوت و ضعف  کسب وکارتان و همچنین فرصت ها و تهدید ها در بازار، می توانید استراتژیهای خود را توسعه دهید. نقاط قوت و ضعف به عوامل داخلی شرکت شما مربوط است( مثلا اعتبارات).در واقع شما برای حفظ مزیت رقابتی در بازار، باید بر روی توسعه نقاط قوت و حذف نقاط ضعف کسب و کارتان تمرکز کنید.

 فرصت ها و تهدید ها، عوامل خارج سازمانی هستند(مثلا رقبا، قیمت)عواملی که چه دوست داشته باشید، چه نداشته باشید؛ نمی توانید آنهار ا تغییر دهید!

فراموش نکنید که در هر زمانی می توان از این تکنیک برای ارزیابی سازمانتان استفاده کنید اما پیشنهاد ما حداقل یک بار در سال است.

یافتن منابع

منابع محصول خود و هزینه ارائه خدمات خود را پیدا کنید. تحلیل هزینه ها و منابع برای شما که تولید کننده اید، بسیار حایز اهمیت است. شما نیازمند کسب اطلاعاتی در خصوص منابع و برنامه ریزی احتیاجات مواد هستید.

جالب است بدانید نقطه ضعف عمده تولید کنندگان، در برنامه ریزی منابع و محاسبه و تحلیل هزینه های سربار است.

شرکت های خدماتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پس شرکت های خدماتی، شما هم توجه کنید!

به عنوان مثال، یک شرکت خدمات حرفه ای، مانند یک شرکت حسابداری، یک حرفه پزشکی، شرکت مشاوره مدیریت و یا شرکت طراحی گرافیک، که معمولا توسط حرفه ای ها خدماتی ارائه می دهند… دراین شرکت ها هزینه ی عمده برای حقوق کارکنان حرفه ای است. 

گرچه جنس هزینه ها در شرکت های تولیدی و خدماتی متفاوت است اما در هر دو، تحلیل هزینه ها بسیار مهم است. 

ادامه دارد…

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کسب و کار دیروز، قوی سفید امروزست... و کسب و کار امروز، قوی سیاه فرداست... برای صعود، کافی است قوی سیاه را باور کنی! کارشناس مهندسی صنایع

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar