• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

طوفان ذهنی و ایده نو برای نوآوری در کسب و کار چگونه پدیده می آید؟

طوفان ذهنی و ایده نو برای نوآوری دو ویژگی مهم در تغییر جهان هستند. اما نوآوری ایده های جدید کار آسوده ای به شمار نمی رود، به همین منظور کارشناسان با استفاده از طوفان ذهنی ایده های نو را برای توسعه کسب و کار تدارک می بینند.

طوفان ذهنی و ایده نو برای نوآوری در کسب و کار مهم و پر اهمیت هستند

طوفان ذهنی و ایده نو برای نوآوری

طوفان ذهنی و ایده نو برای نوآوری برای توسعه کسب و کار خود از طوفان ذهنی و ایده نو بهره می برید؟ این دو بخش مکمل هم بوده و در پیشرفت کار نقش اساسی را ایفا می کنند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

احساس خستگی، انزوا

احساس خستگی یکی از موارد عجیب در ایجاد نوآوری و ایده های جدید است، گاهی ذهن به دوره هایی نیاز دارد تا باعث آرامش درون گردد و ایده های جدیدی را ارائه دهد. گاهی وجود شما در بین دیگران باعث می شود نتوانید به خوبی فکر کنید و ایده ای خلق کنید. پس گاهی لازم است تنها و به دور از دیگران در آرامش مشغول فکر کردن باشید. این جمله به معنای این نیست که شرکت در جلسه های طوفان ذهنی مفید نیستند، اما هر فردی برای فکر به تنهایی نیاز دارد.

برای مطالعه بیشتر:

طوفان ذهنی چگونه می تواند در بهبود ایده ها کمک کند؟

ایجاد ارتباط دو ایده، استفاده از نقشه های ذهنی

از تعریف هایی که می توانیم برای ایده های مهم بیان کنیم، ایجاد بین دو ایده واضح است. اگر توانایی انجام یک ایده را ندارید، می توانید آن را با یک ایده مرتبط و موفق مرتبط کنید. تا نتیجه مثبتی را به دست آورید. افکار عادی باعث بهبود افکار موفق می شود. نقشه های ذهنی به شما اجازه می دهد ارتباط و مفاهیم بین ایده ها را بهتر متوجه شوید، همچنین اطلاعات به دست آمده از ایده ها را بهتر مورد بررسی قرار می دهید. اگر افکار خوب را از بد تشخیص ندهید نمی توانید ایده ای موفق طراحی کنید.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه نقشه ذهنی آشکار می گردد؟

چگونه طرح ذهنی بر زندگی تاثیر می گذارد؟

سعی کردن برای خوابیدن، حمام رفتن

گاهی ایده های جدید وقت خواب سرتاسر وجود ما را می گیرند. و در ذهن ما شناور می شوند. عقل باطنی روی ما تحکم دارد. زیرا وقتی می خواهیم به خواب فرو برویم آرامش داریم و چیزی باعث درگیری ذهن ما نمی شود. سعی کنید قبل از خواب خوب درباره برنامه های خود فکر کنید. حتی وقتی بیدار می شوید هم می توانید روی ایده های خود تحکم داشته باشید. ایده های بزرگ در مکان های عجیب سراغ ما می آیند. مانند وقتی که شنا می کنیم زیرا ذهن کاملا آزاد بوده و به راحتی ایده ها در ذهن ما جریان پیدا می کند. فعالیت هایی مانند موسیقی هم می تواند باعث آرامش شود و ایده های نو را خلق نماییم.

 

پیاده روی، کناره گیری از رقابت ذاتی

افرادی که ورزش پیاده روی را در طول روز انجام می دهند حدود ۶۰ درصد نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند توانایی بیشتری را دارند. طبق تحقیقات انجام شده پیاده روی، روی ذهن مردم تاثیر می گذارد. و باعث می شود ایده های خوب به ذهن شما برسد. ما تنها افرادی هستیم که می توانیم ایده های خود را ابداع کنیم. گاهی برخی افکار عجیب به نظر می رسند، یا ایده هایی داریم و به آن ها توجه نمی کنیم برای همین دو یا سه بار به ایده های خود فکر کنید تا بهتر آن ها را ارائه دهید و در ارائه آن ها شکست نخورید.

جلسات طوفان ذهنی و ایده نو شما چگونه برگزار می گردد؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 9   میانگین:  3.6/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar