ظریف و صالحی عازم وین شدند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی این کشور به همراه عباس عراقچی و بهروز کمالوندی معاونان خود عازم وین شده اند.

ظریف و صالحی عازم وین شدند

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم امروز به وین سفر می کنند و بر اساس گزارش ها در نشستی سه جانبه با مقام های ایرانی حاضر خواهند شد.

انتظار می رود با تایید انجام تعهدات ایران بر اساس متن توافق جامع اتمی (برجام) از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، اجرای توافق این و رفع تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران، امروز به طور رسمی در وین اعلام شود.

گفته می‌شود احتمالا محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای مشترک آغاز اجرای توافق را اعلام کنند.

محل اعلام اجرایی شدن برجام مقر سازمان ملل متحد در وین خواهد بود. رسانه ها گزارش می دهند که پرچم های ایران و گروه ۱+۵ در این ساختمان چیده شده است که نشانی از نزدیک بودن زمان اعلام اجرایی شدن برجام است.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar