عادات رهبران فوق العاده دوست داشتنی

 عادات رهبران فوق العاده دوست داشتنی

عادات رهبران فوق العاده دوست داشتنی

اگر می خواهید تبدیل به رهبری شوید که مردم با اعتقاد راسخ، او را دنبال می کنند لازم است فوق العاده دوست داشتنی باشید.

رهبر مستبد و خسیس با نشان دادن زیرکی می تواند تنها برای مدتی دستور دهد؛ اما هرگز دوام نخواهد داشت. رقیبان مردم را قبل از آنکه آن ها قادر به دیدن چیزی که هر کسی به درستی توانایی ان را دارد ,باشند از صحنه بیرون میبرد

از حضاری درخواست شد تا بهترین و بدترین رهبرانی که تا بحال برای آنها کار کرده اند را توصیف کنند. افراد به ناچار ویژگی های ذاتی (هوش، برونگرایی، جذابیت و …) را نادیده گرفته و به جای آن بر کیفیت که به طور کامل تحت کنترل شماست و یک بخش از هوش هیجانی ست درنظر گرفتند. برخلاف بسیاری که گمان می کنند هوش، جزو ویژگی های ثابت است؛ هوش در واقع یک مهارت است. انعطاف پذیر است و شما می توانید با تلاش آن را بهبود بخشید.

 

ارتباطات شخصی برقرار می کنند

حتی در یک اتاق شلوغ، رهبران دوست داشتنی احساسی در افراد ایجاد می کنند که گویی یک مکالمه ی دونفره با مردم برقرار کرده اند. رفتار آنها به گونه ای ست که انگار فرد مخاطب آنها، تنها کسی است که در اتاق اهمیت دارد. رهبران دوست داشتنی در سطح عاطفی و بسیار شخصی ارتباط برقرار می کنند. آن ها هرگز فراموش نمی کنند شخصی که در مقابل شان قرار دارد با آنها از یک خون و گوشت است.

 

آن ها صمیمی هستند

شما هم افرادی را می شناسید که فقط زمانی برای شما صرف می کنند که شما برای آنها کاری کرده باشید؟

رهبران دوست داشتنی واقعاً بر این باورند که هر کس صرف نظر از رتبه یا توانایی از زمان و توجه ارزشمندی برخوردار است. آنها به همه ی افراد احساس ارزشمند بودن می دهند زیرا واقعاً معتقدند که همه ی انسان ها ارزشمند هستند.

 

آن ها فروتن هستند

بعضی چیزها هست که دوست داشتنی بودن را از بین می برد مثل تکبر! رهبران دوست داشتنی بخاطر اینکه نسبت به شما بهترند عمل نمی کنند؛ زیرا هرگز فکر نمی کنند که بهتر از شما باشند! رهبران به جای اینکه منبعِ قدرت و منزلت باشند، جایگاه رهبری خود را پاسخگوی برتر برای خدمت به کسانی که از آن ها پیروی می کنند می بینند.

 

آن ها مثبت هستند

رهبران دوست داشتنی همیشه نگرش مثبت خود را حفظ می کنند و این نشان می دهد که آن ها چطور همه چیز را توصیف می کنند. آن ها مجبور نیستند که ارائه و یا سخنرانی را به هیئت مدیره ارائه دهند، بلکه می بایست چشم انداز و ایده های خود را با آنها در میان بگذارند.

آن ها نباید با هواپیما به تور جهانگردی بروند؛ آن ها به دیدار و بازدید افرادی که سازنده محصولات شرکت شان هستند می روند.

آن ها حتی عادات غذایی ندارند آن ها تجربه مزایای داشتن تغذیه سالم را به دست می آورند.

حتی در موقعیت های غیر قابل انکار منفی، رهبران دوست داشتنی یک امید مشتاقانه و اعتماد به نفسی برای اینده ایجاد می کنند که به آن ها به ساخت فردایی بهتر کمک می کند.

 

آن ها صداقت خود را نشان می دهند

رهبران دوست داشتنی صداقت و تحسین خود را از طریق عمل! نه فقط در کلمات شان نشان می دهند.

بسیاری از رهبران می گویند صداقت برای آن ها مهم است اما رهبران دوست داشتنی حرف هایشان را با نشان دادن صداقت، هر روز مطرح می کنند.

حتی رهبری که شهدِ جذابیت باشد نمی تواند لزوماً دوست داشتنی به نظر بیاید! مگر اینکه جذابیت توسط یک پایه محکم از یکپارچگی حمایت شود.

 

آن ها مردم را می خوانند

رهبران دوست داشتنی می دانند چطور باید مردم را خواند. آن ها می دانند که ارتباط غیر کلامی اغلب مهم تر است نسبت به افرادی که سخن می گویند.

آن ها به حالات چهره، زبان بدن و لحن صدا به منظور رسیدن به آنچه که واقعاً از مردم می خواهند، توجه می کنند. به عبارت دیگر آن ها از یک آگاهی اجتماعی بالا و یک مهارت هوش عاطفی انتقادی برخوردارند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar