• اسفند ۱, ۱۳۹۸

عادات موثرترین صاحبان کسب و کار

صاحبان کسب و کار

 

صاحیان کسب و کار

طبق بررسی های زیادی که از رفتار، عادات و برنامه های روزانه ی مدیران و کارآفرینان موفق انجام شده، ما هم پست های متنوعی را قرار دادیم تا بتوانیم از آنها الگوبرداری کنیم. امروز هم به ۱۰ عادتی که از نظر Jim Connonlly جزو مؤثرترین عادات صاحبان کسب و کار است اشاره داریم. همراه باشید.

۱- آنها به اندازه ای شجاع هستند که برای اشتباه کردن ریسک کنند. آنها می دانند “تنها کسانی که شکست نمی خورند، همان افرادی هستند که شجاعتِ کافی برای تلاش کردن نداشته اند.” – که این خودش شکست به حساب می آید.

۲- آنها صبورند. زمان خود را روی کلیدهای میانبر صرف نکنید! میانبرها به سمت موفقیت، از دو نظر موجب شکست می شوند: اول- آنها واقعاً نادرند. دوم- هرگز به موفقیت واقعی نمی رسانند. بجای اینکه به دنبال میانبرها و راهکارهای حاشیه ای باشید به دنبال مستقیم ترین و ثابت ترین مسیر بگردید.

۳- آنها دست یافتنی و صمیمی اند. اگر می خواهید مردم با شما ارتباط برقرار کنند، باید در حین انجام این کار احساس راحتی داشته باشند. برخی از صاحبان کسب و کار بسیار دور هستند. خونگرم و صمیمی باشید. این مؤثرترین راهکار است.

۴- آنها با دل و جان گوش می دهند. آنها به مشتریان و بازار خود گوش فرا می دهند. گوش می دهند تا یاد گرفته و درک کنند. آنها می دانند که هرچه بیش تر بدانند، تصمیماتی که اتخاذ می کنند بهتر خواهد بود و این به آنها اجازه می دهد تا محصولات و خدمات بهتری ایجاد کرده و پیام های بازاریابی قدرتمندتری را ایجاد کنند.

۵- آنها، انسان های مفیدی هستند.

۶- آنها می دانند که می توانند موردانتقاد واقع شده و یا بی اعتنایی ببینند. حد میانه ای نیست. هر تصمیمی که اتخاذ می کنید یا به دوام آوردن کسب و کار یا پنهان شدن آن کمک می کند.

۷- اگر می خواهید برای مشتریان و بازارتان مناسب باقی بمانید، باید همواره با چیزی مفید در حال تغییر باشید. خبرنامه، پادکست و بلاگ راه هایی بسیار خوب برای دستیابی به این امر است. با نشان دادنِ اینکه می توانید به طور مرتب به اشتراک گذاری ایده ها بپردازید، قادر خواهید بود اعتماد بازار را به خود جلب کنید حتی قبل از اینکه با شما صحبت کنند.

۸- آنها در طول زندگی، مدام در حال یادگیری هستند.

۹- آنها نشانگر رهبری هستند. رهبری چیزی ست که شما هم انجام می دهید. رهبری یک عادت معمولی نیست، چیزی نیست که از جانب خودتان مدعی رهبری شوید. به هر کسی که خودش را لیدر می نامد، مشکوک باشید.

۱۰- آنها به زمان خود ارزش قائلند. زمان باارزش ترین داراییِ شماست. هنوز هم بسیاری از مردم تحت کنترل آن درمی آیند. مراقبِ زمانِ خود باشید. اگر مراقب آن باشید زمان زیادی برای انجام کارهای مهم خواهید داشت.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar