عادت های بد کارآفرینان که باید ترک شود

عادت های بد کارآفرینان

عادت های بد کارآفرینان

بسیاری از کارآفرینان جوان که با آنها به عنوان نویسنده، سرمایه گذار و کارآفرین برخورد داشتم به پتانسیل های بالقوه ی خود دست نیافته بودند. جالب اینجاست که علت آن را هم نمی دانستند. آنها ایده های بسیار خوبی برای استارتاپ و حمایت مالی کسب و کارشان داشتند تا به واقعیت بدل کنند؛ اما بی توجه به اینکه چقدر سخت تلاش می کردند، همچنان کم می آوردند. این موارد برای شما هم آشناست؟ شاید شما هم معتقدید که باید موفق شوید، اما دقیقاً نمی دانید که به کدام سمت باید حرکت کنید!

اگر شما هم چنین فردی هستید، مطمئنم که درون خودتان به برخی عادت های بد اجازه داده اید در پیش زمینه ی شما فعالیت کنند بدون اینکه دانشِ شما در جریان آن قرار بگیرد. ما معمولاً متوجه عادت های بد نمی شویم، درست مثل یک نشتیِ کوچک در تایر خودروست و هیچ زنگ خطری اعلام نمی کند تا وقتی که یک روز، ما را در وسط جاده تنها رها کند آن را درنمی یابیم.

موفقیت، علاوه بر تمرکز و انرژی که برای حمل شما در مسافت های طولانی نیاز است به یک سری مهارت ها هم نیاز دارد. دستیابی به موفقیت، به خودشناسی هم نیازمند است. شما باید قادر باشید خودتان و عادت های تان را به وضوح کامل ببینید در چنین صورتی ست که می توانید قبل از اینکه به شما ضرر بزنند خودتان را تغییر دهید. به لیست زیر نگاهی بیندازید و به هنگام خواندن آن، صادقانه با خودتان روبرو شوید.

  • کمال گرا باشید

این یکی از بدترین راه هایی ست که باعث می شود خودتان را نابود کنید. اگر همواره از اشتباه انجام دادن کارها بترسید، هرگز شروع نخواهید کرد. استرسِ کامل و بهترین بودن، خلاقیت و لذت انجامِ کار را از شما می گیرد و باعث می شود که انجامِ کار موردنظر مدت زمان بیش تری را به خود اختصاص داده و سخت تر جلوه کند. به خودتان اجازه دهید که کامل نباشید، هیچ مشکلی ندارد. مهم این است که بتوانید در طول زمان خودتان را بهبود ببخشید. از یکنواخت بودن و پیشرفت نکردن بترسید. شما همیشه این امکان را دارید که کاری را که شروع کرده اید ویرایش کنید. عالی بودن از کسب شکست های زیادی حاصل می شود. پس نگران نباشید.

  • کارهای مهم خود را به دقایق آخر موکول کنید

بسیاری از مردم، در بهترین زمان اوایل روز، قبل از اینکه به خستگی بعد از ظهر و شب برسند مهم ترین کارهای خود را انجام می دهند. سخت ترین یا مهم ترین کارهای خود را هرگز به لحظات آخر موکول نکنید. زیرا در لحظات پایانی، هرگز انرژی خوب و مفیدی برای به خوبی انجام دادن کار مدنظر نخواهید داشت. انجام دادن کارهای سخت تر در اوایل روز که انرژی بیش تری دارید، در کیفیت نتیجه مؤثر است. همینطور باعث می شود تا در ادامه ی روز استرس این کار را به دوش نکشید.

  • چندوظیفه ای باشید

اینکه تواناییِ انجامِ چندکار را دارید بدین معنی نیست که این بهترین راه برای انجامِ کارها باشد. در واقع، مطالعات نشان می دهد که چندوظیفه ای بودن، مقدار حافظه ی کوتاه مدت از وظیفه ی موردنظر را کاهش می دهد که با ادامه یافتنِ آن، از حافظه ی بلند مدت نیز می کاهد. چندوظیفه بودن باعث می شود جزئیات مهم را از دست داده و کم تر یاد بگیرید. همینطور می تواند منجر به بروز اشتباهاتی هم شود. پس بهتر است سعی کنید روی انجامِ یک کار تمرکز نمایید.

  • به مدت طولانی بنشینید

اگر شما بطور مرتب در طول روز از کامپیوتر استفاده می کنید، بدن تان را در معرض استرس های بزرگی قرار می دهید. در حالت نشستن که قرار می گیرید، ستون فقرات شما انعطاف پذیری کم تری را تجربه می کند که همین امر باعث می شود کمر، شانه و گردن تان به کشیدگی عضلات دچار شود. همین روند، جریان خون به مغز و شش ها را کاهش می دهد- یعنی موتورخانه ی اصلی بدن شما! ابتدا برای انجام این فعالیت موردنظر، سپس برای کل زندگی تان تحت تاثیر قرار می گیرد. هر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به خودتان استراحتی بدهید. پشت و شانه های خود را کشش دهید. حتی در صورت امکان سعی کنید پیلاتس و یوگا کار کنید.

 

نویسنده: Murray Newlands

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar