عادت های ثروتمندان : افراد ثروتمند چگونه خرید می کنند؟

عادت های ثروتمندان را می دانید؟ افراد ثروتمند چگونه خرید می کنند؟ اصلاً افراد ثروتمند چگونه ثروتمند می شوند؟

 

عادت های ثروتمندان : افراد ثروتمند چگونه خرید می کنند؟

 

عادت های ثروتمندان

ثروتمندان به برنامه ریزی خاصی نیاز دارند تا هنگامی که برای خرید کردن به بازار می روند از یک ریال پول خود هم به شکل صحیحی استفاده کنند. نویسنده کتاب “عادت های افراد ثروتمند” ” تام کورلی ” Tom Corley” در کتاب خود می گوید “افراد ثروتمند حتی برای انتخاب لباس های خود به کمک و راهنمایی نیاز دارند.” تام کورلی، در کتاب خود راهنمایی های فراوانی را برای ثروتمندان درج کرده است. راهنمایی هایی مانند چگونگی خرید کردن، استفاده از پول و عدم اسراف سرمایه های خود! طبق نظر وی ثروتمندانی که سرمایه آن ها حدود ۳.۲ میلیون دلار است خود را ثروتمند نمی دانند. ثروتمندان جمع شدن پول زیاد را ثروت نمی دانند، بلکه محافظت کردن از پول را در اولویت هر چیزی قرار می دهند. کسانی که ثروتمند هستند کم تر پول هزینه می کنند زیرا با خرج کردن احساس می کنند پول خود را اسراف کرده اند.

دوستداران پدیده فکر مهتر، مهم ترین راهنمایی هایی را که هنگام پول خرج کردن پول باید مد نظرتان قرار دهید و همینطور برخی از عادت های ثروتمندان را تقدیم تان می کنیم با ما همراه باشید.

 

پول خود را برای خرید خانه ای مجلل اسراف نکنید

بدون شک زندگی کردن در خانه ای مجلل و زیبا آرزوی هر انسانی است. اما اگر نتوانید بیرون از آن خانه زندگی لذت بخشی را تجربه کنید دردسرهای شما شروع می شود. پس باید تعادلی را برای زندگی خود در نظر بگیرید. خانه ای مناسب انتخاب کرده و با بقیه پول خود از زندگی لذت ببرید. طبق تحقیقات تام کورلی اگر درآمد سالیانه ثروتمندان حدود ۱۶ هزار دلار تا ۳.۲ باشد، فقط ۲۵ درصد از آن پول را خرج خرید خانه و یا ۱۰ درصد را خرج مایحتاج خود خواهند کرد. ثروتمندان در خرید کردن عجله ای ندارند.

می دانید بزرگ ترین دشمن شما هنگام خرید کردن چیست؟

عجله کردن!

عجله کردن بزرگ ترین دشمن انسان های ثروتمند است. زیرا وقت لازم برای مقایسه قیمت ها را در سایر فروشگاه ها ندارند. به هر حال هر چقدر زمان شما برای خرید کم باشد باید از قبل برنامه ای را برای این کار در نظر بگیرید.

 

به چیزی که می خرید افتخار کنید

مهمترین نکته ای که باید برای خرید کردن در اولویت قرار دهید، نوع کاربرد و فایده محصول است. محصولی را انتخاب کنید که بیش ترین فایده را برای شما داشته باشد. با این گونه خرید بعدها به محصولی که خرید کردید افتخار خواهید کرد. این امر خیلی پراهمیت است چیزی را بخرید که به آن احتیاج داشته و راحتی شما را تضمین کند، حتی اگر گران باشد. قیمت محصول و میزان استفاده از آن را با هم مقایسه کنید. یکی از پراهمیت ترین نکته های خرید، مشخص کردن قیمت کالاست. مقدار پولی که هزینه می کنید نباید بیش تر از یک مرز خاص باشد زیرا ممکن است این کالا زیاد پرمصرف نباشد. اگر می خواهید لباس بخرید به این فکر کنید که چند بار می خواهید آن را بپوشید، سپس می توانید پولی که بابت یک لباس صرف کرده اید بدانید. هزینه زیادی بابت لباس هایی که فقط یک بار می پوشید ندهید. برای خرید کردن روی مهم ترین محصول و متنوع ترین محصول تمرکز نمایید. بین محصولات با کیفیت کم و محصولات با کیفیت فراوان تنوع به خرج دهید تا تغییرات خوبی را در زندگی شاهد باشید. به طور مثال تمرکز روی وسایل ضروری و غیرضروری را در اولویت انتخاب خود قرار دهید سپس به دیگر امور توجه داشته باشید. نقل قول مشهوری از بزرگان هم وجود دارد که به اهمیت صرفه جویی و پس انداز اشاره می کند: “اگر چیزهایی را بخرید که نیاز ندارید، به زودی چیزهایی را خواهید فروخت که نیاز دارید!”

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar