• اسفند ۱, ۱۳۹۸

عادت های رفتاری بیل گیتس

 

عادت های رفتاری بیل گیتسعادت های رفتاری بیل گیتس
بیل گیتس احتمالا مشهورترین بیلیونر کره ی زمین است. با ارزش خالص ۱۰ ها بیلیون، تاثیرات او در دنیای تکنولوژی بی همتاست!
بیش تر مردم با موفقیت او در دنیای تجارت و همینطور بشردوستی او آشنا هستند.
بسیاری نیز دوست دارند مانند او موفق باشند. اما در واقع کمتر کسانی هستند که عادت های ضروری را در خودشان پرورش می دهند تا به چنین موفقیتی دست یابند!

تقلید کردن از برخی عادت های بیل گیتس احتمالا شما را به مولتی میلیونر تبدیل نخواهد کرد. اما مطمئن باشید که به شما در رسیدن به برخی از هدف های تان یاری خواهد نمود.
خب، چگونه می خواهید با برخی از عادت های بیل گیتس سازگار شوید؟

بیل گیتس همیشه یک خواننده ی خریص بوده و هست. در مصاحبه ی اخیر پدر بیل، William اعتراف کرد که پسرش (بیل) از ابتدا یک خوره ی کتاب بوده است. در دوران کودکی هم (از داستان های علمی تخیلی گرفته تا دایره المعارف!) همه را می خواند و هرکجا که می رفت یک کتاب با او همراه بود.

بالاخره گیتس بزرگتر که شد باید اینکارش را متوقف می کرد و اصرار داشت که پسرش این عادت را در خودش ایجاد کند. اما هرگز کتابی با او به سر میز شام نیامد!
بیل گیتس دیگران را به مطالعه کردن دعوت می کند و از آنها می خواهد تا این رفتار را تبدیل به عادت کنند. او مرتباً لیستی از مواد مطالعاتی خودش را برای افزایش علاقه مندی پست می کند.

 

۱- روز خود را صحیح شروع کنید
بیل گیتس ترجیح می دهد روزش را با تمرین بدنی آغاز کند. هر روز صبح، ساعتی را با استفاده از تردمیل که برای سلامتی قلبی اش نیاز است شروع می کند. یک لیست از فواید ورزش کردن در صبح، می تواند به تکمیل همه چیز کمک کند!
اولین مورد اینکه افزایش متابولیسم در طول روز باعث می شود تا کالری بیش تری را سوزانده و کاهش وزن داشته باشید.

همینطور استرس شما را کاهش داده و میزان تمرکز شما را تقویت می کند. انرژی لازم شما برای فعالیت های طول روزتان نیز از این طریق فراهم خواهد شد.

ورزش صبحگاهی حتی باعث می شود در ساعات شب خواب راحت تری را تجربه کنید.

 

۲- دست از یادگیری برندارید

در معرض تجارت متعددی قرار گرفتن در سنین کم، ارزش زیادی دارد. زمانی که بیل گیتس کلاس نهم بود مدرسه اش یک کامپیوتر شخصی بسیار قدیمی خریداری کرد که همین اتفاق باعث شد او کاملا با دستگاه ها اخت شده و شیفته ی آنان گردد.

به بیل گیتس اجازه شد تا کلاس ریاضی را برای یادگیری برنامه نویسی ترک کند. اولین برنامه ای که او ساخت بازی Tic-Tac-Toe بود. او هرگز به عقب برنگشت و در دانشگاه، نشستن بر سر کلاس هایی را که هرگز در آنها حضوری نخورده بود؛ برای خودش تبدیل به عادت کرد. او این عطش برای کسب دانش را تا به امروز با خودش به همراه دارد.

 

۳- به دیگران اعتبار دهید

چیزی هست که بیل گیتس را از جذب کردن همه ی خوشنامی ها و اعتبارها به سمت خودش باز می دارد.
می دانید که او یک مخترع باهوش و یکی از ثروتمندترین مردان جهان است. با این حال، او تصمیم گرفته که همیشه با یک فلسفه زندگی کند. فلسفه ی او “به چیزی که باعث اعتبار است، اعتبار دهید” می باشد. منظور از این عبارت این است که دانش و اعتبار باید به کسی که لیاقتش را دارد اهدا شود.

وقتی در مصاحبه ای از او پرسیدند که بهترین تصمیم کسب و کاری که تاکنون انجام داده چه بوده، او پاسخ داد که هیچ چیزی مهم تر از انتخاب افراد درست برای کار نیست! سپس به انتخاب Paul Allen که شریک تجاری او بود اشاره کرد و گفت: احتمالا مهم ترین تصمیمی که اتخاذ کرده ام Paul بود.
نکته ای که در اینجا مشاهده شد این است که بیل گیتس موارد مورد اهمیت را کاملاً رسا بیان می کند.
یعنی تنها به گفتن “انتخاب افراد صحیح” اکتفا نکرد. ما هم باید این قدرشناسی را به خوبیِ او تمرین کنیم. ما هم باید یاد بگیریم موفقیت کسانی را که کارشان برای ما باارزش است را بیان کنیم.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar