عادت های رفتاری کسانی که دوست داشتنی نیستند

عادت های رفتاری کسانی که از نظر شما دوست داشتنی هستند را می شناسید؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که دوست داشتنی بودن بطور طبیعی در افراد وجود دارد و حتی با ترکیب چهره و وضعیت ظاهری اشخاص مرتبط است. اما بهتر است دست از این سوءتفاهم بردارید. زیرا دوست داشتنی بودن تحت کنترل خود فرد است و نمادی از هوش هیجانی شماست. پس با رعایت کردن برخی نکات و دور شدن از برخی رفتارها به دوست داشتنی تر شدن خود کمک کنید.

 

عادت های رفتاری کسانی که دوست داشتنی نیستند

 

 

عادت های رفتاری

۱- شکسته نفسی

همه ی ما کسانی را می شناسیم که پشت ماسکی که دارند خودشان را فروتن و متواضع نشان می دهند. این افراد اصطلاحاً شکسته نفسی می کنند. مثلا دختر یا پسری که با تعریف کردن چیزی نامفهوم و بی ارزش از خودش، قصد دارد توجه همه ی افراد را به این حقیقت که خیلی باهوش است یا بدن ورزشکار و سالمی دارد جلب کند.

 

۲- داشتن یک ذهن بسته

اگر می خواهید دوست داشتنی باشید باید ذهن تان باز باشد که این اتفاق باعث می شود در نظر دیگران افرادی صمیمی و جالب به نظر برسید. هیچ کس دوست ندارد با کسی وارد گفتگو شود که از قبل عقیده ای را در خود داشته و تمایلی برای شنیدن دارد. داشتن یک ذهن باز در محیط کار، ضروری ست. باید بتوانید از دریچه ی چشم دیگران به دنیا بنگرید.

 

۳- نپرسیدن سوال های کافی

بزرگ ترین اشتباه مردم ایجاد گفتگوهایی ست که خیلی روی چیزهایی ست که قصدِ گفتنش را دارند تمرکز می کنند یا می دانند که نحوه ی بیان دیگری چه تاثیری روی آنها می گذارد.

کلمات خیلی بلند، رسا و واضح توسط آنها بیان می شود اما مفهومِ خود را از دست نداده اند. یک راه ساده برای اجتناب از این اتفاق، این است که سوالات زیادی بپرسید. مردم دوست دارند بدانند که شما به آنها گوش می دهید. و پرسیدن سوالات درست نشان می دهد که شما نه تنها به حرف شان گوش می دهید بلکه به چیزهایی که می گویند اهمیت می دهید. بعدها شگفت زده خواهید شد وقتی بفهمید که چه احترام و ارزشی را از طریق پرسیدن سوالات درست، بدست می آورید.

 

مطلب پیشنهادی: از فواید سوال پرسیدن غافل نشوید!

 

۴- خیلی جدی بودن

مردم به سمت کسانی گرایش پیدا می کنند که باعلاقه و مشتاق اند یعنی جزو عادت های رفتاری خیلی خوب است که همیشه هیجان خود را بروز دهید. مردم دوست داشتنی، علاقه شان را در محیط کارشان، با تواناییِ مفرح کردن به تعادل می رسانند. یعنی در محل کار، هم روابطی دوستانه دارند و هم جدی و مصمم اند. آنها بطور اجتماعی موثرند و در زمانی های کوتاه مدت می توانند لحظاتی اجتماعی خلق کنند. آنها روی داشتن تعاملات معنادار با همکاران شان، به یاد آوردن چیزهایی که مردم در روزها و هفته های گذشته بیان کرده اند تمرکز می کنند و این امر نشان می دهد که آنها همانطور که به کارشان اهمیت میدهند به این افراد نیز ارزش قائل اند.

 

۵- غیبت کردن

مردم تصویر خیلی وحشتناکی از خود ایجاد می کنند وقتی شروع به غیبت کردن می کنند. غوطه ور شدن در صحبت با بدکرداری های دیگران می تواند به احساسات آنها صدمه بزند اما در عین حال، مطمئن باشید که غیبت کردن همیشه و تحت هر شرایطی خودِ شما را فردی منفی نشان خواهد داد.

 

مطلب پیشنهادی: آسیب های رفتاری در محل کار!

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar