عادت های نوشتاری برای نوشتن محتوای بهتر

عادت های نوشتاری برای نوشتن محتوای بهتر

عادت های نوشتاری برای نوشتن محتوای بهتر

یکی از چیزهای موردعلاقه ام درباره ی نوشتن این است که احساسی مانند هنر مدرن بودن با خود به همراه دارد. خیلی مشکل است که برای خوب نوشتن بخواهید تلقب کنید! آن هم در دنیای دیجیتال، که قادر نیست بصورت اتومات کیفیت را به متن شما وارد کند.

می خواهم بگویم که در تمرین نوشتاری محتوا، خصوصاً بین نویسندگان محتوای جوان و بلاگرها وضعیتی وجود دارد که به آرامی در حال نابود کردن این هنر است. شاید بخاطر تعیین شدن مهلت هایی باشد که نوشتن محتوا می طلبد، شاید هم بخاطر سخت شدن در نوشتن چیزی باشد که قبلا در گذشته بیان نشده است! این دلایل هرچه که باشند عادت هایی وجود دارند که باعث می شود ما نویسندگان متمرکز و خلاق بمانیم. در این پست با ما همراه باشید تا به مطالعه ی این عادات بپردازیم.

بر روی این عادت های نوشتاری تمرکز کنید

مانند یک نویسنده، مطالعه کنید

بعضی چیزها هست که در هر روز به من بیش تر از مطالعه کردن کمک می کنند. برای تبدیل شدن به یک نویسنده ی عالی، می طلبد تا بصورت ویژه مطالعه داشته باشید. اگر منبع آنلاین خبری وجود دارد که دوست دارید آن را دنبال کنید یا اگر ستون نویس محبوبی دارید روز خودتان را با مطالعه ی نوشته ی آنان شروع کنید و در طول روز هم به دیدن آنچه که جزو اخبار داغ و محبوب است بپردازید.

همینطور به شما کمک می کند تا قادر باشید انواع مختلف متون را مطالعه کنید. ترکیب کردن یک محتوای کوتاه و خلاقانه با یک قطعه ی ادبی کلاسیک ذهن شما را فعال نگه داشته و با شیوه های مختلف نگارشی به چالش دعوت می کند.

ساختار نوشته ی خود را ایجاد کنید

وقتی که در حال نوشتن یک محتوا هستید بسیار مفید که یک قالب کلی برای دنبال کردن داشته باشید. زیرا به شما کمک می کند تا از ابتدا و انتهای آن را چطور پیش بروید. بعلاوه، داشتن یک ساختار متناسب با نوشته به فالوورهای شما کمک می کند تا به راحتی با استایل نوشته ی شما عادت کنند.

شما خودتان هم می توانید به سادگی با نگاه کردن به قطعات گذشته ی خود و موضوعاتی که نوشته اید ساختار و قالبی را برای خود ایجاد کنید. من خودم متد APP (A: Agree – P: Promise – P: Preview)را کشف کردم و وقتی که درباره ی موضوع دچار سرگیجه شده و یا راه خوبی را برای شروع پیدا نکنم به این روش APP رجوع می نمایم. این متد را بسیار موثر می دانم و به عنوان آخرین مرحله با استایل خودم تنظیم می کنم.

cstland-aap-blog-post-introduction

طوفان ذهنی خلاقانه را تمرین کنید

منظور از طوفان ذهنی لزوماً بدین معنی نیست که پشت میز بنشینید و به صورت دقیق و با زحمت زیاد شروع به فکر کردن درباره ی موضوع خاصی کنید. وقتی به صورت موثر قرار باشد طوفان ذهنی را بکار ببندم مثلا به کافه می روم، به موسیقی گوش می دهم و یا در سطح اینترنت گشت می زنم و به نوشتن مطالب کوتاه و بدون ساختار می پردازم. زمان هایی را که به انجام این کارها مشغول می شوم واقعاً با ایده های خالصی از محتوا مواجه شده و تصویر واضحی از آنچه که برای ارتباط می خواهم بدست می آورم.

طوفان ذهنی تحت فشارهای کاری روزانه و یا طی زمان های معین می تواند فشار بیش تری را بر ضرورت خلاقیت ایجاد کند. با تبدیل کردن آن به یک تمرین ریلکس و آزاد می توانید ذهن خود را نسبت به جنبه های مختلف بازتر نمایید.

بر روی یک محتوای فعال تمرکز کنید

اینکه بتوانید در نوشتن محتوای خود، اطلاعاتی را به مخاطب ارائه دهید بسیار عالی ست. اما این کار زمانی موثرتر می شود که موارد صریح و کاربردی درون آن باشد تا خواننده بتواند به سادگی آن را وارد زندگی خودش کند. برخی از انواع بسیار موفق محتوا، لیست ها، نکته ها؛ “چگونه می توان…” ها می باشند.

بجای اینکه خواننده را در یک موضوع مشخص و یا فراهم کردن خلاصه های مطالب محدود کنید سعی کنید برای هر یک از بخش هایی که قصد نوشتن دارید جهت روشنی را خلق نمایید. از خودتان بپرسید: “چگونه می توان این موضوع را به یک تازه وارد (که چیزی نمی داند!) توضیح داد؟ چه مراحلی هست که خواننده باید طی کند تا بتواند آنچه که شما نوشته اید را وارد دنیای واقعی اش نماید؟”

با سایر نویسندگان و آثارشان درگیر شوید

رکود اجتماعی می تواند برای حضور ناموفق در دنیای آنلاین رخ بدهد. در کنار ارتقا دادن محتوای خودتان باید عادت کنید که محتوای مرتبط سایر نویسندگان را نیز ارتقا دهید. بخشی از نویسنده ی موثر بودن مستلزم احساس مسئولیت داشتن در حضور سرشار داشتن در محامع آنلاین مختلف است.

به اشتراک گذاری کارهای ستون نویس موردعلاقه یا منابع خبری خود بپردازید و در پس انجام این کارها، سعی کنید با نویسندگان آنها ارتباط بگیرید. ببینید آنها از چه نکات و نصایحی برای نویسنده ی بهتر بودن استفاده می کنند، شما هم به انجام آن کارها اقدام کنید. در چنین حالتی ممکن است آنها هم به اشتراک گذاری کارهای شما آغاز کنند.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar