عادت های کارآفرینان میلیونر جوان

عادت های کارآفرینان میلیونر

 

عادت های کارآفرینان میلیونر

بسیاری از نوآوران، افراد موفق، متفکران و خلاقان در سراسر دنیا، توسط عادت ها و برنامه های روتین روزمره شان تعریف می شوند. حتی بسیاری از افراد معتقدند، روشی که شما صبح خود را آغاز می کنید تعریف کننده ی موفقیت شما در زندگی ست.

برای جوانانی که تلاش مستمر برای تغییر جهان انجام داده اند، مجموعه ای از راه ها تعریف شده که توسط آن، واقعیت های خود را ایجاد کرده اند. مسئول انگیزه های شخصی خودتان باشید. عزم و اراده، چیزی ست که زمان بی انتهایی را از آنِ خود کرده و منجر به موفقیت های نجومی می شود. همیشه شما خودتان مسئول هستید هم برای موفقیت تان و هم برای پیشرفت نکردن تان این خود شمائید که متهم هستید. شاید ساختن یک سری عادات مثبت و سازنده بتواند مرحله ی خوبی برای آغاز باشد. مواردی که در این پست ذکر شده، صحبت های Gerard Adams که در ۲۴ سالگی به میلیونری رسید استنباط شده است:

۱- تفکر مثبت

ذهن شما به واقعیت های شما دستور می دهد. آنچه شما فکر می کنید، همان چیزی ست که تجربه خواهید کرد. علم، توانایی ما را در دوباره سازی ذهن مان از طریق تغییر الگوهای فکری و تمارینی مثل مدیتیشن ثابت کرده است. خب چرا از مزیت این حقیقت که “می توان، خود را برای موفقیت برنامه ریزی کرد” استفاده نمی کنید؟ تفکر مثبت، امری ضروری ست. هیچ کس نمی تواند همیشه ۱۰۰ درصد مثبت فکر کند، بالاخره ما انسان هستیم، اما همین تلاش شما برای تغییر دیدگاه تان، چنین تاثیری در زندگی تان پدید می آورد که قادر به تصورش نیستید! باور کنید که می توانید انجام دهید.

۲- عمل کردن به چیزهایی که خودتان موعظه می کنید

هیچ کس به کسی که خودش طبق گفته هایش عمل نکند، اعتماد نمی کند. فقط، حرف نزنید! همان باشید. برای هر روزِ خود برنامه داشته باشید و بر آن پیروز شوید. اگر نتوانستید کل برنامه های کاری خود را انجام دهید اشکالی ندارد- موضوع اینجاست که شما باید هر روز به نشان دادن افکار و برنامه های خود بپردازید. این موضوع را جدی بگیرید، کمی تحت فشار بودن برای سلامتی هم مفید است. شما باید هر روز خودتان را بزرگ نشان دهید و این را به یک برنامه ی روزانه برای خود تبدیل کنید.

۳- به “روزها” خوشامد بگویید

همزمان با سایر مردم و یا قبل از آنها از خواب بیدار شوید. انسان اینطور تنظیم شده تا هماهنگ با بالا آمدن خورشید به پا خیزد. پس تلاش کنیم تا بیش تر انسان تر باشیم. این کار نه تنها باعث می شود تا در طول روز احساس راحت تری داشته باشیم (زیرا ساعات و زمان بیش تری را در روز خواهیم داشت) بلکه قبل از شروع جنونِ فرمانروایی ها، زمانی را هم ویژه ی خودتان فراهم می کند. زمان صبح، کلید اصلی ست. بهترین موقع برای تمرین کردن و حرکت دادن جسم شماست. خودتان را برای هر روز چگونه آماده می کنید؟

۴- همکاری داشته باشید

موفقیت، هرگز منحصراً توسط خود فرد ساخته نمی شود. هر کسی که این جمله را بگوید دچار دروغ سنگین و آزاردهنده ای شده است. ما برای رویاهایی که منجر به موفقیت می شوند مسئول هستیم، اما در عین حال، برای رسیدن به یک جایگاه هم به تنهایی قادر نیستیم. ما واقعاً به یکدیگر، به مشاوران و حتی عموم مردم نیاز داریم. به تنهایی پیش رفتن، فرد را به یک گودال عمیق هدایت می کند. علاوه بر این، ما به یک تیم هم نیاز داریم. تلاش برای اینکه همه ی کارها را به شخصه انجام دهید بعدها برای مدیریت یک شرکت، بسیار مشکل و استرس آور خواهد بود. زیرا همانطور که می دانید رهبری، انجام دادن همه ی کارها توسط خودتان نیست؛ رهبری یعنی مهارت مدیریت دیگران برای انجام دادن کارها.

۵- “ثبات” کلید اصلی ست

ثبات و پیگیری، نه تنها در زندگی شخصی شما موضوع بسیار مهمی ست، بلکه در کسب و کار هم اهمیت فراوانی دارد. خیلی راحت می توان دچار حواس پرتی شد و تمرکز خود را از دست داد، اما این یک مهارت است و می توانید به خودتان آموزش دهید که چگونه می توان در مقابل مزاحمت های عوامل بیرونی ایستادگی کرده و تمرکز خود را حفظ کرد. این یکی از اصلی ترین راه هایی ست که یاد گرفتم تا به موفقیت برسم – با اینکه خیلی هم دور از انتظار و اجتناب ناپذیر به نظر می رسید.

بر روی چیزهای مهم تمرکز کنید.این زمان گرانبها را با مقایسه کردن خودتان با دیگران، یا نگرانی بیش از حد درباره ی آینده هدر ندهید! امروز و در همین لحظه چه کاری می توانید تنها برای خودتان و جایی که قصدِ رفتن دارید انجام دهید؟

۶- همیشه درست باشید

سخنان شما، ارزش شما را ترسیم می کند. اگر می خواهید به عنوان یک رهبر دیده شوید واقعاً به عنوان یک شخص ماهر عمل کنید و این محدود به چیزهایی که قبلاً ایجاد کرده اید، نیست! اگر بتوانید چیزی را خلق کنید که در زندگی دیگران تاثیرگذار است به ناچار؛ خواهید دید که در زندگی خودتان هم به روش های مختلف تاثیرگذار خواهد بود. با عزم و اراده، قصد و منظور صحبت کنید.

۷- قدردان باشید

قدردانی کردن یک بازی برای تغییر است. حتی اگر تنها یک قدم برای تغییر دنیای شخصی خود اقدام کرده باشید هم احتمالاً با مفهوم این مورد آشنا هستید. اگر برای چیزی که قبلاً دریافت کرده اید سپاسگزار باشید زندگی شادتری را تجربه خواهید کرد. هر روز خود را با لیست گرفتن از سه چیزی که بخاطرش شکرگزار هستید آغاز کنید. به خودتان، خانواده، دوستان و تیم تان عشق بورزید و بدانید که زندگی کوتاه است. همین حالا قدردان باشید.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سحر اعتباریشادمهر
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شادمهر
مهمان
شادمهر

عالی بود ممنون از مطالب خوبتون