• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

عبارت هایی که افراد باهوش در مکالمه خود استفاده نمی کنند

عبارت هایی که افراد باهوش در مکالمه خود استفاده نمی کنند

عبارت هایی که افراد باهوش در مکالمه خود استفاده نمی کنند

گاهی هنگام ارتباط با دیگران مرتکب اشتباهات فراوانی می شویم، این اشتباهات دلایل مختلفی دارند. برخی از آنها بخاطر لغزش های زبانی و یا عبارت های نامناسب است که باعث این اشتباهات می شود. اما فهم این عبارت ها به نوعی درک اجتماعی نیازمند است که از احساسات و تجربه های انسان ها جدا نیست؛ اما افراد زیرک در مکالمات خود و در ارتباط با دیگران از این عبارت ها استفاده نمی کنند.

عبارت “خسته به نظر می رسید”

افرادی که همیشه خسته به نظر می رسند به هیچ عنوان جذاب نیستند، این افراد چشم هایی خواب آلود و صورتی بی روح دارند و همیشه در تمرکز کردن دچار مشکل می شوند. در پایان می شنوید که دوست شما و یا هر فرد دیگری می گوید که این شخص خسته است؛ به جای اینکه از عبارت “خسته به نظر می رسید” استفاده کنید؛ سعی خود را بکار ببندید تا انرژی خود را به وجود خسته ی او تزریق کنید و به او بگویید همه چیز رو به راه است؟ به این ترتیب او هم احساس می کند که شما به او اهمیت می دهید. پس به شیوه ی بهتری پاسخ شما را خواهد داد.

“باور کردنی نیست” شما وزن زیادی از دست دادید

یک بار دیگر، این طرز سخن گفتن از شما فردی بی احساس (در چشم دیگران) جلوه می دهد اما با گفتن این جمله که چقدر وزن شما پایین آمده باعث می شود طرف مقابل تان احساس کند خیلی چاغ و غیر جذاب بوده است. در این شرایط از کلمه ” خوب به نظر می رسید” استفاده کنید. صفت های فراوان دیگری وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید فرد زیرک تری در چشم دیگران جلوه کنید مانند: شما همیشه … به جای این عبارت می توانید از عبارت هایی مانند: شما همیشه جذاب هستید به طوری که همه مانند آهنربا جذب شما می شوند. شما نسبت به سن خود عالی به نظر می رسید؛ به جای این عبارت می توانید از “شما عالی به نظر می رسید” هم استفاده کنید.

“موفق باشید”

این جمله به این معناست که فرد به شانس نیازمند است تا موفق باشد پس از جمله ” من به موفقیت شما ایمان دارم” استفاده کنید. “حداقل من هرگز …” این عبارت نشان دهنده یک راه خصمانه و منحرف است که مربوط به اشتباهات قدیمی شماست به جای این عبارت از عبارت؛ ” من متاسفم” استفاده کنید اعتراف به اشتباه بهترین راه برای آرام کردن جمع است.

عبارت “همان طور که قبلا گفتم”

همه ما به مرور زمان چیزهای مختلفی را فراموش می کنیم اما تکرار برخی چیزها باعث می شود که احساس حقارت را تجربه کنیم. این امر برای مخاطبی که مقابل شماست دشوار خواهد بود ( او فردی ست که همیشه نظر شما برای او مهم است) احساس حقارت به دلیل تکرار صحبت های ناخوشایند گذشته باعث می شود که طرف مقابل حس کند به او اعتماد ندارید و یا اعتقاد دارید از طرف مقابل برتر هستید. سعی کنید صحبت خود را فقط یک بار تکرار کنید و یا پیام خود را واضح و روشن به مخاطب خود برسانید.

[تعداد: 11   میانگین:  4/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
سحر
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سحر
مهمان
سحر

چه متن جالبی نوشتید.
همینطور معرفی بسیار خوبی از خودتون داشتین.حقیت من طراح وبسایت و برنامه نویس هستم .اما تا الان به هرکاری دست زدم قطعا یا نذاشتن انجام بدم .یا بقیه کسی بهتر از منو پیدا کردن . یا کنسل شده . یا مدیر گروه عوض شده . دیگه نمی دونم چیکار کنم که کارم رونق پیدا کنه ؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین