علت عدم موفقیت در فروش چیست؟ چگونه می توان آن را رفع نمود؟!

علت عدم موفقیت در فروش

علت عدم موفقیت در فروش

اگر شما فروشنده هستید، آیا زمان زیادی را صرف فروش می کنید. ولی فروش خوبی ندارید ؟ عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیران کسب و کار است. پیدا کردن علت عدم موفقیت در فروش برای شما بسیار مهم است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر کسب و کاری است. و چه شما مدیر کسب و کار خودتان باشید چه فروشنده ای که برای بخش فروش استخدام شده است. به هر حال باید برای مشکل فروش خود فکری بکنید.

۴ علت عدم موفقیت در فروش

۱. به خوبی ارتباط برقرار نمی کنید

اولین علت عدم موفقیت در فروش عدم برقرار ارتباط است. لازم است بسیار تمرین کنید تا بتوانید به وضوح پیشنهاد خود را منتقل کنید. منّ و منّ نکنید. به طور رسا و با اعتماد به نفس صحبت کنید تا بتوانید منظورتان را برسانید. افراد به کسانی که نمی توانند به طور شفاف و با اعنماد به نفس صحبت کنند، اعتماد نمی کنند.

۲. در چشم مشتری نگاه نمی کنید

دومین علت عدم موفقیت در فروش برقرار ارتباط چشمی است. این بسیار مهم است که یاد بگیرید ارتباط چشمی را با مشتری حفظ کنید. از این طرف و آنطرف نگاه کردن بپرهیزید. به اطراف آنها و یا شانه های آنها نگاه نکنید، به طور مستقیم به چشم آنها نگاه کنید. این مهارت تنها از طریق تمرین پرورش می یابد. برای جلب اعتماد مشتری باید با او ارتباط چشمی داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر:

مدیر فروش موفق چگونه به اهداف خود دست پیدا می کند؟

چگونه فرایند فروش موفق در کسب و کار ایجاد کنید؟

استراتژی فروش موثر موجب افزایش فروش و رشد کسب و کار می گردند

تکنیک های فروش و دلیل موفقیت آنها

۳. راجع به محصولتان اطلاع کافی ندارید

اگر نتوانید اطلاعات دقیقی درباره محصول به مشتری ارائه دهید یا نتوانید به پرسش های او پاسخ بدهید، مشتری به کیفیت و اهمیت محصول اعتماد نخواهد کرد. بیان ویژگی‌ های محصول و مزایای آن، موجب می‌شود مشتری متوجه شود چرا باید آن محصول را خریداری کند. عدم داشتن اطلاعات کافی از محصول سومین علت عدم موفقیت در فروش است.

۴. رفتار دوستانه ندارید

 خیلی وقت ها شکایت هایی از زبان مردم می شنوید که فلان کارمند در فلان شرکت بی ادب و بداخلاق بوده است. این مشکل بزرگی برای آن کسب و کار ایجاد می کند. حرف های مردم خیلی سریع دهان به دهان پخش می شود و همه ما می دانیم که وقتی چیزی می شنویم، آن را باور می کنیم و معمولاً مطمئن می شویم که سراغ آن شرکت نرویم، بدون اینکه خودمان امتحانش کرده باشیم. با مشتریانتان حرف بزنید، به آنها لبخند بزنید، به آنها پیشنهاد بدهید اما سعی نکنید چیزی را به آنها تحمیل کنید.

یادتان باشد چه مشتری از شما خرید بکند و چه نکند، باید هنگام بدرقه با روی خوش و به گرمی با او خداحافظی کنید. برخورد خوب شما در ذهن مشتری باقی می ماند. و او را برای مراجعه بعدی به شما ترغیب می کند.

علت عدم موفقیت در فروش می تواند در مسائل دیگری نیز جستجو شود. اما این ۴ مورد بصورت عمومی می تواند در بیشتر موارد مشترک باشد.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar