• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

علی‌بابا مجموعه دوم مرکز داده را برای‎ ‎گسترش خدمات ابری در آمریکا احداث می‌کند

 

alibaba

این شرکت همچنین قصد دارد در شرق میانه، آسیا و اروپا به گسترش بپردازد.

ادامه گسترش کسب‌وکار از طریق رایانش ابری به نام AliCloud است، گروه علی‌بابا در حال راه‌اندازی یک مرکز داده دوم در دره سیلیکون (Silicon) است.

این شرکت چینی گفت که مشتریان می‌توانند از مرکز داده‌ها ، که بیش از ۱۰ خدمات ابری ازجمله خدمات رایانش Elastic در اختیارشان قرار میدهد استفاده نمایند.

این خدمات شامل : ارائه خدمات محاسبات مقیاس‌پذیر، یک سرویس پایگاه داده تحلیلی که پردازش تحلیلی در همان زمان انجام می‌دهد(real-time)، همروندی بالای آنلاین ، و یک سیستم مانیتور ابری با استفاده از یک پلت فرم باز برای نظارت بر زمان واقعی از سایت‌های و سرورها .

این شرکت اعلام کرد در اوایل سال جاری ۱ میلیارد $ سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار محاسبات ابری انجام داده است. برای اولین بار مرکز داده خود را در دره سیلیکون در ماه مارس راه‌اندازی کرد، این موضوع جاه‌طلبی علی‌بابا را برای ورود به بازار ایالات‌متحده تائید می‌کند.

این شرکت اعلام کرد، مرکز داده جدید جایی برای استفاده از امکانات ابر و داده‌های بزرگ مشتریان در ایالات‌متحده طراحی‌شده است.

هدف علی‌بابا از قرار دادن شرکت‌های چینی در ایالات‌متحده، این است که می‌خواهد شرکت‌های ایالات‌متحده را به سمت خود جذب کند.

“سیمون هو”، رئیس‌جمهور چین در مورد محاسبات ابری Alibaba گفت: راه‌اندازی یک مرکز داده در دره سیلیکون باعث می‌شود که شرکت‌های اینترنتی در چین کسب‌وکارشان را در گسترش دهند.

مدیر اجرایی علی‌بابا قبل از راه‌اندازی مرکز داده دوم در کالیفرنیا گفت: استراتژی را می‌توان در تقاضای مصرف‌کننده پیش‌بینی کرد.

اگرچه علی‌بابا کوچک‌تر از برخی از رقیبان خود همچون آمازون است، اما این شرکت توسط تحلیلگران به‌عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات ابر در چین شناخته شده است، و این فرصت خوبی برای گسترش کسب‌وکار در آسیا و بازارهای دیگر چه در داخل و خارج چین می‌باشد.

گسترش سریع AliCloud نشان می‌دهد که شرکت تجارت الکترونیکی قصد دارند تا بیش‌ازپیش در بازار محاسبات ابری نقش داشته باشند. مرکز داده‌های جدید AliCloud در کالیفرنیا نهمین مرکز داده در سطح جهان می‌باشد.

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
Avatar

لاله علائی

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar