عناصر مهم در طراحی سایت که باعث جذب کاربران می شوند

۷ عنصر طراحی که به – ۷Cs – معروف هستند و باید در طراحی یک سایت تجارت الکترونیک مورد نظر قرار گیرند. معمولا مشتریان برای دلایل خاصی خرید آنلاین انجام می دهند که مهم ترین آن ها راحتی، هزینه کمتر، انتخاب بیشتر و جدابیت کنترل خرید های خود می باشد. مشتریان می توانند از هر جایی که اتصال اینترنت داشته باشند خرید کنند و این، شرکت ها را مجاب می کند کاری کنند که مشتریان بیش تری را در سایت خود جذب نمایند و برای آنها تجربه ای خوب ایجاد می شود تا مشتریان باز هم به سایت آن ها برگردند.

7 Cs تجارت الکترونیک
۷ Cs تجارت الکترونیک

یک توصیف از سایت خود و تمام عناصر طراحی که کاربر با آن ها در تماس است بنویسید. یک کاغذ بردارید و نقشه سایت خود و تمام امکاناتی که کاربر در اختیار خواهد داشت را رسم کنید. همچنین فعالیت هایی که کاربر می تواند در سایت شما انجام دهد و اینکه این ها چگونه می توانند شما را به هدف خود برسانند بنویسید.

و اما ۷ عنصر اصلی که باید در هر سایت تجارت الکترونیکی لحاظ شود:

۱-  زمینه (Context): طرح وب سایت و طراحی کلی بصری که نیاز به منظم بودن، آسان بودن برای خواندن و حرکت کردن در سایت دارد. رنگ اصلی سایت باید متناسب با طراحی بازاریابی شما باشد. داشتن برخی از فضاهای سفید نیز می توانند به خوانایی سایت شما بیفزاید. این قسمت از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا بخش بصری سایت شماست و اولین چیزی که به نظر کاربر می آید طرح بصری سایت می باشد.

۲- تجارت (Commerce): اگر سایتی برای تعاملات تجاری در نظرگرفته شده است؛ باید در تعامل با مشتریان و سایت های دیگر به شکل امن عمل کند. در بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک دیده شده که برای نشان دادن امنیت سایت خود به کاربر از سمبل قفل در گوشه سایت استفاده می کنند. سایت شما حتما باید قابلیت تجارت و رد و بدل شدن پول را داشته باشد.

۳- اتصال (Connection): تمام لینک های سایت شما را در بر می گیرد و باید به گونه ای طرحی شوند تا کاربر را در سایت نگاه دارند. باید ساختار و اتصال صفحات شما به گونه ای ساده باشد تا کاربر گیج نشده و در سایت شما به راحتی هر چیزی که می خواهد را با چند کلیک به دست بیاورد. از عمق دادن به لینک های خود شدیدا خودداری فرمایید.

۴- ارتباط (Communication): شرکت شما چگونه با مشتریان خود ارتباط بر قرار خواهد کرد؟ شما می توانید با قرار دادن امکاناتی نظیر ارسال پیشنهاد های ویژه از طریق ایمیل یا قرار دادن امکان چت آنلاین و یا قرار دادن اطلاعات تماس با شرکت، راه ارتباط بین خود و مشتریان را ایجاد نمایید.

۵- محتوا (Content): محتوا عبارت است از متن، عکس، صدا، موسیقی، ویدئو و … دقت نمایید که محتوا به هیچ وجه نباید خسته کننده باشد. به طور مثال اگر شما در اکثر جاهای سایت خود فقط متن بکار ببرید از جذابیت محتوای خود کاسته و باعث خستگی کاربر می شوید. در صورتی که با بکار بردن هوشمندانه عکس های جالب و مرتبط در کنار متن های خود می توانید محتوای جذابی را برای مشتریان خود فراهم کنید.

۶- اجتماع (Community): برای مشتریان خود این امکان را فراهم کنید تا بتوانند با همدیگر در تعامل باشند. به عنوان مثال می توانید به آن ها امکان چت آنلاین و یا قابلیت گذاشتن نظر در زیر اجناس را بدهید. شرکت اچ پی یکی از اولین سایت هایی بود که اجتماع را در سایت خود به وجود آورد و در آن مشتریان می توانستند تجربه خرید خود را در اختیار هم دیگر قرار بدهند و از تجربیات یکدیگر استفاده نمایند. همین کار سبب افزایش فروش محصولات اچ پی در آن روزها شد.

۷- شخصی سازی (Customization): سایت باید تا حدودی امکان شخصی سازی به کاربر بدهد. به عنوان مثال کاربر بتواند رنگ بعضی نقاط را بنا بر سلیقه خود تغییر دهد و یا منوی سایت را پنهان کرده و نیز بتواند تم سایت خود را عوض کند. این کار باعث همبستگی بیش تر مشتری با سایت می شود.

نتیجه: سایت را برای مشتری بسازید. سعی کنید تا آنجا که امکان دارد از پیچیدگی در آن بپرهیزید و ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید. با ایجاد اجتماع برای مشتریان به آن ها امکان عرض اندام و تولید محتوا بدهید و فوق العاده در چیدمان سایت و محتوای آن حساس باشید.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar