عوامل موثر بر موفقیت در بازاریابی شبکه ای

 

بازاریابی شبکه ای

 

موفقیت در بازاریابی شبکه ای

احتمالا شما یک تصویر ذهنی مشخص از بازاریابی شبکه ای دارید . مثلا این کسب وکار مربوط به زنان خانه دار است و باید تلاش زیادی انجام داد برای متقاعد کردن دیگران و یا اینکه به راحتی میتوانید به یک میلیونر تبدیل شوید اگر فقط شما ودوستان شما به همین ترتیب به خرید وفروش  مشغول شوید.

هیچکدام از این تصاویر نمی تواند درست باشد. بازاریابی شبکه ای نه یک سرگرمی ونه یک کار طاقت فرساست، بازاریابی شبکه ای فرصتی برای کسب و کار شماست در حالی که می توانید آنرا به صورت پاره وقت و یا تمام وقت انجام دهید، بدون هرگونه محدودیتی.

چگونه می توان این صنعت را با موفقیت انجام داد و به یک فرد موفق تبدیل شد؟

با درنظر گرفتن چند نکته کلیدی میتوان این صنعت را به خوبی ساخت:

۱ – عاقلانه کمپانی خودرا انتخاب کنید

برای انتخاب کمپانی خود به شش عنصر اصلی توجه نمایید و بعد شبکه عظیم خود را بر روی آن بسازید

  • ثبات کمپانی : کمپانی چندساله است ؟ خیلی مهم وتاثیر گذار است که کمپانی شما با تجربه باشد و رشه ها و پایه های با ثباتی داشته باشد
  • کالاهایی که می فروشید باید بسیار عالی تر وبا کیفیت تر از کالاهایی باشند که مصرف کنندگان به طور معمول استفاده می کنند .
  • طرح پراخت : پلن درامدزایی کمپانی را در نظر بگیرید پلن باید عادلانه و سخاوتمندانه باشد
  • یکپارچگی شرکت ومدیریت : تا آنجا که ممکن است مدیریت شرکت را تجزیه و تحلیل کنید که سوابق او چگونه است آیا در مشاغل قبلی خود موفق وده ویا الان در حال کسب شهرت است؟
  • حرکت وزمان :بررسی کنید که آیا شرکت در حال رشد وحرکت است یا نه . در محدوده زمانی قبل چه پیشرفت هایی داشته است؟
  • سیستم پشتیبانی و آموزش :ممکن است شما شرکتی را انتخاب کنید که تمام عناصر قبل را داشته باشد اما اگر سیستم نتواند آموزش های قوی فروش وشناخت محصول و مجموعه سازی را منتقل کند ستون ها محکم واستوار نمی شوند .

۲-تمرین آنچه که یاد می دهند

چرخه  یادبگیر تمرین کن اموزش بده یادبگیر  باید مرتب تکرار شود تا چرخ نتورک ه خوبی حرکت کند و سرعت بگیرد.

۳ – بالاسری

حمایت بالاسری از مجموعه خیلی مهم است او باید مرتب با زیر مجموعه خود در ارتباط باشد و متعهد به موفق کردن مجموعه هایش باشد و زیر مجموعه باید بتواند به راحتی به او بگوید ” من نیاز به کمک دارم “.

۴ – زیر مجموعه

در بازاریابی شبکه ای باید ستون های قوی ومستحکم از زیر مجموعه ها ساخت . وقتی کسی را وارد این صنعت می کنید باید او را حمایت کنید و حداقل ۳۰ روز برای او وقت بگذارید و تا زمانی که او به اعتمادبه نفس برای حرکت مستقل نرسیده اورا حمایت کنید اینکه ما دور خودمان را شلوغ کنیم از افراد / دلیلی بر موفق شدن ما نیست بلکه باید برای قوی کردن آنها زمان صرف کنیم.

۵- مراقب کسب وکار خود باشید

بازاریابی شبکه ای یک کسب و کار است  و درست به مانند مابقی یزینس ها باید از خدمات حسابداری و حقوق و … بهره ببرید از اولین آف مالیاتی و دریافت پورسانت این نیاز ایجاد می شود تا در آینده دچار مشکل نشوید. به شما پیشنهاد میکنم از همین اکنون با یک حسابدار و حقوق دان در ارتباط باشید.

۶ – شغل سابق خود را ترک نکنید

تا زمانی که به اطمینان کامل در مورد ثبات کمپانی و به درآمد قابل قبول نرسیده اید کار سابق خود را رها نکنید.

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

كارشناس حسابداري هستم و علاقه مند به مباحث موفقيت و خودشناسي . و همواره به دنبال پيدا كردن راهي براي بهتر بهره بردن از نيروي درون . "پيروزي از آن همه ماست "

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar