عوامل موثر در ساخت برند خوب

عوامل موثر در ساخت برند خوب

عوامل موثر در برند سازی

وقتی سخن از ساخت برند به میان بیاید – برند کسب و کار یا شخصی- عوامل زیادی هست که باید درنظر گرفت تا بتوان آن را به درستی پیاده کرد. این عناصر به دو بخش کاملاً مجزا تفکیک می شوند: ذهنی – احساسی

درباره ی آن به خوبی فکر کنید. پیوستگی و برابری هر برندی مستقیماً در اینکه فرد چگونه احساس می کند” ریشه دوانده است.

بی نقصی

اصول، برای مردم معانی زیادی دارند. اصولی که با مردم به اشتراک گذاشته می شود گروه هایی از مردم را در گردهم می آورد تا شبکه ها و اجتماعاتی را بسازند. نکته ی کلیدی در اینجا این است قادر بودن شما به وفادار ماندن اصول – هر آنچه که هستند! – است. این تبعیت ها، همان چیزی ست که درستی و کمال شما را می سازد و به مردم اجازه می دهد تا درک کنند که شما چه نوع فردی هستید.

علاوه براین، این صحت و درستی اساسی را فراهم می کند تا بتوانید بر روی زمین محکم بایستید – چیزی که همه ی ما نیاز به آموختنِ آن داریم.

اعتبار

بسیار شبیه به بخش قبلی ست. نیکنامی و اعتبار شما از عناصر برندتان است که آن را بطور گسترده تحت کنترل خود دارید.

در بحث شهرت و اعتبار، ثبات بسیار اهمیت دارد. ثبات در انگلیسی با کلمه ی consistency مفهوم می یابد و حس دیگری هست با عنوان complacency که به معنای احساس رضایتی ست که با دستیابی به چیزی در ما ایجاد می شود. فاصله ی باریکی بین این دو مفهوم قرار دارد. از شما عزیزان می خواهیم تا به درک درست از هر دوی این واژه ها دست یافته و آنها را به خوبی از هم تفکیک کنید. ثباتی که در اینجا مدنظر است به رشد مداوم اشاره دارد. یک رشد مداوم که از طریق یادگیری بیش تر، احساس مسئولیت بیش تر و امثال آن حاصل می شود. ساخت شهرت و خوشنامی از این طریق، به ایجاد معیار بعدی در برندسازی (اعتماد) کمک می نماید.

اعتماد

اعتماد نباید باعث شگفتی شما شود. زیرا چیزی ست که همه ی ما به دنبال آن بوده و خواستارش هستیم. ما می خواهیم به کسانی که آنها را می شناسیم اعتماد کنیم و در مقابل دوست داریم آنها هم به ما اعتماد کنند. اعتماد، پیوستگی و صداقت را به همراه دارد. اعتماد زیربنای معیار دیگری را که همه برای دستیابی به آن تلاش می کنیم ایجاد می کند. و آن چیزی نیست جز ارتباط !

ارتباط

ما انسان ها، به طور ذاتی به دنبال ایجاد ارتباطات هستیم. ما اجتماعی هستیم. بنابراین طبیعی ست که به دنبال ایجاد و حفظ ارتباطات با افرادی باشیم که مثل خودمان هستند، یا به طریقی نظرمان را جلب کرده اند. آنها هم همین احساس را نسبت به ما داشته باشند تا بتوانیم به یکدیگر اعتماد کنیم. این ارتباط ها، در چیزی که تعیین کننده ی موفق بودن یا نبودن ما در زندگی مان هست به نوعی نقش داشته و جزئی از آن محسوب می شوند. و البته ایجاد این نوع ارتباط با فردی که فاقد اعتبار و اعتماد است غیرممکن می باشد. شناسایی و درک این حقیقت در ارتباطات شخصی هم مانند کسب و کار، به شما کمک می کند. این همان ارتباطی ست که توسط شما ساخته شده و به شما اجازه ی بزرگ تر شدن، قوی تر شدن و بهتر شدن را می دهد.

در پایان بهتر است نقل قولی را از George Bradt بیان کنیم که می گوید: “مردم، محصول تان را نمی خرند، آنها برند شما را می خرند!” اصول برندی که در این پست ذکر شد هم اهمیت این گفته را نشان می دهد.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar