غلبه بر لرزش دست و سرخ شدن گونه ها چگونه امکان پذیر است ؟

غلبه بر لرزش دست و سرخ شدن

غلبه بر لرزش دست و سرخ شدن

جسم هنگامی که با شرایط سخت مواجه می شود واکنش های مختلفی از خود نشان می دهد، این واکنش ها قرمز شدن گونه ها هنگام خجالت، لرزش دست هنگام استرس، گریه کردن هنگام فشار سختی ها و لرزش صدا هنگام نگرانی ست.
چگونه بر این حالت ها تسلط پیدا کنیم؟ اگر می خواهید در کسب و کارتان به مشکل برنخورید از این قواعد استفاده کنید.


۱- قرمز شدن گونه ها

هنگامی که فرد یکی از این حالت ها مانند خجالت، ترس، و یا استرس را تجربه می کند گونه های او سرخ می شود، دلیل آن هم ترشح هورمون آدرنالین در خون است، که منجر به افزایش جریان خون در صورت می شود.
برای خلاص شدن از قرمزی گونه ها، از چیزهای خنک برای قراردادن روی پوست استفاده کنید یا آب خنک بنوشید. اما اگر در محل کار بودید و نمی توانستید این کارها را انجام دهید باید بدانید که قرمزی صورت آنچنان که تصور می کنید زیاد نیست!
طبق مطالعات انجام شده مردم در ارتباط با فردی که گونه هایش قرمز می شوند ارتباط بهتری برقرار می کنند و آن را فردی قابل اطمینان تر از دیگران می دانند، و به آن اعتماد پیدا می کنند.

۲- گریه خود به خود

دلایل گریه مشخص است هنگامی که احساس کنید بازنده شدید گریه می کنید، و یا هنگام جریحه دار شدن احساسات شما و …
اما اگر برای چیزهای ساده گریه می کنید باید دلایل گریه کردن خود را بدانید شاید خیلی از فشارهایی که از کار بر شما وارد می شود دلیل این کار باشد.
اگر احساس کردید می خواهید گریه کنید و اشک هایتان قصد جاری شدن داشتند گوشت بین انگشت سبابه و شست خود را فشار دهید این کار باعث درد جسمی ضعیفی می شود که حواس مغز را به سمت این درد مشغول می کند و احتمال اینکه گریه کردن را فراموش کنید بیش تر است.

۳- لرزش صدا

لرزش صدا نیز یکی از واکنش های غیر ارادی جسم است، که به اعصاب مغز مربوط می شود، برای خلاص شدن از لرزش صدا باید نفس عمیقی بکشید و چند ثانیه نفس خود را داخل ریه ها حبس کنید و بعد آن را خارج کنید، تکرار این کار برای چند بار می تواند به شما برای از بین بردن این لرزش کمک کند.

۴- لرزش دست

هنگام فشار روحی، جزئی از مغز که با استرس ارتباط دارد، باعث لرزش حرکات دست می شود، هنگام بروز لرزش دست، آن ها را تکان دهید یا آن ها را در هم قفل کنید ولی آن ها را فشار ندهید. در دست گرفتن خودکار یا کاغذ در چنین شرایطی، لرزش دست را واضح تر می کند. پس ترجیحاً آنها را بکار نگیرید.


[تعداد: ۹    میانگین: ۲.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar