فارغ التحصیلان بیکار ؛ جهت پیدا کردن کار مناسب دست به کار شوید

پیدا کردن کار مناسب

پیدا کردن کار مناسب

 

بسیاری از مردم بر این باورند که زندگی این نسل بسیار آسان است، اما می بینید در بازار کار به این صورت نیست. میلیون ها نفر از دانشجویان بعد از فارغ التحصیل به جستجوی کار هستند اما متاسفانه با موانعی  روبه رو می شوند. با ظهور تکنولوژی که باعث تغییر در دنیای کسب و کار شده این امر منجر به کم اهمیت شدن مهارت های انسان نیز شده است.

انسان ها قبلاً یک مهارت را می آموختند و در طور زندگی خود فقط مشغول یک کار می شدند؛ اما امروز حفظ مهارت های ارزشمند در بازار بسیار سخت شده است.
در اینجا چند راهنمایی برای هدایت نسل امروز برای پیوستن به بازار کار را بازگو می کنیم.

۱- خود را ارتقاء دهید

شما برای این کار به بیشتر از یک بیوگرافی از زندگی تان احتیاج دارید. چون فارغ التحصیل موفقی بودید پس باید خود را ارتقاء دهید. برای این کار و زندگی شخصی خود را ادغام کنید. به طور مثال؛ مقاله های مورد علاقه خود را در توئیتر، یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی دیگر انتشار دهید. یک وبلاگ بسازید و آخرین تحولات تخصص خود را برای دیگران به نمایش بگذارید. مهارت های تان را که هویت شما را منعکس می کند در اینترنت به اشتراک بگذارید.

۲- به صورت رایگان کار کنید

پذیرش این امر برای جوانان سخت است که مجانی پیش افرادی کار کنند؛ اما یادتان باشد بدون تجربه کسی به شما کار نمی دهد! پس با این کار هم تجربه کسب می کنید هم اینکه بهتر از بیکار ماندن است. به این صورت می بینید که رئیس شما و یا همکارانتان آموزش هایی را به شما می دهند که به تجربیات شما کمک می کند. به این صورت پیدا کردن کار راحت تر می شود.

۳- سرمایه گذاری اولیه

باید مقداری پول برای سرمایه گذاری اولیه برای پیدا کردن کار داشته باشید. این کار برای  آینده و بازنشستگی شما هم مفید است. زیرا اگر پا به سن بگذارید دیگر قادر به کار کردن نیستید. و با ظهور انواع تکنولوژی جدید مهارت شما نیز ارزش خود را از دست خواهد داد.

مطالعه ی مطلب اگر سرمایه ای برای شروع کسب و کار ندارید، مشکلی نیست! را هم به شما پیشنهاد می دهیم.

۴- تکمیل تحصیلات

به یاد داشته باشید تنها سلاح مهم شما در این دوره ادامه ی تحصیل است. ممکن است امروز بهترین مهارت ها را داشته باشید اما با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی مهارت شما ارزش خود را از دست می دهد. پس باید به پیشرفت این سلاح مهم فکر کنید. راه های زیادی وجود دارد که بدون هدر دادن زمان و پول می توانید پیشرفت کنید. از طریق انواع آموزش ها و دوره های آموزشی مهارت های خود را ارتقاء دهید. در برخی اوقات شرکت ها مبلغی به کارکنان می دهند تا مهارت های خود را ارتقاء دهند. می توانید از طریق اینترنت در انواع دوره ها شرکت کنید.
درست است که چالش های این دوره برای فارغ التحصیلان دشوار است؛ اما باید از این موانع عبور کنند تا به کار مورد علاقه خود برسید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar