فرآیندهای منابع انسانی

فرآیندهای منابع انسانی

فرآیندهای منابع انسانی

سازمان های مدرن منابع انسانی و مدیریت منابع انسانی مؤثر، بر پایه و اساس فرآیندهای منابع انسانی قوی، ساده و تأثیر گذار منابع انسانی بنا شده اند. فرآیندهای منابع انسانی همیشه به زمینه های کاربردی، تقسیم. و مدیران آن، مسئولِ طراحی و توسعه فرآیندهای منابع انسانی به عنوان استراتژی می تواند اجرا شوند.

فرآیندهای منابع انسانی، پایه ای برای مدیریت رضایت مشتری با منابع انسانی هستند. هنگامی که مشتریان درک صحیحی از فرآیند منابع انسانی، چگونگی عملکرد آن، چگونگی ارتباط با آنها و نحوه تعامل با آنها دارند، حس بهتری پیدا میکنند که منجر به افزایش رضایت مشتریان می شود.

فرآیندهای منابع انسانی مدرن، بصورت مداوم به بررسی و ارزیابی فرآیند پرداخته و با شناسایی شکاف ها و مسائل فرآیند به رفع آن ها می پردازد که در نتیجه منجر به افزایش بهره وری سازمان می گردد.

مناطق اصلی فرآیند منابع انسانی

فرآیندهای مدرن منابع انسانی با گروه بندی منطقی باعث ایجاد ارزش افزوده برای مخاطبین داخلی و خارجی سازمان می شوند. این گروه های اصلی عبارتند از:

هنر واقعی منابع انسانی در ایجاد ارتباط درست و ارائه پشتیبانی مناسب برای تمامی مدیران و کارکنان سازمان است. نقش منابع انسانی نگاه داشتن نیروی منابع انسانی در رقابت با بازار است، و گروه بندی منطقی فرآیندها به ارتباطات و مدیریت فرآیندهای شخصی کمک می کند.

تقسیم بندی فرآیندهای منابع انسانی در هر سازمان متفاوت است، ولی فرآیندهای اصلی منابع انسانی در حوزه منابع انسانی در همان گروه های بالا بهترین عملکرد را دارد.

همراه ما باشید … در ادامه به مباحث بیشتری در خصوص فرآیند های منابع انسانی خواهیم پرداخت.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۳.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar