• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

فردریک سالمون پرلز (مشهور به فریتز پرلز)

 

 

فردریک سالمون پرلز

فردریک سالمون پرلز

فردریک سالمون پرلز (متولد ۸ جولای ۱۸۹۳ ، برلین – فوت ۱۴ مارس ۱۹۷۰ شیکاگو ) مشهور به فریتز پرلز، آلمانی الاصل، روانکاو و روان درمانگر یهودی می باشد.
وی گشتالت درمانی را پایه گذاری نمود. از دهه ۱۹۴۰با همسرش لورا پرلز این علم را گسترش داد و در سال ۱۹۶۴ در ایالت کالیفرنیا با انجمن اسالن همکاری نمود. این همکاری صرفاً جهت داشتن ارتباطات علمی بود و به گشتالت تراپی و روانشناسی گشتالت تراپی “هانس جرگر والتر” ارتباطی مربوط نمی شد.
در گشتالت تراپی هدف بالا بردن آگاهی و همچنین داشتن آگاهی از همبستگی همه احساسات موجود در رفتارها و ارتباطات بین شما و محیط اطراف است.
پرلز در حیطه روانکاوی برای بیان عبارت “نیایش گشتالت” تحقیقات زیادی را بعمل آورد. این موضوع مخصوصاً در دهه ۱۹۶۰ وقتی اثر “اصول استقلال فردی (فردگرایی)” وی پذیرفته شد، توجه زیادی را به خود جلب کرد.
شرح زندگی
پرلز متولد ۱۸۹۳در برلین آلمان بود و در نظر داشت مانند دایی نامدارش “هرمان استاب” به دستگاه قضایی بپیوندد اما بجای آن در داروشناسی تحصیل کرد. بعد از مدتی در ارتش آلمان، در جنگ جهانی اول دوره دید و در مقطع دکتری فارغ التحصیل گردید. پرلز در ابتدا مجذوب “ویلیام ریچ” و سپس جذب درمان و کارهای “زیگموند فروید” شد.
او در سال ۱۹۳۰ با لورا پرلز ( متولد لورا پوسنر) ازدواج کرد که ثمره آن دو فرزند به نام های رینیت و استفان بود.

در ۱۹۳۳ که هیتلر به قدرت رسید، فریتز پرلز، لورا و فرزند بزرگشان رینیت، به سمت هلند و یک سال بعد به سمت آفریقای جنوبی مهاجرت کردند. در آنجا فریتز پرلز در سال ۱۹۴۱ کتاب “خودپسندی و غرور، گرسنگی و تجاوز” را نوشت. (انتشار در سال ۱۹۴۲). همسرش لورا در نوشتن این کتاب با او مشارکت کرد اما او غالباً از همسرش نامی نبرده است. در سال ۱۹۴۲ فریتز پرلز به ارتش آفریقای جنوبی پیوست. در آنجا بعنوان روانشناس ارتش تا سال ۱۹۴۶ با درجه سروانی خدمت کرد.

در سال ۱۹۴۶به سمت نیویورک حرکت کرد. در نیویورک فریتز پرلز ابتدا همکاری مختصری با “کارن هورنی” و سپس با ویلیام ریچ داشت. در حدود سال ۱۹۴۷ پرلز از “پال گودمن” برای نوشتن بعضی دست نوشته ها درخواست کمک کرد، که در نتیجه با هم و نیز با مشارکت رالف هفرلین و گودمن ، “گشتالت تراپی” را رواج داد.
فریتز در سال ۱۹۶۰ به کالیفرنیا رفت و خدمات آزمایشگاهی اش را بعنوان یکی از اعضای ” انجمن ایسالن “در بیگ سور ادامه داد. تا اینکه آمریکا را برای شروع تشکیل یک جامعه گشتالت در دریاچه کویچن در جزیره ونکوور کانادا در سال ۱۹۶۹ ترک کرد و بعد از یک سال در ۱۴ مارس سال ۱۹۷۰ در اثر ناراحتی قلبی در شیکاگو بعد از جراحی در لویس ایر در بیمارستان “ویس ممورال” از دنیا رفت.

[تعداد: 2   میانگین:  3.5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
علی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان
علی

ممنون از مطلب خوبتون