فرمول بازاریابی محتوا برای انواع کسب و کارها

تکنولوژی های دیجیتالی ، موبایل ها و شبکه های اجتماعی، دنیایی که در آن زندگی می کنیم را تغییر داده است. در بین تمام زمینه ها بیش تر از همه بازاریابی تحت تاثیر قرار گرفته است. اگر مدیران اجرایی تصویری از نتیجه مورد نظر نداشته باشند برای بازاریابی بودجه لازم را درنظر نمی گیرند. به همین دلیل است که بازاریابی بازگشت سرمایه – شامل بازاریابی محتوا در بازگشت سرمایه – یکی از بزرگ ترین چالش های بازاریاب ها و تولیدکنندگان محتواست.
اما قبل از اینکه شما را وارد راهی در رسیدن به فرمول موفقیت کنیم رازی را باید بدانید: شما باید هدفی در بازاریابی محتوا داشته باشید مانند یک وبلاگ یا مرکز محتوا. ایجاد پلت فرم مخصوص به خودتان در مقایسه با دیگر طرح های بازاریابی ارزش بیش تری دارد.

cstland-contentbankbenefits

فرمول محتوا برای کسب و کارهای کوچک

اگر تا بحال اقدامی در این باره انجام نداده اید وقت آن است که فایلی برای بازاریابی محتوا جهت ارائه به مدیر اجرایی ایجاد کنید.
این کار را می توانید با نگاهی کلی به بازاریابی بازگشت سرمایه انجام دهید. حال حتما می پرسید که بازگشت سرمایه اصلا چیست؟ پاسخی که اغلب از این سوال شنیده می شود این است ” ما نمی دانیم”!
به این موضوع فکر کنید که کاربران اغلب مطالبی می خوانند که از سه منبع اصلی به دست شان می رسد: ایمیل، جستجو و اجتماع. بهترین بازاریابان تلاش خود را بر ایجاد محتواهایی می گذارند که از این سه طریق قابل دسترسی است.
حالا این سوال مطرح می شود که قدرت این کانال های ارتباطی چقدر است؟ البته پاسخ بازاریابی محتوای مشتری مدار است.

مخاطب بالقوه خود را بیابید

موضوع اصلی کسب و کار در بازاریابی محتوا دستیابی، شرکت داشتن، تبدیل و حفظ خریدارانی است که شما با ایجاد محتوا وارسال آنها در شبکه های اجتماعی، سایت ها، بنرها و دیگر اشکال تبلیغاتی بدون رودر رو شدن با آنها به آن می رسید. تبلیغاتی که ممکن است بیش تر ما آن را نادیده بگیریم.
برای بهتر شدن طرح کسب و کارتان باید ببینید چقدر ترافیک جستجو از جستجوی ارگانیک بدست آورده اید. این کار را به راحتی می توانید با استفاده از گزارش های میزان ترافیک SEM انجام دهید. و یا به قسمت آنالیز وب سایت خود نگاه کنید و ترافیک های مرتبط با کلمات کلیدی را دسته بندی نمایید.

فرصت ها را بیابید

 

• آیا وقتی کاربران به دنبال راه حلی می گردند در اولین ها شما را خواهند یافت؟
• آیا شما هم دسته بندی خاص خود را دارید مانند آنچه L’Oreal با Makeup.com به آن رسیده است؟
• آیا مخاطبان خاص خود را دارید همانند Adobe در CMO.com ؟
• آیا شما بزرگ ترین منبع آموزشی برای مخاطبان خاص خود هستید؟ مانند Cleveland Clinic’s Health Essentials
• آیا محتوایی که شما ایجاد کرده اید تنها مرجع و بزرگترین منبع خبری است ؟ مانند فروم باز سایت American Express؟

بودجه برنامه هایی که موثر نیستند را انتقال دهید

برای جذب بودجه اضافی دنبال منابع مالی نباشید. به جای آن از خودتان سوال کنید :
• آیا محتوایی که تیم شما ایجاد می کند برای رسیدن به مخاطبان خاص موثر است؟
• کدام یک از برنامه هایی که تیم بازاریابی شما برای آنها بودجه صرف می کند نتیجه نداده یا کم بازده بوده است؟
• به خاطر قرار نگرفتن در لیست جستجوی ارگانیک چه مقدار صرف تبلیغات می کنید؟
به محض اینکه محتوا و برنامه هایی که موثر نیستند را شناسایی کردید می توانید بودجه آن را صرف برنامه های بازاریابی پیوسته و سالیانه موثر نمایید.

ترافیک به مرور زمان بدست می آید

شما میتوانید به مدیرعامل یا مدیرمالی توضیح دهید که بازاریابی محتوا نوعی سرمایه گذاری با بازگشت است.
برخلاف دیگر سرمایه گذاریها که بازدهی در زمان سرمایه گذاری بدست می آید بازاریابی محتوا نوعی سرمایه گذاری است که سود آن نیاز به زمان و پیوستگی دارد اما نسبت رشد بازگشت سرمایه در آن صعودی است. این خبر خوشی برای رییس مالی شرکت شماست.
این سرمایه گذاری مانند حساب بازنشستگی است. مقدار کمی از حقوق خود را در طی سالها سرمایه گذاری میکنید. هر یک ریالی که سرمایه گذاری میکنید بعد از انتشار و به مرور زمان ارزش آن افزایش میابد. حال با ادامه سرمایه گذاری این بازگشت سرمایه را چندین برابر خواهید کرد.

 

ترافیک، چگونه موجب درآمد می شود؟

 

در حالیکه شاهدید چگونه سرمایه گذاری شما در بازاریابی محتوا در طی زمان نتیجه می دهد و افزایش ترافیک را برای تان به دنبال دارد باید این بازگشت را به بازدهی و سود تبدیل کنید. بهترین راه آن کدام است؟

مشترکین. تعداد افرادی که در سایت شما ثبت نام می کنند؛ نه تنها بهترین راه سنجش ارزش و میزان تعامل مطالب و محتوای ایجاد شده توسط شما هستند بلکه میزان اندازه گیری ارزش واقعی نیز می باشند. شما می توانید میزان ارزش مالی را از تعداد افرادی که در دیتابیس ایمیل منجر به مشتری و خرید یا سفارش شده است بسنجید.

برای محاسبه ارزش به ازای هر آدرس ایمیل، درآمد کلی حاصل از ایمیل ها را بدست آورده و بر تعداد ایمیل های موجود در دیتابیس تقسیم کنید. برای بدست آوردن ارزش مشترکین ارزش هر ایمیل را در تعداد تمام افرادِ ثبت نام کرده، ضرب کنید. بدین ترتیب ارزش مشترکین عضو بدست می آید.

ایمیل یکی از بالاترین ضرایب بازگشت سرمایه را از بین روش های بکار گرفته شده توسط بازاریابان داراست. همچنین بسیاری از افرادی که برای دریافت ایمیل عضو می شوند در مقایسه با کاربرانی که عضو نیستند به مشتریان واقعی تبدیل می شوند.

محتواهای متوسط را فراموش نکنید

محتواهای متوسط فرصتی دیگر برای ارزش بازاریابی محتوا هستند. وقتی که در آغاز ایجاد محتوا برای رسیدن به خریداران هستید بزودی درمی یابید که بیش تر خوانندگان بلاگ به مشتری تبدیل نمی شوند. اما اگر به آنها محتوای عمیق تری را برای راهی منجر به خرید ارائه کنید می توانید آنها را نیز تبدیل به مشتری کنید که درنهایت به خرید منجر شود.

بازاریابی محتوا می تواند مشتریان را حفظ کند

ما درحال صحبت درباره ارزش ترافیک و نتیجه هستیم ولی درباره نگاه داشتن مشتریان چه نکاتی مهم است؟
اگر بر مشترکین تاکید کنید می توانید آدرس های ایمیل را با مشترکین محتوا تطبیق دهید. سپس از ریاضی ساده استفاده کنید: مشتریانی که عضو هستند چقدر بیش تر از مشتریانی که عضو نیستند پول می پردازند و خرید می کنند؟ چه مقدار زمان بیش تری به عنوان مشتری می مانند؟
این یکی از بهترین راه های به تصویر کشیدن ارزش بازاریابی محتواست. کارمندان شرکت Marketing Insider Group این مشتریان را بررسی کرده و دریافته اند مشتریانی که بازاریابی محتوا را دنبال می کردند در مقایسه با آنهایی که عضو نبوده اند دو تا سه برابر بیش تر پول پرداخته و سه الی چهار برابر بقیه مشتری مانده اند.
یک فرمول برای موفقیت در بازاریابی محتوا وجود دارد و تعداد نمونه های کسب و کارهایی که بازگشت سرمایه را در بازاریابی محتوا نشان داده اند بسیار زیاد است.

بطور خلاصه

 

طرح کسب و کار را ایجاد کرده، بودجه را فراهم کنید و نتایج را بررسی نمایید.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar