فرهنگ سازمانی شرکت های موفق لو رفت!

مبحث فرهنگ سازمانی ، موضوعی ست که در مقالات زیادی درباره آن و تاثیر فرهنگ سازمانی موفق بر کل مجموعه صحبت کرده ایم و گفته شد که بهتر است چه نکاتی در ارتباط تیم مدیریت با اعضای کارکنان رعایت شده و از انجام چه چیزهایی پرهیز شود.

 

فرهنگ سازمانی شرکت های موفق لو رفت!

 

فرهنگ سازمانی

از دفاتری که کارکنان بدون کفش می توانند آنجا حضور پیدا کنند، گرفته تا جایی که باید شفاف عمل کنند- راه های موفقیت آمیزی را که رهبران این شرکت ها در پیش گرفته اند یک فرهنگ سازمانی با عملکرد بالا ایجاد کنند را در این پست بخوانید.

 

 

همه ی کسب وکارها با یکدیگر تفاوت دارند. -نحوه ی مدیریت شدن شان، کسانی که استخدام می کنند و همینطور خدمات و محصولاتی که ارائه می دهند با هم فرق دارند. همینطور اجتناب ناپذیر است که بدانیم هر یک از فرهنگ ها، نه تنها منحصربفرد نیستند، بلکه به یک چیزِ خاص هم نیاز دارند تا تبدیل به یک شرکت موفق شوند!

مثلاً یک وب سایت که به امور مالی شخصی می پردازد (The Penny Hoarder) معتقد است که موفقیتش بخاطر فرهنگ سازمانی شفافی که دارد بدست آمده است. از طرف دیگر، شرکت HR (که به اصطلاح “منابع انسانی” نامیده می شود) با نام Gusto گمان می کند که موفقیتش بخاطر این است که کارکنان وقتی در محل کار هستند بقدری احساس راحتی می کنند که گویی در منزل شخصی به سر می برند!

 

مطلب پیشنهادی: چطور بدانیم که فرهنگ سازمانی موفق داریم یا نه؟

۱- کشف کنید که چه چیزی برای شرکت شما، بهترین نتیجه را می دهد

من از اینکه خودم را با سایر کسب وکارها مقایسه کنم،-درحالت کلی- خودداری می کردم. چون هر کسی فرمولی متفاوتی دارد که ویژه ی خودش است و برای دیگری نتیجه نمی دهد. ما، همیشه به دنبال سوال پرسیدن بودیم. درباره ی هدف مان -بعنوان یک مجموعه- دلیلی که کسب وکارمان بخاطر آن برجسته است و اینکه هرگز در جایی که هستیم ثابت نمانیم مدام در حال تکاپو و کسب اطلاعات بودیم.

درک مان از هدفی که برای خودمان و بازار ایجاد کرده بودیم، ذهنیت رشد و بهبودی مستمر را به همراه آورده بود که در نهایت ما را به این سطح از موفقیت رساند. و ما همچنان به ادامه ی مسیر مشتاقیم و پیشرفت می کنیم.

-Scott Norton بنیان گذار Sir Kensington’s ، سازنده ادویه های طبیعی

 

۲- از بالاترین تا پایین ترین نقطه را تقویت کنید

بخش روابط عمومی، اعتبار بدی را از آنِ خود کرد: ساعت های کار طولانی رایج شده و اضافه کاری های بیش از حد انتظار می رود. ما در InkHouse فرهنگ حمایت و ساپورتی را با موفقیت پیش می بریم زیرا آن را اولویت اصلی قرار داده و از ابتدا تا انتها را بهبود بخشیده ایم. به ایده های بزرگ پاداش می دهیم و به کارکنان فضای ذهنیِ کافی برای دستیابی به آن نقطه را قرار می دهیم. نتیجه ی اینکار یک عملِ عالی و تیمی ست که همه غرق در آن شده اند. ما در کشاکش ها و مبارزات به همدیگر راهنمایی می دهیم و بُردها را -در داخل و خارج شرکت- جشن می گیریم.

-Beth Monaghan مدیرعامل و بنیان گذار InkHouse، آژانس بازاریابی و روابط عمومی

 

۳- کاری کنید که کارکنان احساس کنند در خانه به سر می برند

هر کسب وکاری باید دریابد که چه کاری برای آنها صحیح است. مأموریت Gusto ساختنِ دنیایی ست که کار کردن، زندگی بهتری را سبب شود. زیرا ما برای حمایت از انگیزه های مان استخدام می کنیم تا تناسب فرهنگ! کل تیم با مأموریتی که داریم انگیزه می گیرند و به آن باور دارند. که در نهایت باعث می شود چالش های پیچیده را باهم راهگشا باشیم و فضایی لذت بخش برای هم ایجاد کنیم.

-Josh Reeves مدیرعامل و بنیان گذار Gusto سرویس منابع انسانی آنلاین

مطلب پیشنهادی: شرکت های آمریکایی، راز موفقیت شان را خلاصه کردند!

 

۴- شفاف بودن/ مبهم نبودن کلید اصلی ست

شفافیت و وضوح چیزی ست که ما را از سایرین متمایز ساخته است. هر سال، ما اسناد ۳۰ صفحه ای ایجاد می کنیم که داخل آن بطور کامل و واضح دقیقاً قید شده که در همان سال، قصد انجام چه کارهایی را داریم -مثلاً اینکه برای کدام سِمَت ها قصد استخدام داریم و اهداف چه چیزی هایی هستند- اینکار تجربه ی ویژه ای را در جایی که هر یک از کارکنان می توانند ببینند کدام بخش روی چه موضوعی کار خواهند کرد فراهم می کند.

این استراتژی به مدت چندماه به طول می انجامد تا بعنوان یک تیم گردهم بیایند، طوفان ذهنی انجام دهند و تصمیم بگیرند که روی چه مواردی تمرکز کنند. هر سه ماه، برای انجام بروزرسانی ها، چک کردن و بررسی نحوه ی عملکرد و دستیابی به اهداف مجدداً گردهم می آییم.

-Kyle Taylor مدیرعامل و بنیان گذار The Penny Hoarder وب سایت امور مالی شخصی

 

۵- اعتماد و توانمندسازی را کم کم تزریق کنید

سه چیز هست که باعث شده Asana به یک محلی منحصربفرد برای کار کردن تبدیل شود. اول اینکه، Asana یک محیط کاری خاص و قَدَر تشکیل داد. ما خیلی روی تقویت و توانمندسازیِ کسانی که در Asana کار می کنند سرمایه گذاری کردیم. – از فرهنگ اعتماد گرفته تا ساختار سازمانی ویژه براساس توزیع قدرت که ما آن را “حوزه های مسئولیت” می نامیم.

دوم اینکه، ما تمایل عجیب و غیرطبیعی به صحبت کردن آزادانه درباره ی چیزهایی که به اشتباه پیش می روند داریم. یعنی بدون احساس تهاجمی و یا سرزنش پیش می رود. مهم نیست حق با چه کسی ست، مهم این است که به یک درک درست دست یافته شود.

-Anna Binder رئیس People Operations در Asana (نرم افزاری که مدیریت پروژه ها و کارهای گروهی را پیگیری می کند)

 

۶- هرکاری که برای شرکت تان معتبر و درست است، انجام دهید

ما نباید توجه زیادی را صرف کارهایی کنیم که دیگر کسب وکارها انجام می دهند. چون باید بدنبال انجام کارهایی باشیم که برای خودِ ما درست است. تا زمانی که شما فردی قابل اعتماد باشید ما به فرهنگِ درست یا غلط اعتقاد نداریم. اما با این حال اگر قرار باشد منحصربفردترین نکته راجع به فرهنگ مان بگویم بهتر است به خلوص و صداقت، شفافیت و آسیب پذیری در همه ی سطوح سازمان را عنوان کنم. فرهنگ سازمانی ما که عملکرد بالایی دارد پایه های ستونش از سندیت، اعتبار، ارتباط انسانی و بهبود مداوم است که به آن افتخار می کنیم.

-Sean Kelly مدیرعامل و بنیان گذار SnackNation ، سرویس دلیوریِ اسنک برای دفاتر و شرکت ها

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar