فروشنده موثر و شیوه های کارآمد برای تبدیل شدن به آن در کسب و کار

 

فروشنده موثر و روش های تبدیل به آن

۱_ فروشنده موثر و موفق خریدار ایده آل خود را رها نمی کنند.

یک شخص خریدار واقعی برای یک روند فروش موثر بسیار مهم است. نماینده فروشی که به این خریدار متکی است در تولید فروش موثر است. در غیر این صورت، فروشنده موثر ممکن است از تاکتیک های spray-and-pray (یعنی تبلیغ گسترده به امید پیدا کردن مشتری‌های خاص) استفاده کند که منجر به مشتری یابی ناکارآمد و ناکافی می شود.

یک نماینده فروش موثر، مشتری را بررسی می کند تا مطمئن شود که مناسب است. نماینده ها خریدار ایده آل خود را رها نمی کنند و دقیقا می دانند که محصول را چرا و به چه کسی می فروشند.

۲_ قبل از موعد مقرر آماده می شوند.

یک فروشنده موثر قبل از تماس آماده می شود. یعنی شخصیت مشتری خود را بررسی می کند و اطلاعات را قبل از برگزاری جلسه بزرگ با مشتری، جمع آوری می نماید.

نماینده های بسیار موفق اینکار را بدون برنامه انجام نمی دهند. بلکه طبق یک طرح کامل و یک طرح احتمالی عمل می کنند. به این ترتیب، آنها چالش ها و سوالات را پیش بینی و پاسخ های مؤثری را برای جلوگیری از از دست دادن فروش آماده می کنند.

۳_ فرآیند lead generation آنها قابل اندازه گیری و قابل تکرار است.

یک فرآیند عالی به اقدامات قابل ارزیابی تقسیم می شود. با قابل ارزیابی کردن هر مرحله ، نماینده می تواند نقاط ضعف فرآیند را دقیقا مشخص می کند و می داند که دقیقا کدام بخش را باید بهبود دهد.

به عنوان مثال، فرض کنیم فروشنده ای بتواند بخش بزرگی از مشتری های خود را به لیدهای واجد شرایط تبدیل و منافعشان را جلب کند – اما در به پایان رساندن معامله مشکل دارد. با پیگیری هر مرحله در طول مسیر، نماینده می تواند نقطه ضعف را محدود کند: آیا فروش به اندازه کافی قانع کننده نیست؟ آیا روش پیگیری بی اثر است؟ آیا فروشنده می تواند نسبت به پایان رساندن معامله مشتاق تر از این باشد؟

پس از تجزیه و تحلیل، نماینده به جای صرفا «فروش بهتر»، اقدامات خاصی را برای بهبود کارش انجام می دهد.

یک فروشنده موثر فرآیند کار خود را به یک علم تبدیل می کند.

 

۴_ محصول خود را می شناسند.

توانایی فروش نیمی از نبرد است و شناختن آنچه که به فروش می رسد، نیم دیگر آن.

در HubSpot ، استخدام های جدید فروش از طریق یک روند آموزشی دقیق انجام می شود. هر فروشنده یک وبلاگ و وب سایت را از ابتدا با استفاده از ابزار HubSpot می سازد. این کار به آنها کمک می کند که وقتی سعی دارند مخاطب و لید ایجاد کنند ، نقاط ضعفی را که مشتری ممکن است با آن روبرو شود درک نمایند. همچنین یاد می گیرند که چگونه HubSpot می تواند به خریداران کمک کند تا این مسائل را حل کنند.

از طریق این آموزش، فروشندگان یاد می گیرند تا با مشتریان خود همدردی کنند.

 

۵_ مدیریت روش مبتنی بر واقعیت (نه مبتنی بر احساسات) را اجرا می کنند.

نمایندگان فروش موثر اجازه نمی دهند احساساتشان بر عقایدشان احاطه داشته باشد. آنها به لحاظ شخصیتی قادر به حفظ فاصله احساسی از معاملات خود و جلوگیری از مناقشه و یا طرد شدن هستند. این کار به آنها اجازه می دهد تا یک روش دقیق تر را مدیریت کنند.

 

۶_ دائما روابط شخصی ایجاد می کنند.

فروشنده موثر می داند که روابط، سنگ بنای فروش ها هستند. بهترین نماینده ها دائما درحال ایجاد ارتباطات جدید و حفظ زوایای مشارکتی هستند که می تواند به طور متقابل سودمند باشد. همچنین تمرکز بر ارتباطات شبکه های آنها را گسترش می دهد و ارجاعات بالقوه بیشتری را فراهم می کند.

 

۷_ از نقطه نظر مشتری فکر می کنند.

فروشنده موثر باهوش می داند که برای داشتن فروش موثر، نباید فقط به چک حقوقی فکر کنند. برای موفقیت، از خود می پرسند که چگونه می توانند به مشتری خود کمک کنند تا سود کند. آنها بجای آنکه فروشنده باشند به یک دوست برای مشتری خود تبدیل می شوند. این افراد برد- برد فکر می کنند.

به جای اینکه بپرسند «چگونه می توانم محصول را بفروشم ؟» می پرسند: «چگونه می توانم کمک کنم؟»

 

۸_ امتحان نمی کنند.

فروشندگان یا کاری را انجام می دهند یا اصلا انجام نمی دهند. هیچ امتحان و محک زدنی وجود ندارد. آنها فقط برای “امتحان کردن” چیزی را نمی فروشند. آنها می دانند که “تقریبا” معنایی در کارشان ندارد، بنابراین تا زمانی که به نتایج دلخواه برسند رو به جلو پیش می روند.

 

۹_ واقعا گوش می کنند.

فروشنده موثر تلاش می کنند تا مشتری های خود را تا آنجا که ممکن است درک کنند، و این کار را با گوش دادن و پرسیدن دقیق انجام می دهند.

 

۱۰_ به آنچه که می فروشند باور دارند.

در صورتی که واقعا محصول را باور داشته باشید، اشتیاق و احساسی شدن در مورد آن و فروشش بسیار راحت خواهد بود. فروشنده موثر واقعا از محصول خود استفاده می کند و به ارزش آن اعتقاد دارد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar