• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

فروش آنلاین خود را با این ۸ نکته ضروری به موفقیت برسانید!

دنیای تجارت الکترونیک و فروش آنلاین

دنیای تجارت الکترونیک و فروش آنلاین در چند سال گذشته مسیری طولانی را طی کرده است و رقابت همچنان در حال افزایش است. در ادامه به بررسی ۸ نکته ضروری برای کمک به فروش آنلاین بیشتر می پردازیم.

۸ توصیه برای موفقیت در فروش آنلاین

  1. برای خود استراتژی تجارت الکترونیک بسازید

درست مانند هر گونه سرمایه گذاری در کسب و کار، برای داشتن فروش آنلاین بهتر، باید روی استراتژی خود کار کنید و به آن پایبند باشید. این استراتژی شامل ساختار کسب و کار شما در تجارت الکترونیک نیز می شود؛ آیا فقط فروش آنلاین (فقط از طریق وب سایت) دارید یا یک فروشگاه فیزیکی را نیز اداره می کنید؟

همچنین باید بر اساس میزان محصولی که می خواهید ذخیره کنید تصمیم بگیرید. آیا حوزه کار شما دریک چیز خاص است یا طیف وسیعی از کالاهای خوب و مورد نیاز را به مشتریان خود می فروشید؟

  1. به پلت فرم “چند دستگاهی” فکر کنید نه فقط “تلفن همراه.

گشت و گذار مصرف کنندگان در اینترنت تلفن همراه تفاوتی با گشت و گذار آنها در تبلت، رایانه رومیزی یا لپ تاپ ندارد و انتظار ندارند که این گشت و گذار تفاوتی با هم داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که تجربه مشتری درست را در هر پلت فرم ارائه می دهید.

  1. نرم افزار تجارت الکترونیک مناسب را انتخاب کنید

انواع مختلفی از وب سایت وجود دارند که می توانید انتخاب کنید. اما مهم است که مناسب ترین مورد را برای کسب و کارتان تشخیص داده و به کار گیرید. اکثر کسب و کارها بهتر است با یک گزینه ساده مانند Shopify یا WooCommerce کار خود را شروع کنند. اینها سیستم های تجارت الکترونیک قدرتمندی هستند که همه کارهای شما را به سرعت و به آسانی انجام می دهند، بنابراین می توانید بر روی بازاریابی خود تمرکز کنید.

  1. به انجام خدمات مشتریان افتخار کنید

رایج ترین فاکتور در تمام کسب و کارهای موفق این است که آنها متعهد به ارائه خدمات به مشتریان خود هستند. این به معنی داشتن افراد باهوش در پشت تلفن ها نسیت.  بلکه توجه به نیازهای مشتری در هر زمینه ای است که کسب و کارتان انجام می دهد.  از محصولات گرفته تا وب سایت و تحویل.

برای مطالعه بیشتر:

استراتژی فروش موثر موجب افزایش فروش و رشد کسب و کار می گردند؟!

  1. یک تجربه تحویل عالی ایجاد کنید

اگر شما استراتژی تحویل خود را درست انجام دهید تبدیل وب سایت تان افزایش خواهد یافت و مشتری به خرید بیشتر و مکرر تشویق خواهد شد. استراتژی تحویل شما همه چیز را پوشش می دهد از قیمت هایی که تعیین می کنید تا خدماتی که ارائه می دهید، از چیزی که وارد بسته بندی می شود تا چگونگی و ظاهر بسته بندی.

واقعا مهم است که مقداری پول را برای سرمایه گذاری در ارائه این حقوق برای مشتریان خود، صرف کنید. از این رو،  نحوه تحویل عمدتا یکی از دلایلی است که مردم از یک وب سایت خریداری نمی کنند.

  1. برای اولین خرید و تکرار خرید بازاریابی کنید

برای آنکه در فروش آنلاین به موفقیت برسید باید افرادی را که چیزی در مورد شما نمی دانند آگاه کنید تا  به بازدید از وب سایت تجارت الکترونیک شما رغبت نشان دهند، سپس جستجو کنند، برای اولین بار سفارش دهند ، و سپس بارها و بارها  محصولات شما را بخرند. بسیاری از کسب و کارهای تجارت الکترونیک تنها بر روی اولین سفارش تمرکز می کنند و دیگر سفارش دوم و سوم … را از یاد می برند. این کار دیوانگی است زیرا فراموش کردن آسان تر است.

باید روش های مختلف بازاریابی را برای هر یک از مراحل پیدا کنید، در این صورت می توانید آزمایش و تجزیه و تحلیل کنید و برنامه های خود را بر طبق آن تغییر دهید.

  1. یک برند قابل اعتماد ایجاد کنید

خریداران آنلاین امروز بسیار باهوش هستند.  درست همانطور که شما نمی توانید غذایی را از یک وَن قراضه، قدیمی  و کثیف خریداری کنید، خریدار آنلاین نیز از یک وب سایت یا کسب و کاری که غیر قابل اعتماد باشد، خرید نمی کند. باید سخت تلاش کنید تا اعتماد مشتریانتان را جلب کنید. به دست آوردن اعتماد سخت است، اما از دست دادن آن آسان است.

اعتماد باید در هر تعامل مشتری با کسب و کار ایجاد شود. که شامل توصیفات مشتری و بررسی ها در سایت شما، تحقق وعده های شما و اطمینان از درست بودن تمام اطلاعات موجود در سایت می باشد.

  1. همیشه بهینه سازی کنید

این جمله  را به شعار خود تبدیل کنید. هیچ کاری در کسب و کار هرگز به پایان نمی رسد. در برخی موارد همه چیز به طور دائمی در حالت تست و آزمایش هستند. بنابراین باید یک سیاست بهینه سازی دائمی داشته باشید. بخشی را که کمترین بهره وری را دارد پیدا کرده و بهینه سازی کنید. پس از انجام این کار، بخش دیگری را پیدا کرده و بهینه سازی را تکرار کنید.

[تعداد: 7   میانگین:  3.4/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
میلاد حبیب اللهی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
میلاد حبیب اللهی
مهمان
میلاد حبیب اللهی

محتوای خوبی بود . به نظرم روی تکنیک ها بیشتر کار کنید مخاطب خوبی جذب می کنید