تاثیرات فصل روی کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم

برای کسب بهترین نتایج ممکن از کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم بیاموزید که بازخوردها با توجه به زمان های معین در طول سال، متنوع هستند.

 

تاثیرات فصل روی کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم

 

کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم در فصول مختلف

 

برخی از بازاریابان ایمیل مستقیم به قدری روی این موضوع که “چه چیزی را به چه کسی ارسال می کنند” تمرکز می کنند که از اهمیت عامل مهم دیگری بازمی مانند و این عامل “زمانِ ارسالِ ایمیل” است.

نویسنده و مالک شرکت Simpson Direct آقایCraig Simpson طبق تجاربی که دارد معتقد است که بسیاری از صنایع، زمان خوبی در طول سال برای ارسال ایمیل دارند. (یعنی زمان هایی که نتایج درخشان کسب کرده اند) اما بدیِ آن هم زمانی ست که شما اصلاً شک می کنید که آیا کسی به شما گوش داده؟!

 

می دانید کدام فصل برای شما خوب است؟

با اینکه شاید بطور کلی به زمان های خوب در طول سال (برای ارسال ایمیل) اعتقاد داشته باشید اما شاید ندانید که چطور باید از این هفته ها و ماه ها اجتناب کنید. این دقیقاً همان زمانی ست که رتبه ی بازخورد ایمیل همانند سنگی از بالا به سمت پایین می افتد.

همین آقای Simpson تعریف می کند: به عنوان مثال، یکی از مشتریانم ایمیلی را پیرامون کالاهایی نظیر شکر، قهوه، گندم و … نوشته بود. آنها به مردم یاد می دادند که براساس اصول تکنیکی، چگونه با این محصولات دادو ستد کنند.

همانطور که می توان حدس زد، یکی از مخاطبان هدف برای این پیشنهاد، کشاورزان بودند. ایده این بود که آنها بتوانند یاد بگیرند چگونه با خرید و فروش این کالاها، مدیریت استراتژی داشته باشند. این باعث می شد تا آنها نسبت به تغییرات شرایط کم تر آسیب پذیر باشند. وقتی من اولین بار به ارسال این ایمیل به کشاورزان کردم بطور وحشتناکی موفق شدم. اما تا انتها چنین پیش نرفت! پس از چند ماه، رتبه ی بازخورد تا حتی خودِ صفر نزول کرد. به نظر شما علت چه بود؟

پس از تست ها و تحقیقات جامع طی ماه ها، متوجه دلیل آن شدم که خیلی هم ساده بود. “کشاورزان در فصل درو پاسخگو و علاقمند نبودند!” باز می پرسید چرا؟

چون آنها ۲۰ ساعت از روز را در هر ۷ روز هفته مشغول به کار بودند. اصلاً زمانی برای مطالعه ی ایمیل نداشتند! یا حتی نمی توانستند فکر کنند که چیزی جدید یاد بگیرند!

این کشاورزان در فصل پس از درو، به شدت علاقمند و پاسخگو می شدند. آگاهی از این دلیل باعث شد که من در فصل هایی که کشاورزان بیکارند ایمیل های خودم را ارسال کرده و در فصل درو، آنها را آزاد بگذارم.

یک مثال دیگر، اگر شما برنامه ریزی مالی باشید بهترین و بدترین زمان برای ارسال ایمیل را در طول سال، می شناسید؟

برنامه ریزان مالی، بدترین بازخورد را در ایام تعطیلات، روز یادبود (بزرگداشت کسانی که برای کشور جان خود را از دست دادند) روز کارگر و … کسب می کنند. این رتبه به خصوص در دو ماه اخر سال که خانواده ها خیلی سخت مشغول خرید، برنامه ریزی، مسافرت، انتخاب هدیه و … هستند خیلی افت دارد.

می پرسید پس بهترین زمان برای ارسال ایمیل چه زمانی ست؟

پاسخِ شما، سه ماه اولِ هر سال است. ژانویه (اولین ماه سال جدید) بهترین گزینه است چون خانواده ها شروع به ارزیابی امور مالی خود کرده و به دنبال راه هایی می گردند تا پول خود را ذخیره کرده و مدیریت کنند.

شما به عنوان یک کسب وکار کوچک در داخل ایران، شاید هنوز دقیقاً نمی دانید که در کمپین بازاریابی ایمیل خود چگونه بهترین زمان را برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. کارشناسان پدیده فکر مهتر با انجام تحقیقات لازم از خدمات شما و داده های مخاطبان تان می توانند در این زمینه شما را یاری دهند. از طریق این لینک با کارشناسان تماس بگیرید.

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar