فعالیت های افراد موفق در مسیر رفت و آمد روزانه تا محل کار

cstland-successful-people-commute-take-your-time

 

آیا اصلاً رفت و آمد روزانه به سمت کار خوب است؟ مفید است؟ یا احساس می کنید زمان خود را هدر می دهید؟

براساس مطالعه ی American Journal of Preventive Medicine در سال ۲۰۱۲ کسانی که روزانه رفت و آمد طولانی تری به محل کار دارند فشار خون و دور کمر بالا و بزرگ تری داشته و نسبت به افرادی که به منازل شان نزدیک ترند کم تر از اندام متناسب برخوردار بوده اند.

یک تحقیق سوئدی از سال قبل از آن، دریافته بود که اگر حداقل یکی از زوج ها، فاصله ی طولانی را به سمت کار رفت و آمد کند، ۴۰ درصد بیش تر متمایل است که از شریک خود جدا شود. خب چه کار باید کرد؟

fi استاد مدیریت زمان و نویسنده ی کتاب “کارهایی که موفق ترین افراد قبل از صرف صبحانه انجام می دهند” Laura Vanderkam و سایر متخصصان رجوع می کنیم تا به اندرزهای شان در این خصوص گوش فرا دهیم. با ما همراه باشید.

۱- آنها اهداف روزانه تنظیم می کنند

در یکی از پست های وب سایت لینکداین، Thomas Oppong نویسنده ی “ساختن عادت های هوشمندتر” متذکر می شود که افراد موفق، هر روزِ خود را با خاتمه دادن آغاز می کنند. یعنی هر صبح، می دانند که آن روز را باید چطور به پایان برسانند.

او می گوید: هر روزِ خود را با کار کردن روی پروژه هایی که به شما انگیزه و الهام بیش تری می دهند شروع کنید. بدین ترتیب، بهره وری شما افزایش یافته، سرعت دستیابی به اهداف تان بیش تر شده و تعویق را به حداقل می رساند.

 

۲- برای توسعه فردی خود زمان صرف می کنند

بجای اینکه بصورت یک عادت پیش فرض به چک کردن ایمیل بپردازید، Vanderkam پیشنهاد می دهد از خودتان بپرسید: می خواهم چه کاری را به پایان برسانم؟

زمان رفت و آمد منزل تا محل کار خود را برای توسعه ی شخصی خود بکار برید. او به مردم پیشنهاد می دهد که به جای مطالعه ی مطالب سرگرمی، از کتاب های الکترونیکی و یا صوتی استفاده کنید.

 

۳- با کودکان و سایرین ارتباط برقرار می کنند

Vanderkam می گوید زمان تلف شده به هنگام رفت و آمد، اگر با دوست تان سپری شود به یک قرار ملاقات شیرین بدل می شود. او معتقد است که فعالیت هایی که در مسیر رفت و آمد منزل تا محل کار که انجام می دهید می تواند بهره وری کاری شما را تعیین کند و باعث افزایش یا کاهش آن شود. پس نهایت سعی خود را بکار بگیرید تا با همکار، همکلاسی و شریک خود در پروژه همراه شوید تا بتوانید ساعات سازنده ای را ایجاد کرده و باهم به بحث و تبادل بپردازید

۴- جزئیات تصویر بزرگ در ذهن شان را تدبیر می کنند

قدم بزرگ بعدی در زندگی شما چیست؟

به هنگام رفت و آمد روزانه از منزل تا محل کار، می توانید ارائه ی مهمی که دارید تمرین کرده و یا برای مکالمه ی سنگینی مثل قرارداد یا مصاحبه ای که در پیش هست آماده شوید. بخاطر بسپارید که برای اینگونه موارد تنها یک بار فرصت دارید؛ با پس با دقت چیزی که قصد گفتن دارید را تمرین کنید.

همینطور می توانید سوالات متداول و حول موضوعات را پیش بینی کرده و خود را برای آنها هم آماده کنید.

۵- برای تاخیرهای اجتناب ناپذیر برنامه ریزی می کنند

به گفته ی Vanderkam، آنچه که در شما استرس ایجاد می کند، نداشتن برنامه ی مناسب است. از نظر او، بدترین بخش های رفت و آمد روزانه تا محل کار، زمان هایی ست که از کنترل شما خارج است. مثل ترافیک! افراد موفق در چنین زمان هایی، برای همکاران یا منشی های خود ایمیل ارسال می کنند و در آن، اطلاع می دهند که دیرتر به محل می رسند. شما هم اگر امکان انجام این کار را دارید، کوتاهی نکنید. این کار می تواند استرس کم تری را در این شرایط تجربه کنید. وقتی قرار است دیر به محل کار خود برسید از لحاظ ذهنی اولویت های کاری خود را آماده کنید تا بالافاصله نسبت به انجامِ آنها اقدام کنید.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
kamyar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
kamyar
مهمان
kamyar

انتظار مطلب خیلی جذابتری داشتم…