فعالیت های تیم سازی برای محل کار

به تشکیل و برگزاری رویدادهای تیم سازی در محل کار خود علاقه دارید؟

نیازی نیست که حتما هزینه های زیادی را صرف آن کنید و یا تصور پیچیده ای را در ذهن خود خلق کنید. شما فقط باید فرصت های ساختاریافته ای را برای کارکنان ایجاد کنید تا به معاشرت بپردازند. شما می توانید فعالیت های تیم سازی خود را در محل کار برای کارکنان تان یا در جامعه ی محلی خود جدول بندی کنید. امروز به چند مورد از این فعالیت ها می پردازیم. همراه باشید.

 

فعالیت های تیم سازی

فعالیت های تیم سازی

۱- تشکیل گروه های تیم سازی و مباحث روزانه در وعده غذایی

وعده ی غذایی ناهار را برای کل شرکت؛ بخشی از آن یا تیم خاص درنظر بگیرید. کارکنان را برای بخش های مختلف گروهی تعیین کرده و از ابتدا تا انتهای آن را با پرسیدن سوالات مرتبط با شغل برگزار کنید.

یک راه مفرح برای تفکیک کارکنان (بدون درنظر گرفتن اینکه چه کسی در کدام گروه جای دارد) این است که شماره ها را زیر ظرف غذای آنها قرار دهید. یعنی به طور مثال هر کارمندی که عدد ۱ را در زیر بشقابش داشته باشد ناهار خود را برداشته و به سمت کتابخانه یا اتاق کنفرانس B راهی شود.

۲- نگاه کردن به نحوه ی کار دیگر کارمندان

طوری برنامه ریزی کنید که کارکنان روزی را در ساعت معین به ملاقات یک بخش دیگر از سازمان شما اختصاص دهند. نکته ای که همواره باید به خاطر بسپارید این است که کارکنان همواره نسبت به کارهایی که دیگرِ کارکنان انجام می دهند کنجکاوند! علایق آنان را ارضا کرده و کارکنان را به تمامی اعضای گروه های جدید معرفی کنید.

فرصت تماشای یک بخش دیگر سازمان به کارکنان این اجازه را می دهد تا در تیم سازی شرکت کرده و همکاری های متقابل بین دو بخش را افزایش دهند. همینطور این امکان را می دهد تا مسیر حرفه ای دیگران را کشف کنند.

۳- ایجاد گروه های مشاوره ای

مشاوره و نظارت یک بر یک، (یعنی مشاوره اعضا با یکدیگر) برای کارکنان مهم بوده و همیشه به هنگام اضافه شدن کارمند جدید به سازمان پیشنهاد می شود. اما مشاوره و نظارت گروه توسط یک شخص ارشد مانند مدیر بخش شانس و فرصت دیگری را برای تیم ایجاد می کند. کارکنان مهارت های نوین و راههای دیگری را از ارتباطات بیش تر با سایر کارکنان بدست می آورند.

نوع دیگر از این مشاوره ی گروهی زمانی ست که یکی از اعضا مهارت خاصی را دارا باشد و عضو دیگری در تلاش برای یادگیری آن مهارت ها برآید. در چنین حالتی، کارمند ماهر می تواند سایر گروه کارمندان را برای کسب این مهارت ها نظارت کند که دقیقاً‌ تاثیر مستقیم بر تیم سازی نیز دارد.

۴- فراهم کردن جلسات تناسب اندام و ورزش

در کنار فعالیت های سرگرم کننده می توانید برای کارکنان خود جلسات آمادگی جسمی و تناسب اندام را در محل کار درنظر بگیرید. آگاه هستیم که برخی از مواردی که در این مطلب گنجانده می شود شاید قابل اجرا در موقعیت شرکت و سازمان ما نباشد اما برای ایده گرفتن از قیدکردن آنها جلوگیری نکرده ایم. برای مثال شما می توانید جلسات آمادگی جسمی را براساس جنسیت کارکنان یا ساعات کاری تفکیک نمائید.

فعالیت هایی از قبیل جلسات مراقبت از وزن به صورت هفتگی، کلاس های یوگا و تمرین های گروهی می تواند فرصت های تیمی را برای کارکنان افزایش دهد.

برخی از شرکت ها، دوی ۳ تا ۵ کیلومتری یا پیاده روی در ساعات آخر کاری به صورت هفتگی در برنامه ی خود دارند. کارکنان باهم قدم زده و یا در فضای سبز معین برای شرکت می دوند.

۵- برگزاری کلاس و رویدادهای مفرح برای کارکنان و خانواده هایشان

می توانید کلاس های مفرح و سرگرم کننده ای را برگزار کنید که برای کارکنان و حتی خانواده هایشان نیز جذاب باشد. این کلاس ها را می توانید برای بعد از ساعات کاری و یا آخر هفته ها درنظر بگیرید. برخی از این گونه فعالیت ها در شرکت ها بسیار موفق عمل کرده اند. موضوع کلاس ها می تواند تهیه پنیر خانگی ، آشپزی و .. باشد. صرفا آن دسته از فعالیت هایی مدنظر است که هرکسی در ساعات آزاد خود بدون پرداخته هزینه ای تمایل به انجام آنها دارد.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط