فیلمهای کارآفرینی که هر کارآفرینی باید ببیند

فیلمهای کارآفرینی که هر کارآفرینی باید ببیند

فیلمهای کارآفرینی

فیلمهای کارآفرینی تاکنون دیده اید؟ ما در این مطلب تعدادی از این فیلمهای کارآفرینی را برای شما معرفی می کنیم.

یک کارآفرین باید به قدری اکتیو و فعال باشد تا برای همه ی برنامه ها زمان فراهم کند. برای بخشی از ساعات آزاد خود، فیلم هایی را درنظر بگیرید که با مضمون های متفاوت و چالش هایی که درون خود جای داده اند موجب تفکر شما شده و ایده های جذابی را به ذهن تان هدیه می دهند.

هالیوود دستی در این کار دارد و می تواند چالش ها و گرفتاری های کارآفرینان را به نمایش بگذارد. اما گاهی اوقات بهترین راه برای دستیابی به واقعیت استفاده از هنر داستان نویسی و تخیلی است. هر کجایی در دنیای کسب و کار که باشید، می توانید بینش هایی را از این فیلم ها بدست آورید. در این پست، فیلم هایی را که توسط وب سایت Entrepreneur معرفی شده باهم می بینیم. این فیلم ها، براساس موضوعات کارآفرینی، مالی، پویایی گروه و رهبری، استراتژی، بازاریابی و فروش، حقوق، مسئولیت های اجتماعی و اخلاقی در شرکت انتخاب شده اند. که در این پست به معرفی فیلم های کارآفرینی و مالی می پردازیم.

موضوع : کارآفرینی

۱- Startup.com

این یک فیلم مستند است که در سال ۲۰۰۱ تهیه شده و فراز و نشیب های یک زندگی واقعی استارتاپی را به نمایش می گذارد. این فیلم به درک بهتر درباره ی توسعه یافتن و ورشکست شدن کمک می کند. همینطور داستان عبرت انگیزی دارد که نشان می دهد شریک کسب و کار بودن چطور می تواند دوستی ها را به خطر بیندازد.

موضوعات شامل: امور مالی برای کارآفرینان، افزایش سرمایه، مدیریت رشد، مهارت های کارآفرینی، ساختار تیم و مهارت های مدیریتی می باشند.

cstland-1Startup_dot_com

 

 

۲-Catch Me If You Can

“اگه می تونی، منو بگیر” یک فیلم کلاسیک است که یک سفر کارآفرینی را نشان می دهد. این فیلم به برخی موضوعات مهم مثل حل مسائل خلاقانه، استخراج یک چیز خوب از شرایط بد و تحمل فشار و سختی برای دستیابی به موفقیت اشاره دارد.

موضوعات شامل: مهارت های کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، ثبات قدم، ماموریت کسب و کار، تکنیک های فروش شخصی و منابع مالی سرمایه گذاری می باشد.

cstland-2-catch-me-if-you-can

 

 

۳- Lord Of War

اگر طرفدار فیلمهای کارآفرینی طنزی هستید که درونش به مسائل جدی اشاره دارد (اصطلاحاً Dark Comedy) فیلم Lord Of War جزو فیلم هایی ست که باید ببینید. همینطور اگر دوست دارید درباره ی ساخت وفاداری مشتری و تکنیک های مذاکره بیاموزید این فیلم به شما کمک می کند تا به سطح دانش مناسب دست یابید. فیلم Lord Of War با بازی نیکلاس کیج عمیقاً به این مسائل اشاره دارد و مطمئن باشید درس هایی که می آموزید در کسب و کارتان به کار می آید.

موضوعات شامل : مهارت های کارآفرینی، بازارهای در حال ظهور، حل مسائل خلاقانه، مدیریت بحران، تکنیک های مذاکره و استراتژی های رقابتی هستند.

cstland-3nicolas-cage-film_1763216c

 

موضوع : مالی

۴- Wall Street

این فیلم، پنجره ای ست به سوی امور مالی شرکت، مدیریت نمونه کارها، اصول قوانین سرمایه گذاری و بازارهای در حال ظهور. خصوصاً اگر فکر می کنید که فیلم The Wolf of Wall Street کمی زیاده روی دارد باید بگوییم که این فیلم وال استریت بیش تر اجتماعی، انتقادی ست.

موضوعات فیلم علاوه بر امور مالی شرکت به ارزیابی و اصول اخلاقی شرکت نیز می پردازد.

فیلم هایی که هر کارآفرینی باید ببیند

 

۵- Rogue Trader

این فیلم براساس واقعیت در سال ۱۹۹۰ میلادی تهیه شده است. این فیلم نشان می دهد که پول، چطور می تواند باعث رفتارهای جنون انگیز در همه ی جوانب شود. همینطور داستان عبرت انگیزی را درباره ی کسانی که به اشتباه گمان می کنند قدرت و پول آنها را فردی مهم و غیرقابل انکار می کند ارائه می دهد.

موضوعات شامل : ارزیابی شرکت، گزارش های مالی، بازارهای در حال ظهور، بازارهای نوظهور و اخلاق کسب و کاری ست.

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar