قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی ضروری

بازاریابی شبکه های اجتماعی هم قوانینی دارد که برای موفقیت در آن، بهتر است آنها را جدی بگیریم. در این پست به بیان برخی از مهم ترین آنها می پردازیم:

 

10 قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی ضروری

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

۱- قانون شنیداری

موفقیت با رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا، بیش تر به گوش کردن و کم تر حرف زدن دارد. محتوای آنلاین مخاطبان هدف خود گوش دهید و به مباحثی که برای آنها اهمیت دارد ملحق شوید. تنها در این صورت است که می توانید محتوا ایجاد کنید و به مکالمات شات ارزش بیفزایید.

 

۲- قانون تمرکز

خیلی بهتر است درباره ی یک چیز تخصص داشته باشید تا اینکه همه کاره شوید! رسانه ی اجتماعی که خیلی خوب خصوصی سازی شده باشد و از استراتژی بازاریابی محتوای ویژه استفاده کند بهتر می تواند به ایجاد یک برند مستحکم که شانس بیش تری برای موفقیت دارد پدید آورد.

۳- قانون کیفیت

کیفیت از کمیت سبقت می گیرد. خیلی بهتر است ۱۰۰۰ مخاطب و ارتباط آنلاین داشته باشید که مطالب را بخوانند و به اشتراک بگذارند، تا ۱۰.۰۰۰ ارتباطی که پس از اولین اتصال، ناپدید شوند.

 

۴- قانون شکیبایی

همیشه بخاطر داشته باشید که موفقیت در بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی یک شبه اتفاق نمی افتد! پس به شکیبایی و تلاش مداوم در این مسیر خیلی نیاز است.

۵- قانون ترکیب

اگر محتوای باکیفیتی منتشر کنید و برای ایجاد مخاطبان آنلاین تلاش بورزید، آنها هم با مخاطبان ویژه ی خودشان در توییتر، لینکداین، فیسبوک و حتی بلاگ های خودشان سهیم خواهند شد.

۶- قانون تاثیر

برای یافتن تاثیرگذاران در حوزه ی خودتان زمان صرف کنید. ترجیحاً کسانی باشند که به حوزه ی شما، محصولات و خدمات تان هم علاقمندند. با این نوع تاثیرگذاران ارتباط برقرار کنید و روابط کاری ایجاد نمایید.

۷- قانون ارزش

اگر همه ی زمان خود را بطور مستقیم صرف وب های اجتماعی برای ترویج محصولات و خدمات خود می کنید مردم دیگر به شما گوش نخواهند کرد. شما باید به این مکالمه ارزش اضافی بیفزایید. اصلاً کم تر روی مکالمات تمرکز کنید بیش تر روی ایجاد محتوای جالب و شگفت انگیز وقت صرف کنید. روابط و ارتباط با تاثیرگذاران را افزایش دهید.

مطلب پیشنهادی: بهترین نوع محتوا که همه کسب وکارها باید بدانند!

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar