قبل از استخدام : نقش شبکه های اجتماعی در استخدام افراد

نقش شبکه های اجتماعی در استخدام افراد

“من سابقه ی داوطلب کار را در فیسبوک و گوگل بررسی کردم. او گزینه ی بسیار خوبی به نظر می رسد!”

این جمله شاید برای برخی از ما آشنا باشد و شاید برای برخی هم در آینده ای نزدیک پیش بیاید. چیزی که مسلم است وابستگیِ هرچه بیش تر به اینترنت و شبکه های اجتماعی ست. کشف کردن حضور کاندیدای شغل در شبکه های اجتماعی می تواند بخش مهمی از فرآیند استخدام را شامل شود.

فعالیت های آنلاین و قابل مشاهده ی کارکنان یک شرکت تاثیر قابل توجهی را در اعتبار آن کسب و کار دارد.

“دنبال کردن” همه چیزی ست که شما باید درباره ی جستجوی فعالیت های اجتماعی داوطلب کار بدانید و چک کردن سابقه کار به روش سنتی هم جزو مواردی ست که توسط کارشناسان به هنگام استخدام صورت می گیرد.

آیا پروفایل شبکه های اجتماعی کاندیداهای شغل را مدنظر قرار دهیم؟

مشاهده ی پروفایل شبکه های اجتماعی داوطلبان کار، یک راه سریع برای آگاهی از فعالیت های آنلاین اوست اما موضوع اینجاست که همه ی واقعیت ها و اطلاعات ارزشمندی را که شما باید برای حفاظت از سازمان تان درباره ی فرد بدانید را آشکار نمی سازد. با جستجو در این شبکه ها شما می توانید نوع زبان و لحنی را که در دنیای آنلاین استفاده می کند بشناسید، مخاطبان او و تصاویری را که در پروفایلش به کار می برد را دریابید.

چیزهایی که نمی دانید و این شبکه ها در اختیارتان قرار نمی دهد این است که آیا این فرد سابقه ی خشونت، رفتار تهاجمی داشته است یا خیر! آیا در گذشته متهم جنایات شده است؟ آیا این فرد که کاندیدای شغل و جویای کار است، در گذشته رفتار غیراخلاقی از خود بروز داده است؟ آیا این فرد بطور پیوسته و مزمن در مدیریت بدهی های شخصی و ارتباطات کاری اش به مشکل برمی خورد؟!

این ها دقیقاً عواملی هستند که برای کسب و کار اهمیت بیش تری دارند و در مقابل نمی توان پاسخ آنها را با کاوش در دنیای آنلاین و شبکه های اجتماعی پیدا کرد.

یکی دیگر از عوامل بسیار ضروری و مهم که وقتی شرکت ها شبکه های اجتماعی و دنیای آنلاین را برای چک کردن و بررسی سابقه ی فرد داوطلبِ کار جستجو می کنند نادیده می گیرند این است که بدانند ” اطلاعات آزاد، همیشه قابل اعتماد نیستند!”

ما صفحات پروفایل Fake (فِیک) در شبکه های اجتماعی داریم. یعنی توسط خود همان شخصی که نام گرفته اداره نمی شود و یک صفحه ای کاملاً پوچ است. شاید شخص دیگری به نام وی صفحه ای را ایجاد کرده و با نام او فعالیت کند و اطلاعات اشتباهی را از او بیان کند. چه بسا، صرفاً جهت تخریب او (شخص اصلی) این صفحه را ایجاد کرده باشد. در نتیجه، بسیار مهم است که شما بتوانید صفحه ی رسمی و اصلی فرد داوطلب را در شبکه های اجتماعی بیابید و مورد بررسی قرار دهید.

پرهیز از هر گونه ریسک در جستجوهای آنلاین

قبل از اینکه کارفرمایان به سمت اینترنت برای استخدام و یا اخراج کردن پیش بروند بسیار مهم است که شرکت ها، ریسک این کارها را گردن بگیرند. رزومه ها، فرم های درخواست کار و سایر فایل ها و اسناد قبل از استخدام شامل فاکتورهایی مثل سن، مذهب و نژاد نیستند. در حالیکه شبکه های اجتماعی آنلاین معمولاً چنین گزینه هایی را دارا می باشند. نتیجه ی این مورد این است که، هر تصمیمی که با مشاهده ی پروفایل افراد در شبکه های اجتماعی اتخاذ شود، قابل ردیابی بوده و سوال حقوقی ایجاد می شود. بهترین راه برای پرهیز از اینگونه ادعاها که در نتیجه ی تصمیم های استخدامی شما صورت گرفته این است که همه ی غربالگری های تان را درباره ی پیش زمینه ی فرد، در دستان متخصصان این کار قرار دهید.

شخص ثالث، می تواند گزارش هایی جامع از رفتار شما را براساس طیف گسترده ای پارامترهای جستجو در اختیار قرار دهد. آنها در اقدامات قانونی سازمان شما را تحت ریسک قرار نمی دهند. از این جهت باید خیال آسوده ای داشته باشید.

نهایت این حرف ها این است که به شما پیشنهاد دهیم اگر قرار است درباره ی فعالیت های اجتماعی آنلاین شخص کاندیدا آگاه شوید، بهترین و امن ترین راه برای انجام آن، گردآوری اطلاعات از طریق قانونی و داشتن مجوز است.

اهمیت بررسی های جنایی کاندیدای شغل

یک بررسی جامع و حرفه ای از پیش زمینه های داوطلبِ کار، باید شامل گذشته ی جرم و جنایات وی هم باشد که با ذکر آدرس ها و محل و موقعیت آنان ایجاد شده است. این یکی از مهم ترین عنصرهای تلاش شماست که شواهد ثبت و ضبط شده ی جرم، رفتارهای غیراخلاقی را می طلبد و ویژگی هایی را داراست که برای محیط کاری امن شما مناسب به نظر نمی رسد.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar