قبل از راه اندازی کسب و کار، با چه کسانی باید دیدار کنیم؟

قبل از راه اندازی کسب و کار، با چه کسانی باید دیدار کنیم؟

 

اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را داشته باشید، ابتدا چه کارهایی انجام می دهید؟ اصلاً چه کارهایی را باید انجام داد؟

اگر بدانید چطور باید سوال بپرسید، همه ی همکاران، مشاوران و حتی دوستان، از نکاتی برخوردارند که قطعاً به شما کمک می کند.

دیدار و گفتگو با مردم، یکی از بهترین کارهایی ست که به عنوان یک کارآفرین می تواند انجام داد. به همان اندازه ای که شما قادرید کسب و کار شخصی خود را راه اندازی سازید، راه اندازی و شروع کسب و کار بدون این افراد غیرممکن است!

نوع مردمی که با آنها سروکار دارید و نحوه ی نگاه داشتن آنها نزد خودتان، تاثیر مستقیم روی میزان موفقیت کسب و کارتان دارد.

 

چرا -دیگران- اساس موفقیت ما هستند؟

در واقع راه های مختلفی برای  ملاقات با افراد جدید وجود دارد که می تواند به شما در موفقیت بیش تر کمک کند:

مشارکت. برای شروع، باید افرادی را پیدا کنید که می توانید به طور مستقیم و در کل کسب و کار و یا در یک بُعد خاص از کسب و کار با آنها کار کنید. برای مثال، شما می توانید کسی را برای شروع یک کسب و کار با وی، کسی را برای استخدام و یا یک فروشنده یا عرضه کننده را برای جریان یافتن آرام کسب و کار خود پیدا کنید.

منابع. همچنین شما می توانید با افرادی دیدار کنید که به منابع عمده ای دسترسی دارند، مانند ناشران در موسسات رسانه ای. این کار می تواند به شما فرصت های جدیدی دهد که در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

دانش. افراد جدید همیشه چیزهایی می دانند که شما نمی دانید. برای مدتی با آنها صحبت کنید، و شما در این صورت یک مهارت و یا مفهوم جدید را یاد می گیرید، و یا ایده ای را که شما در گذشته داشته اید دوباره در ذهن تان جریان می یابد. همیشه اطلاعات جدیدی برای به دست آوردن وجود دارد.

ارتباطات. هر فرد جدیدی که شما ملاقات می کنید شبکه ای خاص از مخاطبین خودش را دارد، که پتانسیل ارتباطات شما را چندین برابر افزایش می دهد. این شبکه راه های بالقوه ی بیش تری را برای رسیدن به هر یک از مزایای فوق الذکر، حتی با افراد جدید بیش تر در دامنه گسترده ای از مخاطبین، در اختیار قرار می دهد.

 

کسانی که باید با آنها آشنا شوید

بهترین نوع افرادی که باید با آنها دیدار کنید در ادامه معرفی می شود:

 

۱- مشاور

مشاور یا مربی، کسی ست که کاری که شما در حال حاضر در حال انجام آن هستید را به پایان رسانیده است. حتی شاید برای دفعات زیادی آنها را انجام داده باشد! سرمایه و داراییِ او، دانش و تجربه هایی ست که شما ندارید. چنین شخصی قادر است در مشکلات و مسائل بی شماری با اندرزها، منابع و بینش هایش به شما کمک کند.

۲- متخصصین جوامع

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد شهرت و ورود به یک بازار محلی، ملاقات با افرادی است که  هم اکنون در منطقه ی محلی شما مشهور هستند. این کار  دو مزیت اصلی دارد.

 اول، شما مزیت اعتبار ثانویه را با برقراری ارتباط با  این جامعه ی تاثیرگذار به دست می آورید- افرادی که، می توانند محصولات شما را به اشتراک بگذارند و یک ارتقای بزرگ به آن ببخشند، و یا دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی جدیدی را به سمت شما روانه کنند.-

دوم، این افراد قادرند منابع، فرصت ها و مخاطبین مورد نیاز را به شما معرفی کنند.

۳– همسالان

ملاقات با همسالان نیز خوب خواهد بود، هر چند آنها تجربه ای به اندازه ی مربیان یا نفوذی به اندازه ی متخصصان ندارند. اینها دیگر صاحبان کسب و کار و حرفه ها در منطقه ی شما هستند که تلاش می کنند کاری مشابه کار شما انجام دهند.

از آنجا که آنها نیز موقعیت مشابهی دارند، به احتمال زیاد شبکه ی مخاطبین آنها به شدت برای شما ارزشمند خواهد بود (و به نوبه خود، شبکه ی شما نیز  برای آنها با ارزش است). آنها همچنین در معرض بسیاری از مشکلات و فرصت هایی مشابه مشکلات و فرصت های شما قرار گرفته اند، بنابراین شما می توانید برای پیدا کردن راه حل و دستورالعمل های جدید با یکدیگر همکاری کنید.

۴- مستعد محل

مزایای مستعد محل این است که می توانید افرادی را بیابید که قبلاً در یک (یا بیش تر) حوزه ی اصلی حرفه ای شده و با ناحیه ی شما ارتباط داشته اند. این دسته از افراد را می توان در دانشگاه ها، راه اندازی کسب و کار شخصی و یا کار کردن برای دیگر کارآفرینان یافت.

۵- سرمایه گذار

حتی اگر یک مدل کسب و کار باصرفه و میانه رو هم باشید، کسب و کار شما قبل از هرگونه اقدامی به سرمایه ای در گردش نیاز دارد. اگر همه ی سرمایه ی لازم را شخص خودتان ندارید، باید به دنبال سرمایه گذاری بگردید تا به شما نیروی حرکت دهد و از مشکلات سخت رهایی بخشد.

مشکلی که در یافتن اینگونه اشخاص هست این است که متأسفانه هیچ نشانی را روی چهره ی خود ندارند تا نشان دهد که قابلیت سرمایه گذاری را دارند! راهکار این مسئله این است که مدام و پیوسته در حال برقراری ارتباط باشید و از پای ننشینید.

شما هرگز نمی دانید که چه کسی قادر است به شما پیشنهاد خوب دهد. نمی دانید خودتان چطور می توانید به دیگری پیشنهاد دهید. بهترین علاقه ی شما می تواند تا حد امکان دیدار با اشخاص جدید باشد.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar