قواعد استفاده از گوشی در محیط کار چگونه است؟

قواعد استفاده از گوشی در محیط کار متفاوت اما کارآمد، تا به حال مدیرتان بخاطر همراه داشتن گوشی یا کار با گوشی هنگام ساعت اداری شما را مورد باز خواست قرار داده؟ قواعد استفاده از گوشی در محیط کار چگونه است؟

قواعد استفاده از گوشی در محیط کار

 

از قواعد استفاده از گوشی در محیط کار اطلاعی دارید؟ قواعد رفتاری مربوط به این مسئله چیست؟ چگونه بدون آزار همکاران خود از گوشی خود استفاده نماییم؟  همه کارکنان به گوشی خود در محیط کار نیاز دارند، گوشی ها یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده، گاهی گوشی ها باعث می شود از لحظات سخت کسب و کار فرار کنیم و سرگرم باشیم. برای شنیدن تک تک سوالات شما در این مقاله به قواعد استفاده از گوشی در محیط کسب و کار اشاره می کنیم با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

گوشی خود را بی صدا کنید،لغو تماس های غیر ضروری

همیشه در محل کار خود صدای گوشی خود را قطع کرده تا موجب به هم ریختن تمرکز دیگران نشود. اگر از شرکت های دیگری با شما تماس گرفتند و موضوع به کار باشد می توانید با ترک دفتر خود پاسخ دهید با استفاده صحیح در زمان معین دیگر تمرکز کسی با صدای گوشی شما از بین نخواهد رفت.

تماس های غیر ضرودی را لغو کرده و بعدا” به آن ها پاسخ دهید، حتی اگر یکی از اعضای خانواده شما باشد در محیط کار گفتگوی غیر ضروری لازم نمی باشد. صحبت کردن در ساعت های اداری با خانواده باعث نگاه منفی دیگران به شما خواهد شد. همچنین با نگاه منفی دیگران تمرکز شما به هم ریخته و اهداف تان تحقق نخواهد یافت. اگر پاسخ دادن به تلفن ضروری باشد از محل کار خود خارج شده و به مکالمه پاسخ دهید. همیشه از این قاعده استفاده کنید ۱۰ قدم از همکاران خود دورتر شده سپس به گوشی خود پاسخ دهید. تا باعث آزار همکاران خود نشوید.

ساعت جلسه، استفاده از گوشی در دستشویی ها

 

وقتی جلسه کاری تان شروع می شود گوشی را خارج از اتاق جلسات رها کنید. مگر این که این کار باعث ضرر به قاعده کسب و کاری تان شود. یا تماس کسب و کاری مهمی را پیش رو داشته باشید. اگر مجبور شدید به تماس ضروری پاسخ دهید. به مدت زمان مکالمه ضروری خود دقت کنید. تا زمان زیادی را از شما نگیرد. زیرا مدیرتان ممکن است سخن شما را قطع کند. از گوشی خود در دستشویی های عمومی استفاده ننماید. ممکن است این قاعده مهم نباشد. اما نباید به آن بی اهمیت باشید. زیرا گاهی برخی مشغول گوش دادن به سخنان شما می شوند. و شما درباره امور مهمی مشغول سخن باشید.

با صدای آهسته سخن بگویید، پیامک ارسال کنید

صحبت با صدای بلند همیشه باعث آزار دیگران می شود. اگر عادت به صحبت کردن با صدای بلند دارید. رفتن چند قدم دور تر تاثیری نخواهد گذاشت. با بحث کردن سعی در قانع کردن دیگران نکنید زیرا صدای بلند تمرکز را از بین خواهد برد. به جای صحبت کردن پیام ارسال کنید. به جز موارد کسب و کاری، مطمئن شوید تمام مکالمات خود را در ساعت های معین و پاسخ گویی به مشتری انجام داده اید. تا به قوانین کسب و کار احترام گذاشته و مورد تقدیر همکاران قرار گیرید. قواعد استفاده از گوشی در محیط کار را فراموش نکنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar