قوانین موفقیت در تجارت از دیدگاه برایان تریسی

قوانین موفقیت در تجارت

قوانین موفقیت در تجارت

تاسیس کار تجاری موفق کار راحتی نیست، و می بایست قوانین موفقیت در تجارت را بدانیم. بیشتر شرکت های کسب و کار نوپا شکست می خورند. “Brian Tracy” برایان تریسی نویسنده، و مشاور در کتاب The 100 unbreakable Laws of Business” کتاب ۱۰۰ قانون برای موفقیت کارهای تجاری” قوانینی برای موفقیت کسب و کارهای تجاری نوشته است. ممکن است خیلی از شما علاقه فراوانی به خواندن این قوانین داشته باشید. در این مقاله چند قانون مفید را برای شما برگزیده ایم امیدوارم مفید واقع شود.

قانون اول؛ هدف

مسئله مشخص کردن اهداف برای هر پروژه تجاری ضروری و لازم است. پس می توان گفت هدف هر عمل تجاری افزایش مشتریان و حفاظت از آن هاست. مشتری یکی از منابع اصلی شرکت برای کشف ایرادات محصول و یا خدمات می باشد. با کشف ایرادات هزینه های شرکت کاهش یا افزایش می یابد. و این به معنای اضافه شدن با کاهش بافتن کارکنان شرکت خواهد بود.

سود هر شرکت مشخص می کند که کیفیت پروژه و اهدافی که پیش رو دارید چگونه پیش می رود. پروژه ای که سود کمی حاصل کرده امیدی به اهداف آینده نخواهد داشت. موفقیت و سود هر پروژه به وسیله کارکنان خبره افزایش می یابد. در حال حاضر شرکت ها می توانند برای رضایت مشتریان و کسب سود بیشتر روش های اداری خود را توسعه دهند. از تکنولوژی جدید بهره ببرند، نظام تولید را تغییر دهند. و خدمات/ محصولات ارائه شده را با روشی نوین تقدیم مردم کنند. هدف یکی از قوانین موفقیت در تجارت است.

قانون دوم؛ سازمان

شرکت مکانی ست که درون آن جمعی از افراد روی بیشتر شدن مشتریان و تدوام آن ها تمرکز می کنند. یک شرکت زمانی توسعه می یابد که مدیر آن بداند نمی تواند همه امور را تنهایی به دست بگیرد. بهترین وجه مدیریت از همان ابتدا انتخاب متخصصین هر بخش برای شرکت است. با انتخاب مدیران ویژه برای هر بخش مسئولیت های گوناگون را به دست بهترین مدیران بسپارید. تا به بهترین شکل آن ها را مدیریت کرده و مشتریان شما افزایش پیدا کنند.

قانون سوم؛ رضایت

در پایان یک روز خسته کننده مشتری شما باید از محصول یا خدماتی که به او ارائه داده اید کاملا رضایت داشته باشد. شرکت های بزرگ همیشه در تلاش اند بهترین ابزار را به کار بگیرد. تا مشتریان خود را خشنود سازند. برای رضایت مشتری خود قاعده ای تاسیس کنید. و روز به روز روی این قاعده تمرکز داشته باشید. هر آن چرا را که فکر می کنید باعث رضایت مشتری شما می شود یاداشت کرده و به کار ببرید.

قانون چهارم؛ مشتری

مشتریان همیشه به گونه ای رفتار می کنند که تمام منافع شان تحقق یابد. این مشتریان همیشه برای به دست آوردن منافع خود در تلاش اند. مردم و مشتریان شما به ساده ترین شکل دنبال خدمات حرفه ای شما به نفع خود هستند. پس همیشه آن ها را در مرکز دایره به عنوان پراهمیت ترین عامل فروش قرار دهید. عدم اهمیت دادن به مردم نتایج خطر ناکی برایتان به همراه دارد. این قوانین موفقیت در تجارت هستند که شما را به سمت موفقیت در تجارت هدایت می کنند.

قانون پنجم؛ قیمت

مشتریان همیشه توقع دارند بهترین کیفیت محصول را با کمترین قیمت خریداری کنند. اما قیمت بالا با کیفیت دو چیز معکوس هستند. همیشه محصولات با کیفیت قیمت بالایی دارند. ممکن است تعریف مشتری از قیمت دیدگاهی شخصی باشد. و همه موارد زیر را جزء قیمت یک محصول بداند. مواردی مانند روش فروش، خدمات ارائه شده محصول و نگهداری. شرکتی که سطح خوبی از قیمت های محصولات را برای مردم فراهم آورد سود بیشتری داشته و دوران کاری مداومی خواهد داشت.

قانون ششم؛ نوآوری

همه جهش های دنیای پول و کار از نوآوری در محصولات تولیدی دگرگون می شوند. یعنی شما با نوآوری خود محصولی ارزان و با کیفیت خلق کنید. تا رضایت همه مردم جلب شود. اگر به فکر تداوم کار خود در بازار هستید. باید نوآوری را پایه کار خود قرار دهید. نوآوری در مواجهه با رقابت و طول عمر یک محصول تاثیر مثبتی دارد. درست مانند یک اختراع که سعی می کند با تکنولوژی روز دنیا تکامل یافته شود.

قانون هفتم؛ تخصص

محصول موفق محصولی ست که نیاز های ویژه ای را برآورده سازد. شرکت ها می خواهند از طریق مردم به همه چیز دست یابند. اما فقط فروش یک محصول به مردم کافی نیست. تداوم شرکت شما در بازار و موفقیت تجاری در آینده اهمیت بیشتری دارد. تمرکز خود را روی رسیدن مردم به خواسته هایشان مقید کنید. همه شرکت ها با اهمیت دادن به موضوع مشتری مداری می توانند آینده خوبی برای خود رقم بزنند.

با به کار گیری قوانین موفقیت در تجارت شما نیز می توانید کسب و کار خود را به سمت موفقیت هدایت کنید.

 

برای مطالعه بیشتر:

 

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
امید
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امید
مهمان
امید

مشخص کردن یک هدف برای یک شخص بسیار مهم است و اشخاصی که بدون هدف روانه هستند هیچ وقت نمیتوانند به یک نتیجه مشخص برسند..

امید علی دوست..