• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

قیمت ها فریبنده اند؛ مشتریان اطلاعات قیمت را پردازش می‌کنند

ارزش ادراکی در قیمت گذاری

ارزش ادراکی در قیمت گذاری

در ایجاد ارزش ادراکی، محویت قیمت ادراکی که منتقل کننده ارزش است و همچنین روشی که مشتریان اطلاعات قیمت را پردازش می‌کنند اهمیت دارد. کدام بخش قیمت آشکار تر است؟

مدیریت قیمت ها فریبنده است، چراکه قیمت اغلب یک نشانه کیفیتی است و مشتریان ممکن است قیمت پایین را نشانه ای از پایین بودن کیفیت تصور کنند. اگر کیفیت بسیار پایین تصور شود، محصول متناسب با نیاز مشتری نخواهد بود. این امر خصوصاً برای عرضه گروهی از کالاها که به سادگی قابل قضاوت نیستند (مثل عطر یا روغن موتور) مشکل آفرین است.

یک رویکرد پاسخگو، نمایان ساختن تفاوت هزینه‌ها و تا حد ممکن قابل فهم کردن آن‌هاست. شفاف سازی در کاهش هزینه‌ها می‌تواند مخاطرات تصور کیفیت پایین را از بین ببرد. رویکرد دیگر، مدیریت موضوع تناسب از طریق تثبیت عرضه متناسب با گروه محصول و مجموعه رقباست.

 

فرهنگ هزینه پایین

اندازه‌گیری عملکرد، پاداش ها، سیستم‌ها، ساختار، ارزش‌های مدیریت ارشد و فرهنگ همگی وجوهی هستند که کاهش هزینه باید در آن‌ها مورد تأکید قرار گیرد.

مثال‌های فراوانی از شرکت‌هایی وجود دارد که تصمیم گرفتند به دنیای هزینه کم پای بگذارند و شکست خوردند، چون فرهنگ آن‌ها هرگز نتوانست خود را منطبق سازد. عملیات موفق ارزان فروشی همیشه به سازمانی جدید با فرهنگ، فرایندها و کارکنانی متفاوت نیاز دارد.

[تعداد: 12   میانگین:  4.3/5]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar