• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

لینک ساختن در وب سایت چه اهمیتی دارد؟

لینک ساختن در وب سایت ، عبارتی که بارها درباره ی آن خوانده ایم و شنیده ایم. اما واقعاً لینک ساختن و یا لینک کردن چه مفهومی دارد؟ چه نقشی در موفقیت وب سایت و یا در حالت کلی، کسب وکارمان دارد؟

 

لینک ساختن در وب سایت چه اهمیتی دارد؟

 

لینک ساختن در وب سایت

موضوع اینجاست که در بحث بازاریابی کسب وکار، دو نوع لینک وجود دارد. بسیاری از مردم بر یک نوع لینک باور دارند که اشتباه است!

۱- یک نوع لینکی که شما از قبل راجع به آن آگاه هستید. این همان جایی ست که یک وب سایت به وب سایت یا بلاگ شما لینک می شود. گاهی اوقات بک لینک نیز نامیده می شود.

۲- در ادامه، نوع دیگری از لینک هم وجود دارد که به ندرت از آن می گویند. Jim Connolly مشاور کسب وکار، می گوید این نوع از لینک، باعث شده یک مشتری فوق العاده به سمتش هدایت شود. این نوع از لینک، هیچ کاری با هایپرلینک ها، بک لینک و لینک ساختن ندارد!

در این پست، قرار است باهم ببینیم که این لینک نوع دوم را چطور می توانیم ایجاد کنیم که برای کسب وکار ما هم نتیجه مثبت دهد. با کمی وضوح بیش تر شروع می کنیم:

 

نوع لینکی که شما از قبل می دانید

من و شما تا به امروز میلیون ها بار درباره ی اهمیت و ارزش لینک داشتن از یک وب سایت معتبر به سمت وب سایت تان صحبت کرده ایم. بطور خلاصه، اگر وب سایت تان لینک های زیادی درون خودش از سمت وب سایت های معتبر و باکیفیت داشته باشد در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو امتیاز بیش تری را به خود اختصاص خواهد داد. این نوع از لینک سازی، از پایه های سئو است.

  • به همین دلیل است که اینفوگرافیک ها کل اینترنت را فرا گرفته اند. (آنها معمولاً کدهای لینک جاسازی شده درون خود دارند.)
  • به همین دلیل است که مردم پست های بلاگ مهمان را برای وب سایت های محبوبی مثل Huffington Post یا Forbes بدون پول، در مقابل بازگشت لینک می نویسند.

این لینک ها بسیار ارزشمند هستند. اما با این حال، تنها نوع لینکی نیستند که ارزش را به شما و کسب وکارتان به ارمغان می آورد.

Jim می گوید: مدتی قبل از انتشاراتی وال استریت ژورنال با من تماس گرفتند. Chris Gay یکی از ویرایشگرها برای کمک در مقالات بازاریابی تماس گرفته بود. از این همکاری خوشحال بودم. فراتر از آن، از این خوشحال بودم که به تخصص خودم نزدیک شده بودم! آن هم توسط چنین انتشاراتیِ معتبری!

دیروز Grant به من ایمیل زد و جایی را در برنامه Marketing Mentor (آموزش بازاریابی) من می خواست. او در ایمیلش توضیح داده بود که بخاطر آن مقاله ی وال استریت ژورنال، چطور کار مرا کشف کرده بود!

با اینکه هیچ لینکی از آن مقاله به سمت من هدایت نشده بود اما او به اندازه ی کافی تحت تأثیر ایده ای که مطرح کرده بودم قرار گرفته بود که باعث شده بود مرا جستجو کند. او مرا یافته بود و بلاگ مرا دنبال کرد. خیلی سریع وارد این هفته شدیم و او تصمیم گرفت که روی خدمات من سرمایه گذاری کند.

آن مقاله (مقاله وال استریت ژورنال) هیچ لینک قدیمی به سمت من و یا وب سایتم نداشت. هیچ چیزی از گوگل را دارا نبود. اصلاً قابلیت ایندکس شدن هم نداشت! هیچ امکاناتی برای کلیک کردنِ Grant هم نبود!

با این حال، لینک خیلی ارزشمندی را از آنِ خود کرده بود که باعث شد Grant از فردی غریبه به یک مشتری برایم تبدیل شود.

 

لینک ها و قدرت ارتباط

هرگز، ارزشِ بودن اسم و برندتان در لیست یک انتشاراتی (بخاطر جنبه مثبت) را دست کم نگیرید! حتی اگر هیچگونه لینکی به سمت وب سایت شما هم ندادند، مشکلی ندارد.

Grant از خوانندگان وال استریت ژورنال بوده و به چیزهایی که آنها می گفتند اعتماد می کرده است. با وجود اینکه وال استریت ژورنال نگفته که از من حمایت می کنند اما از کار من، به عنوان یک نمونه ی مثبت از استراتژی بازاریابی که کارآمد است استفاده کرده اند. بدین ترتیب Grant قادر بود که بطور شخصی راه ارتباطی با مرا (با مقاله) بیابد.

این نوع از لینک بسیار قدرتمند است. واقعاً قدرتمند است!

 

شما باید در جستجو، قابل دیدن باشید

درست است که پیدا کردن Jim کار سختی بوده. در این حد که Grant هرگز بلاگ او را ندیده بود!

مزایای این که نام تان در انتشاراتی معتبر ذکر شود مرتبط با خود شما نیست! فقط مطمئن شوید که به راحتی در صفحات موتور جستجو یافت می شوید. ذکر شدن نام شما در رادیو و تلویزیون هم به همین منوال است. اینجا، همانجایی ست که سئو وارد می شود. به همین دلیل است که بک لینک های خوب و زیاد بسیار مهم اند.

 

در ادامه ی مقاله، همراه باشید تا به اهمیت و نقش سئو در این باره بپردازیم.

[تعداد: 4   میانگین:  4.8/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar