ماندن در رقابت برای کسب و کار

ماندن در رقابت برای کسب و کار

ماندن در رقابت برای کسب و کار

در هر صنعت و حوزه ای که کار می کنید، معمولاً وقتی قرار باشد برنامه ی کسب و کارتان را به منظور وفق دادن با بازار، تغییراتی را اعمال کنید مواردی پیش می آید.

بدون درنظر گرفتن نوع کسب و کار، شرایط مالی و توانایی تان، باید بگوییم که اگر بطور پیوسته روی رقابت در بازار و چشم انداز طولانی مدت خود تمرکز نکنید طول عمر کسب و کارتان، در حالت ریسک قرار می گیرد.

شما چه طراح جواهرات در خانه باشید و چه تولیدکننده ی آخرین محصولات تکنولوژی! چیزی که مسلم است این است که نمی توانید همواره در جایگاه راحتی و آسودگی خود بمانید. در این پست ۳ راهی را به شما می گوییم که باعث می شود کسب و کارتان در جایگاه رقابتی پیشی گرفته و از رقبای تان سبقت بگیرد.

۱مشتریان جدید جذب کنید

به عنوان یک کارآفرین بسیار راحت است که در معرض کارهای سخت قرار گرفته و حتی انجام ضروری ترین کارهای شخصی را از یاد ببرید. سخت کوشی و کارآفرین بودن دو واژه ای هستند که ارتباط بسیار نزدیکی باهم دارند و احتمالاً شما هم هر از چند گاهی خودتان را در چنین حالتی می یابید.

تفاوتی که در این میان وجود دارد این است که شما صاحب قدرت و موتور اقتصاد شرکت تان هستید. این تصمیمات شماست که موفقیت یا شکست کسب و کارتان را تعیین می کند.  با این حال، مشکلی هست که از قدیم الایام برای کسب و کارهای کوچک وجود دارد. در واقع شرایط “مرغ اول به وجود آمده یا تخم مرغ؟” هست. شما کارهای خیلی زیادی برای انجام و دستورات بی شماری برای اجرا دارید که بخاطر آن کل شب را بیدار می مانید. در حقیقت، شما به مردم بیش تری نیاز دارید تا به رشد کسب و کار شما کمک کنند. اگر شما به پروژه ها بسیار نزدیک شوید و بطور پیوسته خودتان بازاریابی را انجام دهید و مستقیماً با مشتریان سروکار داشته باشید، برای طولانی مدت شکست خواهید خورد.

اگر محصولات شما، هرگز تاریخ انقضا نداشته باشد، متاسفانه زندگی مشتریان تان، دارد! پس بطور پیوسته، به جذب مشتریان جدید تمرکز کنید.

۲آینده را پیش بینی کنید

شما نیازی به گوی پیشگو ندارید تا بتوانید آینده را پیش بینی کنید! پیش بینی آینده نیازمند این است که بتوانید خارج از جعبه بیندیشید. داشتن یک چشم انداز طولانی مدت بزرگ ترین رازی ست که در این شرایط به کمک تان می شتابد. در سال ۱۹۰۳ هنری فورد، شرکت Ford Motor Company را با استفاده از پیش بینی کسب و کاری که داشت (افکارش از همه ی افراد جلوتر بود) راه اندازی کرد و مزیت هایی را بدست آورد.

“اگر از مردم می پرسیدم که چه می خواستند، آنها می گفتند: اسب های سریع!”. چشم اندازهای طولانی مدت برای کسب و کار شما بسیار ضروری ست. در بسیاری موارد، نیاز به نوآوری و درک این موضوع هست که در بازار، چه روندهایی ممکن است رخ دهد (یعنی قبل از رخ دادن آنها)! به قول استیو جابز : “بسیاری مواقع، مردم نمی دانند که واقعاً چه می خواهند مگر اینکه به آنها نشان دهید.”

اگر بتوانید خودتان را آگاه، پیشگام و به روز حفظ کنید، کسب و کارتان وضعیت بسیار بهتری را در بازار جهانی خواهد داشت.

۳- برای فرصت های جدید گشاده باشید

اصلاً شاید شما کسب و کارتان را تنها برای یک هدف ایجاد کرده باشید. پر کردن شکاف بازار برای تولید تشک راحت، دستگاه های بازی دستی قدرتمند یا اسباب بازی کودکان.

اما این بدین معنی نیست که کسب و کارتان نباید برای ارائه ی محصولات و خدمات بهتر تلاش کند.

بسیاری از کسب و کارهای موفق بطور پیوسته تکامل می یابند تا به تقاضای بازار برسند. پس به سمت فرصت های جدید گشوده باشید. Sean Hopwood کسب و کارش را (Day Translations) با ایده ی پر کردن شکاف در بازار، برای خدمات زبانی آغاز کرد. او کارش را با پیشنهاد دادن ترجمه ی زبان اسپانیایی به انگلیسی و خدمات ترجمه شفاهی ارائه می داد.

cstland-business-opportunities

 

از آنجایی که کره ی زمین در حال جهانی تر شدن و ارتباطات در حال پیشرفته تر شدن است او می تواند از مزایای بیش تر در فرصت های جدید دیگری بهره مند شود یعنی به نیازهای کسب و کارهای جهانی توجه کند مثل سئوی بین المللی و وب سایت های محلی. همین اتفاق برای C7 Device Recycle هم رخ می دهد.

پس شما هم سعی کنید با گشاده رویی به سمت فرصت هایی جدید پیش بروید تا از مزیت های آن بهره مند گردید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar