مانکن ها در ویترین فروشگاه ها چه تاثیری در میزان فروش دارند؟

مانکن ها در ویترین فروشگاه ها

مانکن ها در ویترین فروشگاه ها

 

مجسمه مانکن یکی از موفق ترین راه در رابطه با جذب مشتری و عابران است. به خصوص خانم هایی که مشتاق خرید هستند بر اساس آنچه مانکن پوشیده خریداری می کنند.
لباس هایی که از پشت ویترین مغازه ها نمایان است و مانکن ها با آن زیبایی خاصی که دارند مانند کسی هستند که تازه از یک سالن ورزشی خارج شده باشند که نه با خوردن غذا اضافه وزن پیدا می کند و نه با گذشت زمان چین و چروکی روی صورت شان ظاهر می شود! به همین دلیل مانکن موفق ترین راه در جذب مشتری صرفاً با تکیه بر زبان بدن می باشد و هر عابری را جذب می کند، مخصوصا خانم ها را!

با تحقیق بین جوانان مختلف درباره این موضوع مردم نظرات مختلفی داشتند. یک خانم جوان می گوید: می خواستم برای خانواده ام لباس انتخاب کنم، اما محل های تجاری بدون مانکن مانند جسم بدون روح بودند. پس مانکن ها برای محل های تجاری مانند روح فروشگاه به شمار می روند. فرد دیگری این نظر را داشت که فروشگاه های تجاری که محصولات خود را روی مانکن ها استفاده نمی کنند بهتر است دربِ فروشگاه خود را ببندند مخصوصا در مناسبات خاص، چرا که تنها چیزی که باعث خرید مشتری می شود استفاده از مانکن هاست.

خانم فروشنده ای می گوید مشتری هنگام تماشای لباس بیش از آنکه به لباس هایی که در قفسه ها نگاه کند یا لباس های آویزان را ببیند، به تماشای لباس هایی که تن مانکن است توجه می کند. پس راه هیجان انگیزتری برای جذب مشتری به اندازه مانکن ها وجود ندارد!

مانکن ها سبب جذب و ورود مشتری به فروشگاه شده و سبب آشنایی او با دیگر محصولات تان می شوند. پس در این اوضاع کساد اقتصادی این راه از بهترین روش ها برای دستیابی به مشتری است و با تکیه بر انواع سبک ها از انواع کشورها می توانید لباس های خود را بهتر و زیباتر عرضه کنید.
مدیر فروش یک تولیدی می گوید که رقابت تنها سبک مضمون برای ارائه محصولات و جذب مشتری ست که توسط متخصصان با بهترین روش ها و مناسب ترین راه ها  می توان محصولات را عرضه کرد.

فروشندگان لباس برای قرار دادن بیشترین تعداد مانکن در ایام خاص مانند اعیاد تلاش می کنند مانکن های بیش تر و زیباتری در فروشگاه های خود قرار دهند. زیرا تجربه به آن ها ثابت کرده مشتریان با دیدن لباس هایی که تن مانکن هستند، بیشتر جذب می شوند.
مانکن ها در اواسط قرن ۱۹ با گسترش پوشاک آماده در اروپا ظاهر شدند؛  هدف اصلی استفاده از مانکن فقط نشان دادن زیبایی لباس ها نبود؛ بلکه برای کسانی که کار دوخت و دوز و اندازه گیری لباس ها را هم انجام می دادند مورد استفاده واقع می شوند.
از مانکن ها برای کار دوخت و دوز استفاده می شود، چون مکانیزم هندسی آن ها نزدیک به جسم انسان مورد استفاده قرار می گیرند و برای تنظیم لباس، طراحی، نوآوری، قابل استفاده هستند.
با آغاز قرن ۲۰ مانکن های چوبی ظاهر شدند و پس از آن صنعت به شکل های مختلف تکامل یافت و کشورها راه خود را از طریق واردات از کشور های اروپایی گسترش دادند.

مکانی که در آن از مانکن استفاده نشود جذابیت خاصی را به رخ نمی کشد

در مصر تا اواسط قرن پیش مانکن ها شناخته شده نبودند، مگر در مکان هایی که یهودیان در آن تجارت داشتند. و جنس آن ها از گچ ساخته می شد که بسیار هم وزن سنگینی داشتند. به طوری که برای حمل آن ها به دو نفر احتیاج پیدا می کردید. قیمت این مانکن ها از ۱۳ دلار به  ۵۰ دلار هم می رسید که از کشورهای فرانسه و ایتالیا وارد می شد، این کشورها در ساخت مانکن شهرت خاصی داشتند.
با وجود رشد و پیشرفت تکنولوژی مانکن های جدید تغییری نکرده و حجم و وزن ثابتی دارند، و طول آن ها از ۱۷۰ بالاتر نمی رود فرقی ندارد که مانکن خانم باشد یا آقا ولی مانکن های کودکان طول کمتری نسبت به دیگر مانکن ها دارند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
نازی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نازی
مهمان
نازی

فوق العاده بود تا حالا اینطوری درموردش فک نکرده بودم نکته ظریفی بود