ماهی شب یلدا در حال گران شدن است

اگر عادت دارید شب های یلدا را دوره هم در کنار اعضای خانواده و عزیزانتان سپری کنید به احتمال زیاد ماهی پلوی لذیذی هم نوش جان می کنید.

در وهله ی اول به شما بگوئیم که حتماً ما را هم دعوت کنید و در وهله ی دوم، لطفاً اگر میزبان این شب خاطره انگیز شما هستید هرچه زودتر برای خرید شب یلدا دست بکار شوید.. هرچه به این شب نزدیک تر می شویم قیمت ماهی و دیگر مکمل های این غذای دلچسب، گران تر می شود.

 

ماهی فروشی.بازارپرس

هر ساله قیمت انواع ماهی در آستانه ی شب یلدا تا حدودی افزایش می یابد. به همین دلیل عده ای ماهی را می خرند و در سردخانه نگهداری می کنند تا سود خوبی از افزایش قیمت کسب کنند.. برخی از فروشندگان ماهی می گویند که بعضی از افراد بخاطر همین سود، ماهی تازه نمی فروشند! چون ترجیح می دهند که ماهی ها را منجمد کنند و و بعداً سود بیشتری به جیب بزنند.

 

بهروز کاکاوند، مدیرعامل صندوق توسعه آبزیان در این زمینه گفت: در شب یلدا به‌دلیل اینکه مصرف ماهی افزایش می‌یابد، قیمت‌ها نیز بالا می‌رود. اما ‌ای کاش اندکی از سود به جیب تولید‌کنندگان می‌رفت! در شرایط فعلی فقط واسطه‌ها سود می‌برند. تولید‌کننده‌ها مجبورند ماهی‌های خود را بفروشند زیرا شرایط نگهداری آن را ندارند.

 

آقای کاکاوند درباره این مشکل گفت: نه‌تنها پرورش‌دهندگان ماهی بلکه محصولات دیگری مثل میوه یا آجیل نیز در این شب‌ها یا شب‌های مناسبتی دیگر دچار افزایش قیمت می‌شوند که منجر به سود دلالان می‌شود. بهترین راه‌حل برای تولید‌کنندگان این است که سازمان میادین، غرفه‌هایی را در اختیار پرورش‌دهندگان ماهی یا هر محصول دیگری قرار دهد تا خودشان به‌طور مستقیم محصولات‌شان را ارائه دهند و اگر سودی در این ایام باشد، نصیب خودشان شود.

آقای کاکاوند در ادامه گفت: ما سالانه طرح و نامه می‌نویسیم تا بلکه این شرایط بهبود یابد اما نتیجه‌ای نمی‌بینیم! حتی در کمیسیون کشاورزی مجلس و سازمان شیلات نیز این مسأله مطرح شده است. ما در حال حاضر منتظر اقدامات مسئولان هستیم.

 

بیشترین فروش را ماهی قزل‌آلا دارد
علی خادم‌عباسی، مدیر فروشگاه تک‌ستاره که به عرضه ماهی و میگو در تهران مشغول هست، می گوید: همیشه بازار ماهی در روزهای منتهی به شب چله یا همان شب یلدا، دچار یک تب بالا می‌شود و انواع ماهی‌ها با قیمت جدید و نسبتاً بالاتری فروخته می‌شوند.
وی افزود: ‌در حال حاضر بیشترین فروش را ماهی قزل‌آلا دارد که با قیمت ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شوند. وی درباره میزان افزایش قیمت گفت: ماهی‌های جنوب به‌دلیل اینکه کیفیت بهتری دارند، حدود ۲ الی ۳ هزار تومان و ماهی‌های شمال نیز حدود ۱۵۰۰ الی ۲ تومان گران‌تر می‌شوند.
وی در ادامه گفت: این میزان افزایش تا حدودی طبیعی است اما برخی فروشگاه‌ها تا ۵ هزار تومان نیز قیمت‌ها را بالاتر می‌کشند. برای مردم ما که در شرایط عادی هم مصرف ماهی کمی دارند (بدلیل گران بودن ماهی) این بسیار ناعادلانه است که قیمت‌ها را تنها به‌ دلیل فروش بیشتر گران می‌کنند.
[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar