• اسفند ۹, ۱۳۹۸

متداول ترین اشتباهات دوران بازنشستگی

اشتباهات دوران بازنشستگی

اشتباهات دوران بازنشستگی

اشتباهات دوران بازنشستگی کدامند؟ آیا تا به حال درباره دوران بازنشستگی خود فکر کرده اید؟ چه برنامه های برای بازنشستگی خود در نظر دارید؟ سال های فراوانی مشغول به کار هستید اما اینک زمان آن رسیده که برای آینده کاری خود برنامه ریزی داشته باشید.

در این مقاله اشتباهاتی را که افراد متفاوت برای طراحی و برنامه ریزی دوران بازنشستگی مرتکب می شوند را شرح می دهیم.

دقیقا نمی دانید چقدر زمان لازم دارید، زود شروع کردن کافی نیست

فردی ۵۵ ساله را در نظر بگیرید. که قصد دارد برای دوران بازنشستگی خود برنامه ریزی کند. آیا این فرد می داند تا به حال چند درصد از درآمد خود را پس انداز کرده؟ یا از این به بعد قصد دارد شیوه زندگی خود را چگونه ادامه دهد؟ چقدر باید صرفه جویی کند؟ با توجه به روزهای سپری شده زندگی و عدم برنامه ریزی صحیح بهتر است. برای برنامه ریزی روزهای گذشته و آمادگی برای آینده از فردی متخصص کمک بگیرید. تا امور مالی شما برای آینده را محاسبه کند. و برنامه ریزی صحیحی به شما ارائه دهد.

اگر در سن ۲۵ سالگی شروع به سرمایه گذاری در بخش های متفاوت کنید. و در سن ۳۵ سالگی کار سرمایه گذاری را متوقف نمایید. در سن ۶۵ سالگی نمی توانید پس انداز لازم برای زندگی داشته باشید. اگر از سن ۲۵ سالگی تا ۳۵ سالگی سرمایه گذاری خود را شروع و به پایان رساندید. خود را با فردی که بیش از ۲۰ سال کار کرده و برنامه ریزی درستی برای آینده دارد مقایسه کنید. فکر می کنید چند برابر با این فرد تفاوت دارید؟ شما نه تنها باعث رشد پول خود نشده اید بلکه احتمالا پول های پس انداز شده خود را هم خرج کرده اید. یکی از اشتباهات دوران بازنشستگی زمانبدی اشتباه است.

عدم برنامه ریزی برای هزینه های درمانی دوران بازنشستگی

یکی دیگر از اشتباهات دوران بازنشستگی عدم برنامه ریزی برای هزینه های درمانی است. برای دوران بازنشستگی خود به مقدار لازم پس انداز کرده اید؟ کوچک ترین بیماری در سنین بازنشستگی سنگین ترین هزینه ها را برای شما در بر خواهد داشت. با بالا رفتن سن همه آسیب پذیر می شویم. پس باید اطمینان حاصل کنید بودجه لازم را برای این کار اختصاص داده باشید.

اطمینان داشته باشید که تمام خدمات بیمه درمانی و هزینه های بهداشتی خود را برای آینده خود انجام داده باشید. برخی فکر می کنند برای دوران بازنشستگی خود یک مزرعه کوچک خریداری کنند. و بقیه عمر خود را در آن جا سپری نمایند. سبک زندگی مردم با هم متفاوت است. شما نمی توانید در سن و سال بالا کارهای یک مزرعه دار را انجام دهید. پس بیشتر به فکر رفاه خود در سن بالا باشید.

* تصمیم دارید در دوران بازنشستگی کار کنید؟

* قصد دارید به افراد خانواده از لحاظ مالی تعهد داشته باشید؟

هر یک از تصمیمات شما می تواند در برنامه ریزی صحیح برای بازنشستگی تاثیر داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

موانع شخصی که از رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar