محاسبه مخارج کسب وکار به هنگام راه اندازی آن

محاسبه مخارج کسب وکار -بی شک، یکی از چیزهایی ست که بسیاری از صاحبان کسب وکار و یا کسانی که فقط در آرزوی راه اندازی کسب وکار شخصی خود به سر می برند به آن فکر می کنند.

 

محاسبه مخارج کسب وکار به هنگام راه اندازی آن
محاسبه مخارج کسب وکار به هنگام راه اندازی آن

 

محاسبه مخارج کسب وکار

یکی از متداول ترین دلایلی که باعث می شود کسب وکارهای جدید با شکست روبرو شوند نداشتنِ نقدینگی کافی برای مخارج است. مخصوصا در ۶ تا ۱۲ ماه ابتدای راه اندازی. اما اگر شما این مخارج را شناسایی کرده و برنامه ریزی کنید احتمال شکست کم تر خواهد بود. برای محاسبه ی هزینه ها و مخارج استارتاپ خود می توانید از این پست استفاده نمایید. بنابراین از بسیاری از سورپرایزها در امان خواهی بود.

 

هزینه های رایج استارتاپ

 

همانطور که می دانید هزینه های بسیاری هنگام راه اندازی کسب وکار شامل حال تان می شود. از جمله:

  • تحقیقات بازار
  • حسابداری و مشاوره حقوقی اولیه
  • قرارداد اجاره، مدت زمان اجازه و انتقال
  • نصب اینترنت، تلفن
  • الزامات قانونی از جمله مجوز و بیمه
  • علامت گذاری و بازاریابی اولیه
  • خرید تجهیزات و رفع خط و اتصالات
  • نیروی انسانی و حقوق و دستمزد
  • خرید مواد اولیه خام

 

هزینه های دقیق استارتاپ شما وابسته به نوع کسب وکاری ست که راه اندازی کرده و حوزه ای که وارد شده اید می باشد. میزان هزینه در شاخه های مختلف می تواند در بین صنایع متفاوت باشد. بطور مثال، یک کسب وکار آنلاین هزینه های مرتبط با محلِ کم تری نسبت به یک نانوایی خواهد داشت.

از کجا باید شروع کرد؟

هزینه های زیادی هست که باید به هنگام راه اندازی کسب وکار درنظر بگیرید و شاید دلهره آور باشد اگر بخواهید برای هر یک از این احتمالات برنامه داشته باشید. حتی اگر بدانید که با چه هزینه هایی روبرو می شوید باز هم خیلی سخت است که بتوانید مقدار این هزینه ها را تخمین بزنید. در ادامه، نکته هایی را یادآور می شویم که می توانید با درنظر گرفتن آنها برنامه ای را برای هزینه ها و مخارج استارتاپ تان ایجاد کنید. امیدوارم مفید واقع شود.

 

چک کردن صورت های مالی

صورت های مالی کسب وکارهای لیست شده ای که در حوزه ی خودتان هست و در ملأعام قرار گرفته جستجو کنید. خصوصاً رقبا و رهبران بازار. با اینکه این شرکت ها دیگر همه ی هزینه هایی را که شما برای استارتاپ خود صرف می کنید نمی پردازند اما با آگاهی از این موارد شما به یک ایده ی کلی از آنچه که آنها برایش پول صرف کرده اند دست می یابید.

اینها، خصوصاً زمانی مفید است که ببینید چقدر روی فروش و اجرایی به عنوان بخشی از درآمد هزینه کرده اند.

صحبت کردن با انجمن های حوزه

تا حدامکان با افراد کسب وکاری و انجمن ها صحبت کنید. وب سایت های بسیاری هست که به صاحبان کسب وکارهای جدید و کارآفرین ها کمک می کند. از جمله وب سایت فعلی، پدیده فکر مهتر که مقالات جامعی را در خصوص راه اندازی کسب وکار و مدیریت آن برای جوانانی که قصد مستقل بودن دارند ارائه می دهد. برخی دیگر از این وب سایت ها انجمن های فعال و مباحثه دارند. آنجا جایی ست که می توان از تجربیات سایر صاحبان کسب وکارها آموخت.

 

محاسبه هزینه های در حال پیشرفت و مناسبتی

مطمئن شوید از اینکه می دانید کدام هزینه های فعلی بطور دائم در حال پیشرفت و کدام یک از هزینه ها یک بار برای همیشه هستند. برخی از هزینه ها را شما هرگز نباید برای دومین بار پوشش دهید. اما برخی دیگر ممکن است سالانه و یا هر دو الی سه سال نیاز به تمدید و تجدید داشته باشند. بسیار مهم است که از همین حالا، آنها را شناسایی کرده و برای بودجه اش برنامه ریزی کنید تا بعدها مشکلی در این خصوص پیش نیاید.

 

دریافت مشاوره و پشتیبانی

دولت ها، اغلب مالیات و دیگر مشوق ها را ارائه می دهد تا به کسب وکارهای جدید کمک کند. تحقیق کنید، مشاوره ی حرفه ای از حسابدارها، مشاور مالی و یا دیگر متخصصان دریافت کنید. با کلیک کردن در اینجا، می توانید از کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر نیز مشاوره دریافت کنید.

 

تنظیم انتظارات واقع بینانه

همان اندازه که به هزینه های استارتاپ خود می اندیشید باید به این موضوع هم فکر کنید که چقدر طول می کشد تا بتوانید درب های کسب وکار خود را بگشایید و درآمدزایی کنید. انتظارات غیرواقعی تنظیم نکنید. اگر اینکار را به درستی انجام ندهید هزینه ها به سرعت تشدید می شوند و شما خودتان را تحت فشار زیاد می یابید بدون اینکه درآمد قابل توجهی داشته باشید.

 

دست بالا گرفتن هزینه ها

دست بالا گرفتن هزینه ها خیلی بهتر از دست کم گرفتن آنهاست. بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می دهند که ۱۰ درصد را روی مبلغ نهایی برای پوشش هزینه های متفرقه و رویدادهای پیش بینی نشده اضافه کنید.

 

ماشین حساب هزینه های استارتاپ

وقتی شما مراحلی که در بالا ذکر شد را دنبال کنید تا به تحقیقات هزینه ی استارتاپ خود کمک کرده باشید، قادر خواهید بود که پیش بینی های ماهانه و هزینه ها را در ماشین حساب هزینه های استارتاپ خود بیفزایید.

در ادامه ی مقاله به نحوه ی کار این ماشین حساب که ویژه ی محاسبه مخارج کسب وکار تنظیم شده می پردازیم.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar